Sirak stočni i metlaš

Izmerena vlaga . E sad :sta: ,,, Za merenje koristen onaj veliki kockasti merac u koji se sipa i kad se stisne dugme pusta seme unutar sebe . On nema sirak kao mogucu kulturu za merenje vlage . Podeseno na uljanu repicu vlaga 10.6 a kada je namesten na kukuruz 16.3 e sad po meni je vrednost vlage negde izmedju .

S obzirom da je kemijski sastav zrna sirka vrlo sličan kukuruzu, referentna vrijednost je ova od kukuruza, nikako od uljane repice s obrzirom da je ona uljarica i ima sasvim drugčiji kemijski sastav ali i sve drugo
 
Danas stigli i sirak da skinemo prikolica koja nosi 5 tona pšenice dupke puna sa 2,5 kj,loše je i izgledao,pun divljeg sirka,na par mesta voda. Sve u svemu nisam zadovoljan. Kada stavim na papir trenutna cena kukuuruza i sirka razlika 8,5 din (farm komerc),moj kombajn uradio (kukuruzni adapter nemam),jeftinije seme,jeftinija zaštita,manje veštaka nije strašna razliak ali mislim da bi ta njiva bolje prošla sa sojom ili kukuruzom.
 
Kolege kakvi su planovi za ovu godinu sto se tice sirka?Da li cete sejati,koliko,za sopstvene potrebe/prodaju?:ppozdrav:
 
Dali je neko sejo sirak za vrsu OLTOVOM SEJALICOM za kukuru,nabavio sam plasticne ploce bez rupe pa bi izbusio prema semenu ima li neko iskustva stim dali je moguce podesiti rastojanje izmedju biljaka.
 
Nislim da takvo sitno seme ne moze jer ima lufta izmedju kucista i ploce pa proapada . Najbolje da probas montirati te sto si kupio pa okretati naprazno i cideti sta se desava .
 
Nislim da takvo sitno seme ne moze jer ima lufta izmedju kucista i ploce pa proapada . Najbolje da probas montirati te sto si kupio pa okretati naprazno i cideti sta se desava .
telnett mislis da probam sa nebusene, nego da vidim kolko ispada pored ploce (mozda ispada bas kolko treba ha ha haaaa)
 
Evo malo sirka i kod nas :ppozdrav:

fotografija0066.jpg


fotografija0070.jpg


izmenjena-sirak.jpg


Razmak 50 medjuredno, 8 u redu.
 
A tamo desno na zadnjoj slici čovek nije obrao kukuruze ako dobro vidim:sta: Da ne leži voda možda:osmeh:
Koji deo Subotice je to? Ovako po zemlji rekao bi da je prema granici sa Mađarskom takva je zemlja severnije od Subotice,kod mene u Aleksandovu (Šandoru) pa pa Južnije nije takva.
 
Nazad
Vrh