Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Почетком децембра извађено је једно стабло старе сорте крушке. Ја сам калемио на спавајући, али нисам знао да ли ће се примити па сам узео гранчице и ставио у фрижидер, где су биле пуна три месеца. Нисам успео да нађем подлоге дивље крушке па сам калемио на стабло, само да се сачува стара сорта. Данас то изгледа овако


Једна од две гранчице које су се успавале, а ако се приме успех ће бити 100%

Овде је пукла гумица. Да ли је потребно да поново вежем гумицом или не?

Све је калемњено на енглески спој, негде 2 пупољка, негде 3, а негде сам оставио сам врх (обе успаване гранчице су са остављеним врхом).Овако добар % пријема за једног аматера, мислим да дугујем једном помоћном средству (откривам тајну), а то је шублер. Једноставно сам мерио дебљину подлоге и племке, и гледао да буду ако не исте, максимално приближне.
После око недељу дана добијем од једног расадничара из околине Зрењанина на поклон (хвала), и неколико подлога дивље крушке. Енглески спој ми је и ту 100%,а оно што је било дебље од племки, калемио сам на процеп, и ту ми је пријем око 25%. али ми је важно да је стара сорта сачувана.

Како сада да водим младаре. Да ли да оставим само вршни, и када се то ради (колико треба да су дуге гранчице), или да све оставим.

Калемио сам и на чип (шљиву), али се ни један од 4 калема није примио. Са једног је отпала гумица, делује да се спојио са подлогом (једва се види састав), а ипак није кренуо


Јесенас сам калемио на спавајући пупољак једну другу стару сорту крушке, и само се 2 калема од 10-так примило и расте, а данас приметим још пар, али јако стидљиво. Да ли да подлоге већ сада одсечем или да сачекам, ако уопште вреди оставити овакве калемове?


 
Sve sto je kolko tolko zivo ja bih ostavio, imam jedan kalem koji je godinu dana mirovao, nisam ni znao da je ziv, a sad cepa! Inace, iznenadjujuce je sto je prijem kruske na procep slab,meni je bukvalno 100%, a to su mi prva kalemljenja,nikad to nisam radio do prosle godine...
 
Ja sam ove godine ukalemio samo jednu krusku i dve jabuke....jedan mladak na jabuci mi se nije primio a ostalo je ok...prenio sam i dvije visnje ....

Imam blizu kuce dio gdje kalemim i ima tu oko 10 vrsta jabuka i jedna tresnja,jedna kruska....vecina je kalemita pre 5 do 6 godina a rodi samo kruska i tresnja.evo sad je iscvala i jedna jabuka....neznam sta je sa ostalim....vocke su visoke oko 3 metra i krosnjate al ne cvataju ni ove godine
 
Na divljim podlogama voce prorodi kasno, tako da pricekaj.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Nema druge nego cekat.....tresnja najpre pocne radat...jednu sam ukalemio pre dve godine i evo sad ima preko 30 cvati
 
Kako li ce ovo vreme uticati na ovogodisnje kalemove? Na pojedinim kalemovima vec veliki listovi, negde zeleni pupoljci, nadajmo se dobrom!

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Juce isao stititi kalemove kivija da ne smrznu i slucajno zakacim jedan pupoljak na kalemu koji se primio i odma otpade pupoljak ko da sam ga udario cekicem :sjasi:, a na kraju minus temperatura nije ni bilo prognoza vremena me sj..ba...
 
1_tmb_93293396_IMG_20170420_115608.jpg
Obišao sam neke kalemove izgleda da će preživeti
 
Citam na sajtu stare hrvatske sorte:
NAPOMENA
Često čujem pa i čitam u novinama kako se ne isplati saditi*stare sorte jabuka*jer počnu roditi tek za 8 do 10 godina, to naprosto nije istina i nije mi jasno zašto šire laži. U mom voćnjaku možete vidjeti trogodišnje cjepove koji imaju dvadesetak plodova, a imam i voćke koje istu godinu nakon cijepljenja imaju pokoji plod, ali ako ostavite plod onda voćka ne napreduje jer mladica hrani plodove, pa sami morate odlučiti hočete prije plod ili jače stablo.


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Zato sto ne zna orezati vocku, zna je nakalemiti ne zna orezati
Licno imam jerbasimu na dunji MA sad je usla u 4 vegetaciju, cvetala zametnula i otpao sav plod - e sad kad ce biti spremna ko zna
Imas sorti koje jednostavno nece da prorode rano, ali 10-ta godina je puno i generalno zbog podloge takve sadnice se sade na veci razmak, pa ko ti brani izmedju posaditi jos neku vocku koja brze prorodi kao npr breskvu
 
Činjenica je da bez starog stabla nema ni voća.
Ovo što mi sada kalemimo ne radimo zbog nas već zbog onih koji idu za nama.
 
Kakvo je sada stanje sa kalemovima koji su tek počeli da otvaraju pupoljke pre ove zime, da li im je škodio ovaj mraz? Da znam šta me očekuje pri obilasku. Prošle godine su mi zbog sličnog vremena, uglavnom kiše, stradali svi kalemi, mada su bili manje razvijeni nego sada.
I dalje me zanima šta je bolje ostaviti, čip grančicu ili procep (na istoj su podlozi)?
Evo jedne trešnje slikane za uskrs
cfb526fbb4236035a1ef2ad97d1d36c0.jpg
 
Pa kad si ovo kalemio? Ovo nije od ove sezone?
Interesuje me taj kalem kako izgleda sada...A inače tehnika je super...
 
Kivi vec ima preko pola metra lastare od ove godine, cudno bi bilo da nema jer i svako drugo voce vec ima mlade grane izrasle od ove godine.
Tvoj ako kazes da ima nekoliko centimerata grane onda ili je kod tebe hladnije ili ti kivi nesto kilavo raste.
 
E, da podnesem izvestaj,prijem 100%! Sumnjao sam zbog kasnog kalemljenja (8.april), dugog stajanja plemki u frizideru, kalemovi nisu mrdali preko 2 nedelje, a onda bum, bio sam odsutan 5 dana, kad sam se vratio pupoljci po 2 cm! Bilo bi jos bolje da nisam uspeo da se sapletem danas o jedan kalem i oborim mu jedini pupoljak (onaj drugi sam mu na identican nacin oborio prosle nedelje:haha:)Sve u svemu- kruska je mama za kalemljenje, prijem 100 % u ove dve godine od kad kalemim, nakalemio sam desetak komada ukupno. Sljiva je takodje ok, samo jedna mi se do sad nije primila, isao sam danas u vocnjek da obidjem proslogodisnje kalemove, cak i oni koji su izgledali lose prosle godine su se oporavili i cepaju. Najgori sam sa jabukom, prijem negde oko 60% na procep.
I ja isto danas kalemio, ali krusku, na procep. Dugo su mi stajale plemke u frizideru, videcemo, ne greje me sunce, al nisam mogao ranije. Podloga divlja kruska koja krenula nekontrolisano da nice po celom vocnjaku, podloga od nekih 70 godina starih krusaka napustala zile na sve strane. Pratim situaciju pa javljam...
 
Nazad
Vrh