Kada niste u traktoru, vozite

Vidis ovako trgovina sa autima je kao i svaka druga trgovina. Ja se nesto raspitujem zadnjih dana oko jednog pasata. Npr Pasat 2003god preso 300000km dizel 4x4 trazi mi starac za njega 2500chf. Ja zovem ove sto trguju autima oni mi kazu da je to jaka cena. Ja gledao na netu u oglasima isti takav je 4900chf. Ali trgovci kazu da to mogu platiti maksimum 1500chf. Ja bi ga kupio za mene kuci u Srbiju i moje misljenje je da ni ovih 2500chf nije tako puno. Ali po meni 300 000km je previse. Da je japanac pa ajde ali za Pasata to je previse.
 
PKB nisu holandjani u opste aljkavi sto se kola tice to sto kod nas stize to se kupuje od turaka, marokanaca i vec su tu dosta premotani i zato se prodaju za export.Kad vidis da pise export bezi od toga ko djavo od krsta(moj savet svima)
 
PKB nisu holandjani u opste aljkavi sto se kola tice to sto kod nas stize to se kupuje od turaka, marokanaca i vec su tu dosta premotani i zato se prodaju za export.Kad vidis da pise export bezi od toga ko djavo od krsta(moj savet svima)

A gde da pise export ?? Kad jesi gledo na emisiji pre neki dan kupuju blanko overene servisne knjizice i napisu sve i svasta u njih da je odrzavan svaki dan i da nema vise od 150 000 uvrh glave i kome ti sta da verujes odes u ovlasceni servis proveris kilometrazu kad ono 350 000 min ,i sta da mu kazes .
 
PKB svi ti papiri sto kod nas dolaze sa kolima se rade u sloveniji za 25 e po komada i tamo biras koje hoces da ti urade tj iz koje zemlje.Pa kad kod nas prodaje on ti kaze da su kola iz neke zemlje a zato uzmi tu servisnu knjigu i samo pozovi taj telefon i videces da broj i ne postoji.
 
Sinisa kad si pazario koliko si platio ??? Koje je godiste ??
Izgleda kao vrhunski ocuvana,mocno izgledaju lagune ali su neke stavke dosta mekane .Cena je pristupacna a mnogo nudi u toj ceni samo da naleti covek na iole normalnu kilometrazu i ima tu dosta srece jer se razlikuju problemi od slucaja do slucaja ima moj kum 2003 karavana 1.9 dci i radio je trap 100 e citac kartice 50 e podizace oba prednja 80 e tj sajle i klizace i sad kuka na turbinu da nece dugo,i sijalice ga zezaju zali se i na to ali je platio 2450 pre dve godine od vlasnika prvog u Srbiji,a jedan kolega je radio trap i jedan podizac i hvali je ali je preso skoro duplo vise ali je platio 2001 godiste 3500 e na placu,a ima moj komsija skoro je uzeo neizlazi iz nje nije jos nista pipno dao je 2700 a vozi je on i zena i deca ko stigne samo teraj ,neznam tacne kilometraze ali u sustini su svi gledali i vodili racuna . Ja sam se bio zagrejan za njih stvarno lep i solidna cena za taj nivo opreme ima laguna .

- - - - - - - - - -

Ali gledam sad na ovom sajtu bre skupi su tamo automobili gde ih ovi nalaze tako jeftine pa ih prodaju za 2500-3000 ,ima samo par jeftinijih a nisu u nekom stanju a i kilonetraze su sacuvaj boze .
 
Kupljena je pre jedno 10 dana ali sam je odmah oterao u Suboticu na ugradnju gasa dok mi još važe probne table. Tamo se zadržala dosta dugo jer sam morao čekati da dodje na red za ugradnju. A i još jedan hroničan problem Fiata i Renoa,plitko ukucan broj motora koji se dezintegriše zbog soli,se baš na ovoj desio! Broj je bukvalno nestao..... E onda dok su se pokrenuli ovi šupci iz subotičkog sup-a..... Kilogrami živaca potrošeni,vozikanja sa jednog kraja grada na drugi ali se i to nekako rešilo pa je najzad stigla pre neko veče. Registrovana,gas ugradjen, 2003g 1.8 16v Expresion oprema,nekih 3700e. I koliko sam je ja uspeo pregledati auto je sasvim,sasvim ok. Utegnut i sve je na svom mestu. Da ne kažem full fullova.... Uf kako to odvratno zvuči.... Sve u svemu gledali smo mnogo auta raznih proizvodjača ali smo se odlučili za Lagunu jer za te pare najviše daje. Kako će se pokazati auto,ne znam. Nisam imao Renoa nikad. Održavao jesam dve R-25-ice,ali laguna mi je nepoznata. PKB ako želiš da kupiš Lagunu pogledaj na placevima ali skokni i do ovog momka na Petrovaradinu.
 
Vožnja sa potrošnjom od ~6lit ED-a ili ~10lit TNG je cenovno otprilike ista (grubo računata potrošnja 1,9dci ili 1.8benz).... Veliki servis za dizela kažu da je skuplji a i uopšte održavanje dizel motora kažu da je skuplje. Navodno ako ti zategne dizna komad je valjda oko 100e pa puta 4... Turbina 300e...Plivajući zamajac.... Dok kod benzinca imaš manje stavki i jeftinije su. Kablovi,svećice i peglaj. Opet napoominjem nije mi poznata laguna a još manje njihovi dizel motori. Od kako znam za sebe ganjam benzinjare a ne čadjavce,ali to ne znači da nikad neću. Čak sam sad razmišljao da se prebacimo na dizela,eto čisto da vidim kako je voziti dizela,održavati i sl., medjutim nisam imao podršku. I sam prodavac je potvrdio da su dizeli preko svi sa velikom kilometražom i da je teško pronaći dobrog dizelaša. Zbog toga i ne donosi dizele. Samo ako mu se zalomi neki da je dobar. Isto kao i auti sa fabričkim gasom. Ti svi imaju duplo veću km nego što zatekneš na satu. Tačno vidiš po autu kad mu pridješ i sedneš unutra. Pogotovo kad ga malo proganjaš..... Tako da dizeli su možda bolji ali ako potrefiš na dobrog... Ako ubodeš nekog ishajčenog e onda se spremi da odrešiš kesu.
 
Prelaze mrcine dosta ali isto tako duplo im je duzi vek nego benzincima mogu vise da predju ali opet stvar navike ,mada me nervira sledece zakacio kolega tj sklizno sa cuprije skoro i ajde da vidimo sta je teram ja na rampu i ja reku dizelas mrcina na leru da se popnes gde hoces znam sa mojim golfom na leru povuce punu prikolicicu tereta malo se zatrese i vuce raga gde hoces,ne ovaj mi se ugasi na samom pocetku uspona pa reku sta je ovo kaze mi on ma nepali turbinu ispod neznam ti koliko i moras mu dati gasa reku j...o te on kad nema snage na leru na malecki uspon da se popne ,a sva sreca otkino je samo jednu zabicu na onoj zastitnoj plastici sto je kao sus pleh i nista vise. Ja zbog toga volim dizele i sto na srednjim obrtajima kad ga zaukas odrzavas brzinu dok kod benzinca je mnogo drugacije i stvara ti se razlika u potrosnji dali sipas na ovoj pumpi dali na onoj dali zima dali lleto ,dali vozis onako ili ovako stalno drugacije trosi ,ja sam sa mojom omegom iso sto puta u servis sve mi mnogo trosi plina daj ovo daj ono dok nisam provalio da je u pitanju los kvalitet plina i da ga zato GUTA i zato mi se smucio plin i benzinci .
 
E vidiš kod lagune je taj 1.9dci,kažu,problematičan. To je sve tačno što pišeš,dizel će na leru vući i u npr trećoj brzini što je kod benzinjare teži slučaj ali recimo smrzavanje našeg kvalitetnog ED-a na -15? Ne znam. Nisam protivnik čadjavaca ali blagu prednost kod mene ipak imaju benzinjare. Stvar navike. Mislim da sam negde pročitao za potpis nešto ovako: Traktor može biti dizelas,ali auto mora biti benzinac! Ili ono : Devojka može biti sa sela ali auto mora biti iz Nemačku! :)
 
Nije tacno da dizel motori prelaze vise kilometara od benzinskih. Sve je stvar odrzavanja i kvaliteta goriva. Vozio sam gomilu dizela a opet u voznom parku imam 4 benzinca auta od kojih sam 2 mogao da biram koje gorivo ce da trose. To sto benzinac (bez TNG) popije malo vise, to taman dizel potrosi na odrzavanje i sve se svede otprilike na isto. Da se moja izjava ne uzme zdravo za gotovo-mislim na kola proizvedena u poslednjih 10-15 godina a ne na Golfa 2 i slicne ciji dizel trosi 5-6l a benzinac 1.6 ili 1.8 kad je rastelovan trosi 15l.
 
zavisi o kojem godistu auta pricate i sve to, nekidan stricu nasao u gornjoj austriji skodu octaviu, karavan, dizel, 2008 god, 160000km presla za 7400€, auto u bezprijekornom stanju, covjek otisao i kupio

- - - - - - - - - -

E vidiš kod lagune je taj 1.9dci,kažu,problematičan. To je sve tačno što pišeš,dizel će na leru vući i u npr trećoj brzini što je kod benzinjare teži slučaj ali recimo smrzavanje našeg kvalitetnog ED-a na -15? Ne znam. Nisam protivnik čadjavaca ali blagu prednost kod mene ipak imaju benzinjare. Stvar navike. Mislim da sam negde pročitao za potpis nešto ovako: Traktor može biti dizelas,ali auto mora biti benzinac! Ili ono : Devojka može biti sa sela ali auto mora biti iz Nemačku! :)
naspes litru i po-dvije manje od punog rezervara dizel i dodas te dvije litre benzina i nema sanse da smrzne..provjereno
 
Nazad
Vrh