Balirka

Vladimire najbolje izbaci seno iz prese i onda rukom povuci malo kanap prema nazad kao da je bala unutra, aktiviraj da veze a neko neka okrece rucno dok ti drzis kanap zategnut rukom i tacno ces da vidis sta se desava.
Ovako izgleda da je ok blizu je skidac uz kljun.
 
Kod mene ne odvezuje ali se desi da se prekine kanap odmah ispod cvora, i to samo na levoj strani a nikako da uhvatim da vidim sta se tu desava.
 
Jel su u pitanju RS vezaci? Ako jesu onda mozes malo nekom polugom ili pajserom da nategnes na gore prema kljunu bolje nego cekicem, ili kao sto sam pisao pre neki post ubacis podlosku malo deblju da primaknes skidac

Nikako sa čekićem,samo sa polugom.Posle teraj ručno da vidiš koliko si približio.Sve se radi ručno i sve lepo pokaže kako vezač funkcioniše.Vezače ne treba puno čačkati jer onda nastaju problemi.Pohabana delove menjati a ne ono (izdržaće još ovaj put) jer onda treba kila živaca a kvar je možda baš u tom pohabanom delu pa možeš da čoviš na glavu a ne može da se namesti.
 
Ostaju mi komadici spage u desnom drzacu, nakupi tu i on izvlaci iz cvora ili kida spagu.. Kako rijesiti?? Otpustiti ili dotegnuti vijak M10?
 
Vladimire sto kaze Borko probaj je na prazno i posmatraj obe strane da vidis kako veze.Izmeri jel ti obadve igle sto donose kanap jednako izlaze.Proveri i dodavac kanapa hoce i on da pravi problem ako treba dosteluj ga da stoji uz samu ivicu proreza,ali nemoj da preteras,da ne udari igla u njega posle.Obavezno je opet rucno proveri
 
Ja otkad sam kupio presu poceo sam sa drvoplastom i ne menjam ga. Samo sam jednom uzeo tornado posto drvoplast nestao mada i sa njim lepo veze
 
Springer ubedljivo najbolji , koristio sam sve i svasta, svasta mi i ljudi donosili, springer ubedljivo mi se najbolje pokazao i samo sa njim baliram i svojom spagom ne uzimam tudju, imao sam par situacija trulu donesu kida bale puca , rastelujem celu balirku da vidim sta je. I na kraju svoju spagu ubacim. I bez greske radi. 18 din od bale idem i sve moje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jucer me poce opominjat presa da je odrzavama na vrijeme. Probio mi dosnosivac sijena kroz gornji lim dva puta, nikakvu stetu nije nacinilo, pola sata popravke oko tog ne odrazavaanja i nehati i usput se i guma probila. Kad krene krene.
@internacional TEWE je bolja i od uragana.
 
Kod mene juce puko prednji dodavac sijena, prije par dana pukla ruka sto pogoni letvu sto su na njoj ubacivaci, tako da tih zahebancija uvijek ima. Dva dana radim sa makitalom i nikad vise presa ne vezi ni priblizno kao sa Uraganom
 
Nazad
Vrh