Krompir

Neće žičar da napada u svakoj zemlji ,dešava se da u jenoj njivi ima više vrsta zemlje u jednoj je izbušen sav a u drugoj ga nije ni pipnulo. Možda u tvojoj zamlji i nema žičara
 
Neće žičar da napada u svakoj zemlji ,dešava se da u jenoj njivi ima više vrsta zemlje u jednoj je izbušen sav a u drugoj ga nije ni pipnulo. Možda u tvojoj zamlji i nema žičara
Vrlo je moguce.. Npr, ja sam na 250 metara nadmorske visine i to je najniza tacka.. Mozda su to iskustva ljudi iz poljoprivrednih podrucja, gdje je nadmorska visina ispod 100 metara.. Nikad nisam vidio kukuruz da je legao. Moj komsija nije obradjivao zemlju 5 godina i ove godine zasadi kukuruz.. Svaki je izrastao otprilike izmedju 3,5 i 4 metra, bio strasan za pogledati.. ali zicara nisam nikad ni vidio. :)
 
Danas prodao 500 kg lokalnom prodavcu na zelenoj pijaci po 25 din. Krompir mi je bio u dzakiran vec dva meseca i dzakovi su slozeni u garazi sa dosta svetlosti.On tvrdi da je to problem posto kaze krompir pocinje da zeleni ispod kore. Ja sam rasecao krompir koji je bio na svetlosti i krompir koji je iz "unutrasnjosti" nema razlike. Inace nigde ni jedan truo nisam primetio.
 
Da li moze kokosije djubrivo da se koristi u proizvdonji krompira? Koliko se baca na 1ar? Pored njega da li treba i NPK djubrivo da se baca ili ide samo KAN u sadnji i u zagrtanju?
 
Ovo je ono ''amatersko'' pakovanje, jel vidis da je samo 2,5 kg,zato je takva cijena.
Ovdje kod mene svaka malo bolje snabdjevena polj. apoteka ima u ponudi vise sorti krompira. Ja kupio prije par dana tonu Jaerle, morao cekati naknadnu porudzbinu iz NL, posto je u svim apotekama dopremljen jos u decembru i klice izasle napolje iz vrece. Uzeo elitu Agroplantovu posto nisam mogao da biram, inace bi isao HZPC.
Cijena bas sitnica.
 
Ok,nego na nekim pise da je pakovanje od 25kg jeftinije 20-30% ali mi je opet puno. Nego koliko si ti placao ako nije tajna?
 
Dobra cena, gde god sam trazio u okolini nigde nema uvoznog semena ispod 0,9 e 1 kg na 1500 kg dobra razlika.
 
Сова Бог те човече па колико ти кромпира радиш кад купујеш преко тоне сјеменског.Зар не остављаш из своје репродукције шта?
Ma sta radim samo jedan hektar, sitno je to.Nekada sam ostavljao svoje, ali ne radim to odavno vise.Prednost te reprodukcije u odnosu na original je sto pristize ranije, mana je manji prinos i ruzniji izgled.
Sto se tice cijene, jako je povoljna (uzeo kod Gojana u V.Obarskoj), a mislim da je posljedica Ruskih kontra sankcija. Boga pitaj posto to uzmu ove nase derikoze u Holandiji.
 
Nazad
Vrh