LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Onda ti ne valja obrtomer. Ako bi sa tim prenosom imao 11000 obrtaja išao bi 160-170 km/h.
 
DULEmajstor je napisao(la):
Igor578 :


Jel si popravio tog automatika? Da li slucajno neces da ga prodajes?
Izvini DULE sto kasno odgovaram na tvoje pitanje....Mog automatika sam popravio i necu ga prodavad najmanje jos 20 god posto je masina koju mogu da uteram svuda i da prolazim roz atar bez ikakvih prepreka dok bi sa nekim kineskim skuterom zavrsio u nekom jendeku ili na nekoj nizbrdici vrlo brzo! :cao:
 
moj prvi motor...moja prva ljubav...verovali ili ne ali ja vozim motor od 6-te godine!!!prvi motor mi je bio tomos apn 7!!! jako retka masina!!! ali je jos uvek u zivotu i voznom stanju!!! Sad vozim princa od 125 ccm,a tomosa vozi moje deda... motor je 89' ali ide kao zmaj...prvom prilikom izbacujem slike :D :D
 
Ja imam apn 4 iz 1977 godine jos je njegova boja original ali ga slabo vozim nesto me zeza karburator moracu da ga promenim ove godine
 
poceo sam sa dedinim automatikom i to kad sam imao 10-ak godina. posle sam kupio apn 6. trenutno nije u voznom stanju, dosao mu atar i pecanje glave, ali za leto mora biti spreman, inace pecanje nije pecanje bez njega
 
@Rakin

Ti nemas vise od 9000o/min ako sa tim prenosom koji si naveo ides tom brzinom.

Evo malo fotki nekih mojih motora:

APN 6 S sa masinom T 15 SL:

prvomajski BT za siroke narodne mase:

APN 6 frizirani trkac:

APN 6 S sa masinom 90E:


APN 4 i APN 6 spremni za prodaju:

CTX:
 
koristim zver APN 4 sa petostepenim menjacem sto sam dobio od ujaka. sad ne znam koje je godiste plocica na sasiji je izgrebana (ja sam je izgrebo kada sam imo 7il 8 godina da skinem farbu onda mi nije bila toliko poznata rec nitrorazredjivac.) 78 il 73 mislim da je 73 dajem prednost od apn modela 4ci sasija je najizdrzljvija nista od plastike kao apn 6 rezervoar i blatobrani. al svako ima svoj ukus. tamo gde ja prolazim sa njim automatik nemoze ni da mu prismrdi a kamoli skuter.
 
2z6842b.jpg

2a5hy6h.jpg

stari dobri PUCH.potrošnja na 100km je 1,25l a rezervoar je od 2,5l.. ekonomičniji je od apena i od skutera :osmeh:
 
takav puch ali beli je bio i kod mene u selu merili su mu krajnju brzinu iso je 55km h a vozac je imo oko 55,60kg. al malo trosi da nepoverujes :D
 
MONTOYA je napisao(la):
ovde postalo aktuelno da klinci na razne tomose ATX,BT 50....ubacuju japanske mašine

Kod nas ako se budzi onda cilindar T15/BT ili masina od CTX/90E.. :D

@srdjan96

CTX je proslo prolece prodat za 400 evra ne registrovan ali su zamenjeni tockovi i vesanje (od ATX-a). Ako Bog da imacu jos jednog CTX-a ako budem imao vremena da ga sklopim posto je ceo u delovima.

Zuta i sarena 6 sa slike nikada nece biti na prodaju. Zutog sam dobio od brata a sareni je moj prvi motor. U planu je i sredjivanje sarenog da bude top trkac ali ni za to nemam vremena..
 
Ta slika je pre 5-6 godina sad mi otpao prednji blatobran :udri: i mnogo vise kilometraze nabijeno.Sad vise nije fabricko stanje :haha:.Presao je blizu 40 000 kilometara radio sam kao generalku tj. jedan lik sto popravlja motore ima i kroserice i tomose i ove sportske japance samo menja i popravlja isao je jedno vreme lepo ali oslabio mi je ja hocu preko 60 al nece.Ja mislim da bi mu trebao nov cilindar kosta oko 10 000 dinara.U pocetku je imao onaj auspuh sa 100 krivina i isao je maksimala 50-55 km/h dok mu nisam skinuo auspuh procistio izduv od cilindra gde je bilo garezi kad sam stavio rezonu drugovi se krstili preko 75 sam isao jedno vreme ali nije dugo toliko isao inace vozim ga oko 50 ninetreba mi brze a do njive malo na pecanje nije uopste velik potrosac stvarno kad mu napunim rezervar do cepa i zaboravim kad sam sipao.Imao je jedan moj drugar apn 6 sa ctx masinom isao kao munja samo to meni nesigurno kad sam vozio zbog kocnica i malog rama.Bilo je dosta i bt u selu brzi su i imaju velike obrtaje ali su kratkog veka kod tih klinaca bili atx je izdrzljiviji koliko vidim.Neznam dali je pametno ubaciti motor od ctx na mog ne zbog neke brzine vec snage jer smo ja i brat malo tezi cisto da jace vuce.
 
Koliko vidim ti imas slabiju farijantu ATX-a sa originalnim cilindrom i karburatorom. Taj cilindar moze lako da se prepravi da motor ide bolje i da traje ali mnogi prave gresku pa previse spuste glavu i onda ATX dobije samopaljenje pa se greje i ne ide nikako. Karburator kakav ti imas hoce da se desi da zeza zbog sauka i mnogi ga izbacuju kad se pohaba-nema novih a bogme ni polovnih delova za njega.
Kada se stavi cilindar i karburator od BT-a (kao sto je na ATX-u 50 B ali bez blokade) onda motor ide dosta bolje ali nije za atar pogotovo sa dvoje krupnih na motoru. Kad je s ve OK motor se ne greje kao sto vecina prica ali jedostavno mora da bude sve dobro da bi isao kako treba-jako osetljiva kombinacija.
Par motora (ATX/BT) sam imao i vozio sa masinama od 90E/CTX. Najbolja varijanta do sada. Sa cilidnrom od CTX-a se dobija elasticnost jer ima povoljan obrtni moment zbog kontrukcije kanala iako ima klip 2mm manjeg promera od 90E. Kada se stavi cilindar od 90E (na ostale delove masine ne gledam jer su to varijacije tipa model kvacila i 'ulazni zupcanici') elasticnost moze da bude u nekim slucajevima i manja nego sa CTX cilindrom ali moze opet jako lepo da se vozi sa dvojicom krupnih (2x120kg) kroz atar bez grejanja sa nekim normalnim krajnjim prenosom tako da motor na putu moze da razvije 100-110 pravih km/h.

Stevo, ako ti treba neka pomoc i jos neki savet slobodno mi se obrati na pp. ;)
 
ovako nešto je bilo pojam ranih 80-tih štel apn 4 sve ostalo E90 . tadašnji pandurski fićko je samo pogledom mogao ispratiti takav start, išao je 115 na 9500 obrtaja. 82 ge je motor utovaren na vagon i poslan za SPLIT gde je bio atrakcija ! to leto sam obišao SPLIT, ŠIBENIK I ZADAR.
[center​
[/center]
 
Nazad
Vrh