Autopsija jagnjeta prinudno zaklanog

cukaneca

Banned
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.088
Lokacija
kambodza
U temi 'uginuća jagnjića' sam pisao o problemu koji imam. Jutros sam zaklao jagnje jer sam procenio /dobro/ da će uginuti. Pozvao sam studenta veterine Nikolu Mišića i on je uradio seciranje i pregled. Pronadjeni su paraziti e sad i Nikola mi je rekao da proveri i javi mi tačno šta je u pitanju. Spensi je dao komentar pre slika da je možda 'klostridioza'. Ja sam laik što se ovoga tiče i molim sve koji mogu da pogledaju slike i stave komentar. Najbitnije mi je da li meso može da se koristi za ishranu ili ne? Kakvu terapiju dati ostatku stada? Znači imao sam jedno uginuće i ovo sad zaklano. Kod ostalih se ne primećuje zasad ništa. Moram reći da je Nikola jedan od retkih mladih ljudi koji ovo radi iz ljubavi i želje za znanjem. Biće od njega dobar stručnjak.

Image Hosting provided by ImageBam
Post je spojen: [time]1278033006[/time]
_________________________________________________
Vidljive su promene na plućima i sadržaj creva sa živuljkama
Post je spojen: [time]1278087426[/time]
_________________________________________________
Jagnje je spakovano u zamrzivač i čekam mišljenja stručnjaka. Dosad dva dijametralno suprotna da se ne koristi za jelo i da može normalno da se ispeče. Napominjem da nije lečeno antibioticima.
 
Hvala Spensi. Mislio sam da što bolje prikažem ljudima da bi i oni meni mogli tačnije dati komentar. Ali izgleda da osim tebe /svaka čast/, niko više nije zainteresovan da pomogne.
 
@cukaneca

Ne mogu ništa da pomognem (mislim da se još nije desilo na Ovčarstvu ... da se ovako kompletno dokumentuje jedan post - čestitke), ali me čudi da se niko od "stalno prisutnih i raspoloženih" diskutanata ne javlja, posebno iz struke (izuzetak spensi). Ranije se dešavalo da gluposti izazovu "svadju", a tek ovako nešto da nema diskusije, baš čudno ?!?!?!

U svakom slučaju cukaneca, da se na ovome završi i da se ne širi dalje na ostatak stada!!!

:ppozdrav:
 
Pozdrav svima!!!
Ne mogu da vjerujem da od toliko stručnjaka sad nema ni jednoga:haha::haha: ::lose::
Kolega Vla mi je rekao da on ima više iskustva sa ovcama nego što sam ja star pa gdje ste sad umovi a kolega CUKANECA vam je jako kvalitetno prezentirao fotografije i još objasnio :udri: :haha:?
A kolega NJegić gdje je sad sa svojim stručnim znanjem:haha:??
Ovo pišem zato jer napokon nešta stvarno pametno i korisno a ne samo hvalisanje,dajte ljudi molim vas da se uključite jer svako vaše mišljenje može biti korisno!
::pomoc:;
 
Gospodo ovčari i stočari,pošto sam prozvan i da odgovorim.
Ako ste očekivali da na forumu naučite i saznate sve što se stiče i uči godinama, i da vam neko sve to servira onda ste u zabludi.
Informacija i znanje ima svoju cenu.
"Ni kod babe nema više džabe".
Konsultantske usluge su najskuplje u belom svetu.
Znanje se kupuje i prodaje.
Pozdrav :ppozdrav:
 
vla je napisao(la):
Gospodo ovčari i stočari,pošto sam prozvan i da odgovorim.
Ako ste očekivali da na forumu naučite i saznate sve što se stiče i uči godinama, i da vam neko sve to servira onda ste u zabludi.
Informacija i znanje ima svoju cenu.
"Ni kod babe nema više džabe".
Konsultantske usluge su najskuplje u belom svetu.
Znanje se kupuje i prodaje.
Pozdrav :ppozdrav:
Poštujem mišljenje pa ću i ja odsada udarati tačkice kad budem pisao o recimo težinama prinosima, datumima sejanja, sortama... Samo ne znam koji će nam k.... onda ovaj forum? Pa svi imamo neka pametnija posla.
Šalim se naravno. Ne možemo nikoga naterati da podeli svoje znanje sa nama, u svetu ka kome nas vodi ova vlast ionako je vrhovni bog novac /dolar/.
 
Pozdrav ljudi.

Kao prvo, dobro uradjen prilog Cukaneca.

Svakako da je cilj ovog foruma razmena iskustava iz prakse i sticanje novi saznanja. Na svakom od nas se da proceni koliko će stvari obelodaniti i koliko od pisanog primeniti.

Na osnovu fotografija je teško izvući siguran zaključak bez detaljnog mikrobiološkog pregleda uzoraka. Svakako da postoje elementi klostridijalne infekcije koja može biti primarna, ali kod svakog pada imuniteta i pojave infekcije, vrebaju ostali sekundarci (salmonieloza i sl), koje se počinju progresivno širiti u već oslabljenom organizmu. Znači, ako je životinja obolela i ispoljila karakterističnu kliničku sliku i patoanatomske promene karakteristične za jednu bolest, može biti bolesna "tiho" i od drugi bolesti. Razumete? Koliko sam razumeo da je jagnje "žrtvovano", znači da nije moglo ispoljiti pojedine patoanatomske promene koje bi nastale u slučaju uginuća. Dalje, ako je meso uslovno jestivo kod pojave primarne bolesti, ne mora značiti da je jestivo zbog nastanka sekundarne infekcije koja može biti dosta opasna za zdravlje konzumenata.

Svaka životonja pre klanja (Regulisano Zakonom i Pravilnikom o izdavanju Uveranja o zdravstvenom stanju životinja "pasoš) mora biti zdrava i to potpisuje vlasnik. Klanje svake životinje koja nije zdrava je sanitarno klanje i provodi se po Zakonom odredjenim procedurama u prisustvu inspekcje.

Što se tiče mera koje bi trebalo povesti u stadu:

- dodavanje vitaminsko mineralni premiksa,
- pojačati kvalitetnu ishranu,
- očistiti stado od parazita (ako već nije)
- uraditi vakcinaciju od klostridijalni infekcija (ako već nije).

To je suguran način da se bolest obuzda. :(

P.S. Forum je veliki, a verujem da svi imamo posla preko glave u ovo doba godine. Ne mogu da pratim sve ove teme koje se pojavljuju kao "gljive posle kiše". Nije mi jasan smeh pojedini kolega na problem koji ima kolega Cukaneca, kao i očekivanje mog ličnog mišljenja. Zato, ako neko želi moje mišljenje slobodno neka mi se obrati preko poruka, a ne da očekuje moje reči o svakoj temi koja se pojavi na forumu i da se ismejava tudjim brigama. Za mene je to neljudski, ipak iza svakog nadimka postoji ime, svaka ova reč je javna i ne želim takve stvari dalje da komentarišem.

Prilog:

Šta je ENTEROTOKSEMIJA?

Enterotoksemija je bolest koja može uzrokovati smrt ovaca, goveda i koza. Bolest se javlja najčešče iznenadno i
podmuklo. Pojavljuje se sporadnično, a nekad dobija i oblik prave epidemije, bez obzira na kondiciju i uhranjenost životinja. Bolest je jako teško dijagnostikovati. Ishod kod oboleli životinja je gotovo uvek latentan.

Enterotoxaemia je bolest uzrokovana toksinima Clostridium perfringens koji apsorbuju iz intestinalnog trakta. Do danas je poznato pet vrsta bakterija ove koji utiču na zdravlje životinja i razvoj same infekcije. Baktrije su klasifikovane kao A, B, C, D ili E tip, prema toksinima koje proizvode. Najčešći uzroci nastanka bolesti su nagli pelazi i promene u načinu ishrane životinja. Prelazak na pašnu ishranu. Bolest se češće javlja na na pašnajcima koji su bogati travama.

Uzročnik Clostridium perfringens je bakterija koja normalno egzistira i živi u interstinalnom traktu (crevima) zdrave ovce, ali u malom broju. Bolest se razvija kada se broj bakterija poveća drastično i kad okruženje u crevima favorizuje produkciju toksina. Prosto, bakterije okupiraju svojim brojem i otrovima creva i onemoguće normalnu fiziologiju protoka hrane i materija, te zaustave funkciju celog trakta.

Dijagnoza bolesti je jako teška. Post-mortem pregled životinje je nesiguran i nezahvalan. Česte su difencijacije sa naduvom i sl. Sadržaj creva se mora toksikološki pregledati u veoma kratkom roku (najduže dva sata) od smrti životinje. Otrov je jako nestabilan i dosta ga je teško indetifikovati laboratorijskim pretragama. Bakterije se mogu kolonizovati na veoma malom prostoru creva, a sama creva su duga do 34 metra (traženje igle u plastu sena). U suštini izolacija bakterije Clostridium perfringens je jako retka, a i kao se bakterije izoluju njihova brojnost se svrstava u granice normale. :sta:

Vakcina protiv enterotoksemije opravdava namenu. Imunitet kod vakcinisani ovaca traje godinu dana. Preporučuje se vakcinacija ovaca (majki) pre jagnjenja, zbog pasivne zaštite jagnjadi koje "nose". Jagnjad se tako imunološki zaštićuju u periodu od 6-8 sedmica po rodjenju. Po isteku pasivnog imuniteta jagnjad se vakcinišu.


cukaneca photo



Enterotoxaemia (Ovine), University of Pretoria. Faculty of Veterinary Science. Dept. of Paraclinical Sciences. Section of Pathology

P.S. II Razumeli smo se Miljko :ppozdrav:
 
evo i mene, bio sam na putu pa tek sad citam poruke.
Slozio bih se sa Njegicem da je rizicno koristititi meso zivotinje koja nije bila klinicki zdrava. Sa ovih fotografija pluca se moze naslutiti infekcija Mycoplasmom ili Patorelom koje izazivaju ovakve mesnate promene na plucima.To je mozda neki indikator da si pluca ostetili paraziti a na to se pomenute bakterije prikacile odnosno da vazduh gde se jagnjad nalazi nije bas zadovoljavajuci pogotovu kada je toplije vreme. Tacnija dijagnoza ovako i nije bas moguca.
Preventivu je Njegic spomenuo a ja bih jos samo dodao provetrenost objekta pogotovu ako je nivo djubriva visok.
Post je spojen: [time]1278263392[/time]
_________________________________________________
da, sad sam procitao i ova prozivanja koja uopste nemaju smisla jer je sada leto a ne zima i ljudi nesto rade a ne sede po celi dan pored racunara ::lose::
 
svi ste na svoj nacin upravu ali ja mislim da ovaj forum i sluzi da jedan drugom pomognemo. Ja se nerazumem u bolesti ali koliko vidim ni ,,STRUCNJACI,, se bas ne razumeju
 
Slušaj Gospon NJegić ovaj gore smješko je stavljen da moje obraćanje ne bude previše primljeno ozbiljno!!!!!!!!
Što se tiće tebe i vla pokazali ste se ova puna dva dana lukavo šuteći pa tek danas kad sam se ja oglasio vi ste se javili,a vla je u gornjem postu pokazao stvarno prijateljski savjet!!!!! :nono:
Ipak i NJegić i Miljko su konačno rekli svoje mišljenje o problemu koje mi se sviđa i pozdravljam savjet kao jako iskren i koristan.
Istina je da svi mi imamo jako puno posla ali sam i ja čekao vaše mišljenje jer smatram da imate jako puno znanja i iskustva i upravo zato sam se ja i uključio u raspravu! :bravo:
Pozdrav svima! :cao:
 
@cukaneca
Svaka čast na uloženom trudu!
Stočari iz mog kraja imaju vrhunske stručnjake iz VSI Kraljevo, verujem da bi tu dobio pravi odgovor, šteta što nisi bliže.
Ne znam kako se zove lek koji nam pomaže da budemo bolji ljudi, ni da li postoji, a trebalo bi ga prepisati pojedincima, nije sve u zivotu vezano za interes.
 
Hvala svima koji su se uključili.
2cy1yef.jpg

Ovo mi je najsumnjivije. To je deo uz kičmu, od karlice do bubrega. Ove crvene tačkaste promene?? Da nije njih verovatno ne bih ni pisao ovaj post.
 
vla je napisao(la):
Gospodo ovčari i stočari,pošto sam prozvan i da odgovorim.
Ako ste očekivali da na forumu naučite i saznate sve što se stiče i uči godinama, i da vam neko sve to servira onda ste u zabludi.
Informacija i znanje ima svoju cenu.
"Ni kod babe nema više džabe".
Konsultantske usluge su najskuplje u belom svetu.
Znanje se kupuje i prodaje.
Pozdrav :ppozdrav:
Već par dana gledam ovu temu i pored izvrsnog posta koji je postavio cukaneca( za koji se ne osječam dovoljno kvalificiranim da pomognem), kopka me odgovor koji je dao kolega vla.
Svi smo na ovom forumu da nešto vidimo, naučimo od drugih ili na iskustvu drugih.Iznenadio me odgovor koji je dao vla, toliko odudara od atmosfere na forumu da jednostavno ne mogu da ga ne komentiram.
Ako netko sudjeluje na forumu, a ne želi sa drugima podijeliti svoje znanje i iskustvo, onda ne znam šta tu radi?Pa ne misli valjda da će na forumu prodavati savjete.
 
Odg: Nekropsija jagnjeta prinudno zaklanog

@ cukaneca
Izuzetan prilog našem Forumu PoljoInfo.com.

Poslao sam link dvojici školskih drugova, diplomiranih doktora veterinarske medicine, sa praktičnim iskustvom dužim od 20 godina.

Zaključak je sledeći:
- meso se može jesti posle termičke obrade (kuvanje, pečenje)
- fotografije su odlične
- autopsija se vrši na pokojnim ljudima, a nekropsija na mrtvim životinjama
 
Sve ponekad izgleda previše perfektno.

Autopsija
ili nekropsija je seciranje i ispitivanje leša radi određivanja uzroka smrti ili zbog saznanja o razvoju bolesti.


Izvor: Wikipedia

Ipak se ne radi ni o jednom pominjanom pojmu nego o

IV. PREGLED TRUPOVA POSLIJE KLANJA (POST-MORTEM PREGLED-u)



Član 30.

Pregled trupova i organa zaklanih životinja

(1) Trupovi i organi zaklanih životinja, kao i krv, pregledaju se:

a) vizuelno (adspekcija),

b) pipanjem (palpacija),

c) zasijecanjem mesa, organa i limfnih čvorova (incizija),

č) prema potrebi mikrobiološkim i drugim laboratorijskim ispitiva njima.

(2) U slučaju da vizuelni i palpatorni pregled organa pokaže da postoje promjene na organu i čijim bi zasijeca njem moglo da dođe do kontaminacije trupova, opreme itd., ovi organi ne moraju biti zasijecani na klaonici ili na mjestu gdje bi mogli izazvati kontaminaciju.

Pored stručne terminologije smo svi dobro razumeli o čemu kolega CUKANECA pisao, to je ipak najvažnije.
:ppozdrav:
 
Mani te se terminologije iako je i ona bitna!
Cukaneca po jednoj od slika gore koju si dao u POST MORTEM PREGLEDU pitat ću te koliko imaš ukupno ovaca i janjadi i koja je dimenzija objekta(farme) u kojoj one borave?
Nisam vaterinar ali većina slika bar na oko i po opisu izgledaju u redu, ali na jednoj sam primjetio jedan detalj pa mi samo reci ovaj gore podatak? ::super::
 
Citam ove postove vec par dana.....i ne znam koji to "strucnjak" moze reci dijagnozu,na osnovu ovih slika(KOJE SU SUPER ODRADJENE,sve pohvale) i anameze koja se sastoji od:"jagnje ne jede,izdvaja se,neveselo" i utvrdjenih promena na plucima i nekih zivuljki u crevima...Kad uzmete knjigu "Bolesti ovaca i koza" nacicete 15-ak bolesti koje imaju te simptome,jer su to simptomi koji retko koju bolest zaobilaze.Da sam ja doktor veterinarske medicine,nikada se ne bih usudio da kazem to je "ta i ta bolest" u ovom slucaju,a sad nabrajati i nagadjati i zbunjivati nekoga,mislim da nema svrhe.Terenska veterinarska dijagnostika je vrlo zajebana stvar,metoda malo,bolesti mnogo.... U ovom slucaju bih poslusao mog profesora Tosu Palica a on bi rekao:"Kolega dijagnoza je SBZ" a to je "samo Bog zna"... :ppozdrav:
 
agrolug, 15 odraslih jedinki a objekat je otvoren i visok jer je deo senjaka pregradjen i tu su.
dejan26, stvarno ne znam kako bih opisao simptome koje je imalo jagnje. znači nije imalo temperaturu i nije bilo naduveno, stručne izraze ne znam.
ideja je bila pomoci nekome ko sutra bude /ne daj bože/ imao slične probleme.
 
Nazad
Vrh