Setvospremači

Agromerkur ada dosta kvalitetno radi rotore. Dragane vi verovatno ne idete mnogo dubkoko kad vam je potrosnja na 2 litre spala, ili imate jako dobro gorivo.
 
Ako nije bolji bar je jaci od zicanog i dugovecniji mada cim ga u poslednje vreme mnogi proizvodjaci stavljaju i kombinuju kao prvi da bude sigurno nije bez razloga!
 
Davnih dana sam pisao po forumu da zicani rotor nije naj sretnije rjesenje u tvrdjoj zemlji, pogotovo ako se spremac oslanja na valjke tj. ako se radi bez tockova. Zice samo frcaju iz nosaca. Jedan ovdje je prije mnogo godina povadio sve zice i u njihova lezista samo povario kratke flahove i tako radio bez tockova na spremacu i to jako dugo bez ikakvih problema.
 
Ako budes ugradjivao takve rotore(bez unutrasnje osovine i ojacanja konstrukcije) gledaj da budu sto cvrsci i kvalitetniji, da se ne desi:
r7ul1s.jpg


Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
 
Petre ovo je los materijal. Kod mene se desilo da pukne jedan flah kada je zapeo za staru medju, ali nista sem toga se nije ukrivilo. Traktor je poskocila prednjica koliko je opterecenje bilo. Ovaj nov materijal je kao plastelin.
 
Dragane,jel to 6.1m spremac
Da, bio je 7 pa smo ga kratili, a pre toga ko zna koliki je bio i imao je rudu za vucu, pa je ugradjena piramida za nosenje od Rau kombi 5,6m. Greda napred je 200x200 a na flahovima ima utisnuto Denmark, tako da ne skacu bas svi kao zecevi sa zicanim rotorima.

- - - - - - - - - -

Agromerkur ada dosta kvalitetno radi rotore. Dragane vi verovatno ne idete mnogo dubkoko kad vam je potrosnja na 2 litre spala, ili imate jako dobro gorivo.
Ma to je do Belorusa, treba ga valjano upregnuti i on ti dobrim vrati :osmeh:
Prvi prohod preko 10cm, drugi ispod 10cm toliko da pokrije tragove, nikad da dodje na red ::novac:: da se uduplaju zadnji tockovi, bice to jos ubedljivije da ne kazem ispod 2l/kj :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Dragane evo slika
Ma kod Dragana možeš i sa metlom pospremati kako se lako radi:osmeh:
I to ona svilena za paucinu :haha:
 
Petre taj rotor da je imao i osovinu opet bi se iskrivio, to je metarski rotor i ma kako da je loš materijal nebi se ovako iskrivio da nije zapeto nešto ljudcki.
 
Zapeo je za kamen, secam se pisanja vlasnika. Slika je odavno preuzeta sa foruma, sad da li sa ovog ili nekog drugog, nisam siguran.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
 
Ako budes ugradjivao takve rotore(bez unutrasnje osovine i ojacanja konstrukcije) gledaj da budu sto cvrsci i kvalitetniji, da se ne desi:
r7ul1s.jpg


Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока

Neki kopirali rotore ali sdedjeli na pogresnom mjestu:haha:, ako neko kupuje takve bez cijevi/osovine kroz srdinu valjka bolje zaobidjite. Jeste zapeo ali da je imao valjak osovinu i ona povarena sa vanjskim djelovima flaha kako to vec ide , otisao bi jedan flah (cak ako su slabiji jedan samo pukne) i to se lako pokrpa , ovakve lakse napraviti nov vec ovaj ispraviti.
 
Ja sam jednog iskrivio upola manje nego ovaj,velik cekic,ravan beton i za 15 min. nazad na posao. Ako ne zapnes ili ne udaris negde nema teorije da se iskrivi

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh