Zamena gumenih valjaka

i ja sam sa trećom imao problem isti kao ti ali sam ga riješio tako što sam našao jednu metalnu cijev u koju knap ulazi guma , znači tu cijev navučem preko gumenog valjka da se on ne krivi kada uprem traktorom da guram i onda ide lako
 
Sutra cu se igrati sa njom,taman se zagrejao kad dosao kamion da tovarimo stvari i nosimo za NS.
Sutra nastavljam prvo da nabavim veci cekic a dotle nek stoji u toploj vodi da se rasiri i nece biti zime.
 
Evo ja napokon zavšio svoj prototip alata za nabijanje gumenih valjaka.
Isprobao na nekim starim valjcima,menjao sam samo izlizane za probu
i nabija samo tako.
 
ja danas bio u Coki i ljudi odmah i zamenili,valjci izgledaju super, dva su stari tip guma a dva su izjedno valjci i to su rekli kod montaze da budu unutrasnji
Kazu da je to proverena kombinacija i da cisti super
 
danas rasturio komusaljku na zmaju 216,treba da zamenim gume i lezajeve
2gtneav.jpg

sl5z0z.jpg

2wnza0j.jpg
 
Ja sam uzeo za zmaja one sto idu po tri komada, kao valjak sto su, i livene su sa platnom.
Na kraju gde sam morao da ubacim po dva parceta od po 10mm, to su one koje idu u komadu vec se pokidali neki zubi
 
zamena gumenih valjaka

Drustvo poceo sam sa zamenom gumenih valjaka na sipu kk30 i naiso na problem pa mplim za pomoc.Iz tiptop-a sumi poslali gumene valjke dva ista a jedan duzi koji idu na jednoj osovini,kada se spoje sva tri valjka duzina je 1m a od metalnog valjka do metalnog je 90cm.Interesuje me dali treba da skratim duzi valjak i za koliko ili takve da ih nabijem.Na jednoj osovini sam probao da nabilem sva tri ali kad ih sabijem gumeni valjci se naduju u odnosu na metalne za 1cm u precniku,nadam se da me razumete.Unapred hvala. Okrim javi se.
10fp1rr.jpg
s6unf9.jpg
ehdroy.jpg
35d48xe.jpg
993pro.jpg
.
 
Evo i ja danas sa majstorom sklopio komusaljku na 221 sa bunkerom...promenjene gume na valjcima stare su bile one od 1cm debljine a nove su sad neke od 2cm ...u pitanju je kuvana armirana guma i presovana pod pritiskom sad kolko ce trajati videcemo...Valjci su noseni u padini 2500 din po valjku sa tim njixovim gumama sto kazu kao da su najbolje,gume su izmenjali za 5 sati isti dan valjci su stigli kuci...Tako su nabili gume na valjak da je tvrd ko kamen slucajno sam ispustio valjak iz ruke pao je na beton i oskakao je ko lopta :)
 
dobar izum za nabijanje, dali se osovina okreće ?. ako si skidao stare gume trebao bi po njima skratit ove nove, u svakom slučaju nesmiju biti nadute jer će zapinjat jedna u drugu, sutra ću izmjerit svoje pa ti javim.
 
juznije.tuznije@, ja sam danas izmjerio svoje i razmak je točno 100 cm, a berać je tornado 40, izgleda da su za tvoj berač gume za 10 cm kraće, pa češ ih morat skratit.
 
Skratio sam ih po 4cm i nabio na osovinu i namestio komusaljke na berac,za koji dan idem da ih probam i videcemo sta ce biti u svakom slucaju hvala na pomoc.
 
Neki dan sam bio u Agrohromu i covek mi prica o valjcima i kaze da radi valjke ali ne one sto idu 3 na osovinu nego ih isece da se bolje kako on kaze zapeku pri termickoj obradi kaze mogu ti prodati i u komadu ali je ovako bolje inace ima nekih 6cm od prilike debljine i ima podosta platana unutra.
 
Nazad
Vrh