Kada niste u traktoru, vozite

Mislim da je ukinuta obaveza vodjenja putnih naloga privrednih subjekata jos 2011g za vozila koja se koriste za sopstvene potrebe.Mislim da PG nisu pravna lica.

Vozim produzeni fiat scudo, koji je registrovan kao teretno vozilo i trazili su mi sve zivo, ali putni nalog nikad. Jedino pozadi imam nalepnicu za maksimalnu dozvoljenu brzinu od 80km/h. Motor je 2.0hdi i registracija je jeftinija za 10-ak hiljada u odnosu na pezo 406 sa istim motorom, bar je tako bilo prosle godine kad sam registrovao.

- - - - - - - - - -

Ne znam sto ste se uhvatili samo tog 1,4 motora u golfu, kao da nema i drugih benzinaca u njemu.
 
Ne znam sto ste se uhvatili samo tog 1,4 motora u golfu, kao da nema i drugih benzinaca u njemu.

U pravu si, ali pocelo se o tome kako 1,4 ni za zivu glavu pa se nastavilo. Mi kada smo kupili 10 god star golf 1,4 16 v promenuli smo karike (klipovi ostali na standardu) radilicu ubacili drugu (prva specijala) zamenuli letece i stativne lezaje na radilici i uradjen normalno veliki servis. Tako sam hteo, (mada je i onako kako je kupljen mogao jos da trci) da cera ne bere brigu kada vozi auto i siguran sam da ce je dobro sluziti do prodaje za 1-2 god. Karoserija je OK sto moze i NA da potvrdi. Ne moze se auto kada se kupi polovan od nepoznatoga sesti i voziti. Mora se svaki auto kada je kupljen polovan DOBRO pregledati i srediti pa onda biti siguran u njega.
 
Da al eto sam si rekao . Treba ulagati u održavanje auta od 10g , al baš raditi generalku , to se sad rijetko radi . Svejedno ćerka vjerovatno planira u dogledno vrijeme mijenjati za nešto drugo pa nebi trebalo biti problema .:ppozdrav:
Tako skoro čujem da mi jedan rodjak planira kupovinu auta i to Laguna 2 , 1.5dci , nazovem ga namjerno da mu kažem nemoj samo to , pitaj još nekog , kaže ok , al poslije opet kupi . Vidjećemo...
 
Od moje devojke stric ima novog grand senika sa 1.5 dci 110 konja, 7 sedista.Ko kaze da je mali motor taj moze samo da govori nebuloze dok se ne vozi u njega.Ja sam se vozio i tvrdim da nije uopste mali taj motor,pogotovo za lagunu jer je manja od senika.Auto ide odlicno,vuce kao lud.
 
Takvog golfa 14,16v kad uvezu nasi uvoznici(pogotovo iz Italije), uvek bude sa predjenih 200 i kusur hiljada kilometara i najmanje 10 godina star i kao takvom sude o njemu. Kupite vi takav auto sa manje predjenih km i po mogucstvu iz svajcarske, da vidite kako ce vas sluziti... Manje prelazi od dizela to je stoji ali nikako nije za potcenjivanje.
Sto se tice motora kad predje 200 i kusur hiljada km riknu mu karike i gumice ventila ali to nije strasno, menjaj i teraj dalje...
Eto sam si dao dobar ogovor,bolje nego ja da sam pisao.Jos bih dodao da je vecina auta na nasem trzistu od nasih "uvoznika" i vecinom iz italije,a tih 200 i kusur hiljada ni jednom autu ne sme da bude problem.Pa prosle je doba jugica da se radi generalka na 100k,a 400-500 bez problema napravi vecina motora i zbog toga je taj 1.4 iz golfa los.Sam znas da je tako.
 
Eto sam si dao dobar ogovor,bolje nego ja da sam pisao.Jos bih dodao da je vecina auta na nasem trzistu od nasih "uvoznika" i vecinom iz italije,a tih 200 i kusur hiljada ni jednom autu ne sme da bude problem.Pa prosle je doba jugica da se radi generalka na 100k,a 400-500 bez problema napravi vecina motora i zbog toga je taj 1.4 iz golfa los.Sam znas da je tako.

Najveci krsevi dolaze iz Italije, iz drugih zemalja su daleko bolji automobili iz Svajcarske pogotovo. U pravu si za Golfa 4 1.4,16v taj golf se popravlja vise od ostalih golfova 4, ali taj motor uopste nije toliko los u toj klasi, Fiat 1,4 benzinac je mnogo gori.
 
Od moje devojke stric ima novog grand senika sa 1.5 dci 110 konja, 7 sedista.Ko kaze da je mali motor taj moze samo da govori nebuloze dok se ne vozi u njega.Ja sam se vozio i tvrdim da nije uopste mali taj motor,pogotovo za lagunu jer je manja od senika.Auto ide odlicno,vuce kao lud.

Tek kad sam iz megana 1.5 dci 105 ks prešao u Nissan x-trail 2.2 114 ks shvatio sam šta znači "vuče kao lud", a tako mala razlika u konjaži ... Potrošnja je skoro ista. Auto put 140 km/h kod megana oko 6,5 l a kod x-traila oko 7,5 l, četiri odrasle osobe + prtljag za nekoliko dana. Prilikom preticanja razlika kao nebo i zemlja ...
 
Tek kad sam iz megana 1.5 dci 105 ks prešao u Nissan x-trail 2.2 114 ks shvatio sam šta znači "vuče kao lud", a tako mala razlika u konjaži ... Potrošnja je skoro ista. Auto put 140 km/h kod megana oko 6,5 l a kod x-traila oko 7,5 l, četiri odrasle osobe + prtljag za nekoliko dana. Prilikom preticanja razlika kao nebo i zemlja ...

Sve to stoji, i mala kubikaza i koliko se vozi ljudi u njega, uslovi puta ali ne stidi se te male kubikaze taj 1.5 dci od 110 konja, sa manjom konjazom ne znam jel nisam se vozio.
 
Neko je poredio Nisan X trail sa Meganom. Naravno da je razlika kao nebo i zemlja, jer X trail ima motor sa daleko vise obrtnom momenta. Razlog je sama masa X trail-a i grupa SUV kojoj pripada svi imaju dobre karakteristike. Obrtni moment dolazi najvise do izrazaja upravo u preticanjima, gde na malim obrtajima motora dobro ubrzava. Kod benzinca moze isto tako, samo sto se mora spustiti u brzinu manje i na vecim obrtajima parirace mocim dizelima.
 
Vidim da se pricalo o registraciji auta kao teretno na PG, kolika usteda se tu ostvaruje i u cemu se ogleda?
Nisam u toku sa tim pitanjem:sta:
 
Kad nisam u traktoru vozim zmaja ;)
dscn7451.jpg
 
Da al eto sam si rekao . Treba ulagati u održavanje auta od 10g , al baš raditi generalku , to se sad rijetko radi . Svejedno ćerka vjerovatno planira u dogledno vrijeme mijenjati za nešto drugo pa nebi trebalo biti problema .:ppozdrav:
Tako skoro čujem da mi jedan rodjak planira kupovinu auta i to Laguna 2 , 1.5dci , nazovem ga namjerno da mu kažem nemoj samo to , pitaj još nekog , kaže ok , al poslije opet kupi . Vidjećemo...
Ja koliko znam Laguna 2 se nije radila sa tim motorom.:sta: Laguna 3 jeste sa motorom od 110 ks.
 
Nazad
Vrh