Sumarstvo

Moze samo sto je malo sporije, obicno je odnos 20:1, ali ako je sa jakom sajlom, kaci se vise i dodje mu na isto.
 
Ta vitla od kamiona su jaka kao zemlja,samo jaka sajla i moze silu drva da izvitla.Ja sam cuo da neka imaju 2 brzine,ali se nisam licno uverio u to.
 
Kao sto reče kolega Kremator redukcija jeste 20:1, a sajla je 13mm. Velika redukcija pa bi se moralo dosta paziti da se sajla ne pokida jer to traktor nebi osetio ili da teram i na 1000obr/min kardana sto mu dodje isto kao da je redukcija 10:1 i 540obr/min kardana. Kardan ide direktno pa je to problem nema nikakva lamela a i za traktor bi bio taman kad bi se lepo uklopio.
Evo linka oglasa, ako bi neko mogao da proceni od kojeg je ovo kamiona bio bih mu zahvalan, prodavac kaze da je od tama 15o ali nije sigurno jer znam kako izgleda vitlo od njega.
https://www.kupujemprodajem.com/cekrk-16015855-oglas.htm
 
Poslednja izmena:
@Alene,ovo sto si postavio uopste nije skupo,samo da mu se jos doda konstrukcija sa daskom-raonikom i udri.Ja bi ga sad kupio da mi je blize.Samo za njega 1000 obrtaja kardana.
@Kremator,ovo sto si postavio je mnogo skupo i jos nema sajlu.Komsija je kupio takvo,sa konstrukcijom i sajlom 14mm za 300e i malo ga ojacao i radi bez problema.
 
Nisam siguran, ali mislim da je ovo od tam-a http://www.polovniautomobili.com/oglas5338547/vitlo/ .

Inace alen ovo tvoje vitlo iz oglasa izgleda da nema rucku za ukljucivanje dobosa, tako da bi morao da motas cekrk unazad da bi otpustio sajlu.
E to sam ga pitao i kaze da ima ali i ja je takodje ne vidim na slici, kako on kaze ima da je onaj dobos na leru, da se odmotava sama i da vitla normalno. Meni najvise lici za vitlo od vojnog zila 131 a to vitlo mi je imao surak i za njega nema sta ne moze izvuci, a torpedo ima 540 i 1000 obr/min pa bi mogao na koji hocu ali naravno bolje i brze na 1000
A dasku bi pravio od ovoga
fotografija0037e.jpg
[/URL][/IMG]
to je fabricka daska od cistaca riko ribnica al je dobra za dasku od vitla, sirina oko 210cm, torpedo je 2m sirok
Pitao sam ponovo za onu rucicu, znaci ima kandza izmedju dobosa i reduktora i uklapa se na rucicu, to bi moglo da se produzi i da se pali-gasi iz traktora vitlo. Najniza cena 240e, vredi toliko ?
 
Poslednja izmena:
Meni ono prvo najvise lici da je od DZemsa,a drugo od Dajca,ali davno sam ih gledao pa i nisam bas siguran.Z
a dasku ti je ja mislim jeftinije da uzmes obicnu plocevinu i nabacis sa nekom konstrukcijom na vitlo i udri.A cena 240e je po meni vise nego povoljna jer ima i sajlu 13mm,a sajla nije bas jeftina.Kod mene najvise ljudi vole Ursus za vitlanje jer ima kardan preko menjaca i onda se tacno pokodi odnos.
 
Ma od zila je 99%. A za dasku reko ka dvec imam ovu bila bi dobra, jeste teska ali je siroka pa bi bio stabilan sa njom, problem je sto radim ovih dana pa ne mogu da odem da ga uzmem, tek za koji dan ako se ne proda.. Ursus jeste najbolji za vitlanje ali torpedo 75 dosta jaci, tezi a i duplak je.
 
Ja sam tražio po internetu slike od svakakvih cekrka i najviše lici na Zilovo ali nije to toliko bitno, sva su ona jaka, samo mi zao sto nema onaj paker sajle, ovako ce bas loše da je mota
 
Juce i danas se malo bavio sumarstvom.Pa kad podjo kuci po blatu pojuri me prikolica i zamalo da izvrnem tomicu,a posle sam se malo i sankao,ali na srecu sve bez ikakvih posledica.

Za to vreme kum i rodja izvukli silu metrova i to sve uz probleme zbog blata pa smo od jutros ja i kum isli malo da metrimo,ali posto idem na poso nismo zavrsili,samo 28m umetreno.

 
Jbg,slabo ko oce cepana pa trba da budes muz da bacas ovo na prikolicu..Jedino bas debela da se precepaju na pola ili cetvrtine i nista sitnije,odma nalaze manu.
 
Zanimljiva stvar,mada mi se cini da nije nista lakse niti brze nego sa klasicnom sekirom.A drvca je naso stvarno ekstra,rukom bi ih cepao.
 
Nazad
Vrh