Industrijska paprika

Odg: indrustrijska paprika

Ima kombajn sto bere papriku ali mora da se seje odgovarajuca sorta.Mi jos sve radimo na oruk.
 
Odg: indrustrijska paprika

Dva dana smo brali papriku a danas nismo_Obralo se sa 3 kj malo preko vagona a ostaje dosta poluzrele i zelene za drugo branje. Prekinulismo da jos malo sazri ali i zbog ove vrucine posto bas nije lako na 35 stepeni brati papriku.
 
Odg: indrustrijska paprika

kiraj je napisao(la):
Dva dana smo brali papriku a danas nismo_Obralo se sa 3 kj malo preko vagona a ostaje dosta poluzrele i zelene za drugo branje. Prekinulismo da jos malo sazri ali i zbog ove vrucine posto bas nije lako na 35 stepeni brati papriku.
Kiraj kolko ja znam prvo branje je najbolje branje odns. najvise uberes.Naveo si 3kj preko vagona jel to navodnjavana paprika ili nije posto mi taj prinos izgleda mrsavo? (nisam nista lose mislio pod mrsavo)
 
Odg: indrustrijska paprika

Nije navodnjavana a i jeste mrsavo kad se uzme u obzir da je procenjivan ukupni rod na 7-8 t/kj pre 20-25 dana. Susa cini svoje. Jedna ili dve godine od kad radim papriku su bile izuzetak u vezi prvog roda .Samo da cena ostane kako je ugovorena bice zarade i ove godine.Rano je pocelo branje ove godine i to ima uticaj na prvo branje.
 
Odg: indrustrijska paprika

Zelim svima koji imaju zasejanu ind. papriku da dobro prodju sa njom,jer planiram da i ja nesto probam do godine,a ove godine je ima tolko u ataru ko nikad do sad...videcemo
 
Odg: indrustrijska paprika

Da li znas za koga rade papriku?Kako izgleda u vasem ataru i da li je navodnjavaju. Ja licno radim preko zadruge za Alevu. Ima u Basaid dosta paprike i godinama imamo bolju papriku u suvom ratarenju nego sto imaju proizvodjaci iz Novog Knezevca i okoline.
 
Odg: indrustrijska paprika

Ima one koja se zaliva te mi izgledaju dobro "na oko",ove na suvo neznam sve je to nekakko niska biljka nedovoljno razvijena kako ja to vidim? Tako da bez zalivanja nema neke vajde,bolje da sejem secernu repu isto to dodje,zar ne?
Ugovara se preko ovih zadruga koje imaju sklopljenu saradnju sa verovatno svim preradjivacima tako da ce roba verovatno proci kako stvari stoje nece biti rekordnog roda pa se nadam da nece zavrsiti ispod tarupa..
 
Odg: indrustrijska paprika

Jugos, vi u backoj imate mogucnost setve repe a kod mene u selo vec godinama nema ni struka repe.Ipak je za mene industrijska paprika isplativa kultura sa nekim prosecnim prinosom od 5 t/kj.
 
Odg: indrustrijska paprika

Danas smo nasli neki struk paprike cudnog oblika ploda.
23jpimo.jpg
.Ovako je oko 2 sata kada se dodje sa branja paprike.
21o7kwm.jpg
.
2j46mx2.jpg
 
Odg: indrustrijska paprika

kiraj to za te čudne paprike sam i ja primetio da se nadje poneka ima po dve tri kao paprike na jednoj peteljki , a ima i unutra u samoj paprici još jedna manja se formirala duzine 5-6cm i debljine kao palac tosam primetio kad sam čistio paprike , a vi tovarite paprike u džakove ? to dabi više stalo ili ... mislim zašto neubacuješ samo u prikolicu onako ? rinfuza ?
 
Odg: indrustrijska paprika

Do Aleve u Novom Knezevcu imam oko 75 km pa neisplati se da traktorom svaki dan toliko predjem.Ovako pretovarimo u kamion i vozi. Oni sto su blizi fabrici rade u rinfuz.
 
Odg: indrustrijska paprika

A na otkupnom mestu, jel se predaje u džakovima, ili moraš da izručiš iz džakova?
 
Odg: indrustrijska paprika

Farmer II pa sad odmah iz džakova izruči u kamion , vidiš da kaže koje bliži alevi vozi u rinfuzi
Post je spojen: [time]1251832204[/time]
_________________________________________________
kad tovari u džakove ovako više mu stane u prikolicu a da radi rinfuzu imao bi pola skoro od toga koliko je on natovario na onoj slici gore
Post je spojen: [time]1251832276[/time]
_________________________________________________
barem je to moje mišljenje
 
Odg: indrustrijska paprika

U Alevi ima radnika koji istovaraju iz vreca .Prave kao nekakve prizme. Tu stoji na pisti nekoliko dana i tek tada ide na susenje .Nama priznaju 1 din /kg prevoz do fabrike.Ima i druga tehnologija otkupa koju radi firma iz Martonosa.Bere se u mrezaste vrece dotera se u zadrugu na vagu gde se posle merenja utovari u sleper i oni voze do fabrike.
 
Odg: indrustrijska paprika

Danas zavrsili prvo branje paprike ostaje da sutra predamo jos oko 4 t. Na 19 kj nabrano malo iznan 70 t /tacno ce se znati sutra/Cena solidna naspram drugih kultura.27.3 din/kg sa PDV.
 
Odg: indrustrijska paprika

Čitao sam malo ovu temu i vidim da se prinos vrti oko 4-5 t/ha. Moj kolega seje ind. papriku i kaže da ima prinos 7-8 t/j kad je lošija godina a u dobrim godinama i 10 t i više. Radi direktnom setvom, bez navodnjavanja. Radi jedno jutro i znam da je baš posvećen tome a i zemlja je dobra (Bački Brestovac). Šta vi mislite o tome?
 
Odg: indrustrijska paprika

Ima godina kad postizemo i mi takve prinose /8-10t/kj/,ali treba ih docekati.Bilo bi i ove godine da je pala samo jos jedna zglavna kisa u avgustu.Jos nesto ,em je Backa zemlja kvalitetnija em je veci prosek padavina pa je i prinos veci.
 
Odg: indrustrijska paprika

@ kiraj
Da, u pravu si zemlja je stvarno dobra a i padavina ima više nego kod vas u Banatu. Nego, meni nikako nije jasno kako to da se navodnjavanje tako malo koristi u proizvodnji ind. paprike. Jeste da direktna setva rešava deo problema ali ipak gledati u nebo u 21. veku:haha: A bunar košta 150-250e.
 
Odg: indrustrijska paprika

Ja sam radio navodnjavanje jos 1980-1986 god iz kanala na parceli od 5 kj. Kod mene gde prolazi kanal je losija zemlja.Usled intezivnog zalivanja i uz upotrebu stajnjaka struktura zemljista se pokvarila te sam odustao .Imam jedan bunar malog kapaciteta i ne koristim ga godinama.Nedozvoljavam vise da sam hrana komarcima i da toliko vremena provodim na njivi.Ovako sta Bog da.
 
Odg: indrustrijska paprika

nebojsa je napisao(la):
Čitao sam malo ovu temu i vidim da se prinos vrti oko 4-5 t/ha. Moj kolega seje ind. papriku i kaže da ima prinos 7-8 t/j kad je lošija godina a u dobrim godinama i 10 t i više. Radi direktnom setvom, bez navodnjavanja. Radi jedno jutro i znam da je baš posvećen tome a i zemlja je dobra (Bački Brestovac). Šta vi mislite o tome?
Ovo sa prinosima ovisi o gnojidbi. Koliko sam vidio Kiraj je tamo napisao 100 kg petnaestice na jutro :sta: :sta: :sta:
Ja svake godine na jutro zaorem u jesen oko 300 kg 7-20-30 i u proljeće još bacim nekih 200 kg hidrocomplexa 12-11-18+mikroelementi i 1000 kg pečenog stajskog gnoja iz vreča.
Uz navodnjavanje i ovakvu gnojidbu na jutru berem preko 20 tona.
slika025.jpg

slika017.jpg

slika012q.jpg

slika028.jpg

slika024e.jpg


Ovo je paprika za ajvar. Kod nas se i to zove industrijska paprika. Kemijam s kojekakvim soratama da dobijem vrhunski prinos.

Ova paprika za mljevenje kod nas isto daje dobre rezultate. Uz pravilnu agrotehniku moguće je doći do 20 tona po jutru.
 
Nazad
Vrh