LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Pitanje za vlasnike motora,imam apn6 nekih 10 god i nikad ga nisam registrovao na mene,jos je na tablice sa petokrakom.Imam saobracajnu od prvog vlasnika iz 1988 god. kog ne poznajem nit znam dal je ziv.Sad sam sredio motor generalno pa resih i da ga registrujem pa me interesuje kakva je procedura za ovaj moj slucaj :sta:

Drugar, moras prvo da nadjes vlasnika pa tek onda da pravis kupoprodajni ugovor i sve ostalo. Lakse je uraditi generalnu nego zezati se sa tim. Nego dodji ti da mi lupamo jaja a za ovo ces lakoo :osmeh:
 
Napravis kupoprodajni ugovor,odes na tehnicki da ti napisu odjavu,odes u Sup i odjavis.Onda ides u poresko,pa iz poreskog u Sup da registrujes.Bez overe ugovora te sve kosta 7000 dinara,ja sam skoro registrovao.
 
@zektor druze onda mi je mnogo lakse i jeftinije kao sto sam ti i rekao da ga prodam nego sve ovo da radim sto mi kolega @aca napisao(hvala aco na informaciji) Idem da vidim dal mi zena ofarbala jaja :osmeh: pa dodjem
 
Nema na cemu.Ja sam moj prodao jer mora A kategorija,a polaganje je 30000 din.
 
Ovaj skuter nije teran bar 1,5 god, danas probao i nece da upali ni na kurblu, a prikacio sam i stari akumulator od auta, vergla ali nece. Nesmem dugo da verglam jer je jaci akumulator.
Goriva i ulja ima, svecica baca varnicu
Medjutim kad sam skinuo auspuh bio je pun ulja, izgleda da gura previse ulja u stublinu, i odatle u auspuh. Posle sam verglao bez auspuha i filtera vazduha, opet nista, samo izbacuje dole ulje na izduvnu granu.
Posto on sam pravi mesavinu, na koji nacin je to reseno tj da li ima neka mini pumpa ili nepovratni ventil, sta je moglo da otkaze?

 
Svecica je masna od ulja, ali kad je prislonim na masu i verglam ipak baca varnicu. AJd videcu za taj plovak, kako stoji.
 
Ovaj skuter nije teran bar 1,5 god, danas probao i nece da upali ni na kurblu, a prikacio sam i stari akumulator od auta, vergla ali nece. Nesmem dugo da verglam jer je jaci akumulator.
Goriva i ulja ima, svecica baca varnicu
Medjutim kad sam skinuo auspuh bio je pun ulja, izgleda da gura previse ulja u stublinu, i odatle u auspuh. Posle sam verglao bez auspuha i filtera vazduha, opet nista, samo izbacuje dole ulje na izduvnu granu.
Posto on sam pravi mesavinu, na koji nacin je to reseno tj da li ima neka mini pumpa ili nepovratni ventil, sta je moglo da otkaze?

Ako tako dugo nije radio skini me karburator i lepo ga ocisti i izduvaj,a posto sam pravi mesavinu onda ima posebnu pumpu koja gura ulje ona treba da se nalazi kod pogonskog remena i ima manji jedan remen koji je pogoni!
 
Pumpa je propustala ulje tokom stajanja i napunila karter, desava se. Najbolje bi bilo da ispraznis karter. Mozes to uraditi skidanjem prirubnice karburatora i usisnih lamela pa nekim spricem...

Ocisti lepo i karburator, on ima el. saug koji isto zna otkazati, i to prekontrolisi, spakuj sve i pali, mora upaliti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pregledao sam plovak i nije zaglavio.
Da li bi trebao da upali i bez auspuha? Da ga ne vracam bez veze. Ovaj akumulator ga brzo vrti, ali nista. Svecica je sad mokra od mesavine, vise nije na njoj cisto ulje, a kad je izvadim i probam na masu, baci varnicu. Na momente se ucini kao da bi upalio
Pogledacu sutra pumpu, pa javljam rezultate :cao:
 
Osusi mu svecicu i brenerom ili necim je zagrej na brzinu je uvrni i probaj ga startovati ako kazes da mu malo treba da sastavi jer pumpa mu nema veze sa paljenjem.A ako imas i start spreja spricni mu malko na svecicu i onda ga probaj upaliti!
 
Na tim (motorima ) skutreima sauh je električni probaj videti šta se dešava sa sauhom zna da ne uključi pa nu malo fali da sastavi a pošto treba češće puta zaalnasovati u medjuvremenu presisa pa je otud svećica mokra mada kad presisa zna se pun gas i maloduže alnasovati da sastavi
 
Večeras sam hteo da se malo provozam sa mojim APN4 i vidim da nisam zatvorio gorivo kad sam ga poslednji put vozio (a to je bilo pre desetak dana). Kad sam hteo da ga upalim iz auspuha je curilo nešto crno, i naravno nije hteo ni da se javi. Izvrnuo sam mu svećicu, zavrnuo slavinu i kurblao poprilično da bi tek nakon toga sa novom svećicom upalio. Motor radi dok ide, ali čim mu se oduzme gas on se ugasi. To se i ranije dešavalo ali je bar mogao odmah da upali ponovo, a sad više ne može. Upali tek pošto ponovim prethodno opisani postupak. Posle praznika sledi skidanje karburatora pa ću vas onda gnjaviti šta s' njim dalje... :osmeh:

Inače, ne mogu da se otmem utisku koliko je automatik bolji od APN, bar između ova moja dva. Automatik teram 30 godina i nikad mi nije stao, a ovog APN sam više gurao neg' ter'o...
 
Ja imam APN-6 od 1985. i nisam ga nikada gurao, a prešao sam sa njim čudo jedno. Na njemu nije fabričko samo sedište, zadnji amortizeri i gume i sajle - sve drugo je autentično i netaknuto.
 
Nazad
Vrh