Balirka

Heheh, kako prodavac kaze otisla je za 6150e... :ppozdrav:
 
zanima me razume li se ko u prese welger treba mi pomoc.
pocela je da me zeza kuzdra(namota) mi vanilu na srpu u poslednje vreme pa zna li ko sta to moze da bude??
hvala unapred na pomoci.
koji je welger u pitanju jer je bitno za otklanjanje greške i šta ti je srp - petljač/kukasta glava/ ili nešto drugo
 
Poslednja izmena:
Evo jedne big balirke sam što je ne vuče traktor nego kombajn, 2u1. [video]http://tractorvideos.net/bale-direct-system-israel/[/video]
 
Danas sam isao da pazarim silokombajn i covek mi pokaze presu.Ja sam se odusevio onim sto sam video.Znaci lepsu i ocuvaniju balirku nisam do sad vido.Uvezena je iz Nemacke i trazi za nju 4500e.Veoma sam se pomislio da je uzmem ali mi je presiroka a i nemam traktor za nju.Ima i katapult uz nju ali je skinut zbog garaze.Naravno prva boja.
p1060100.jpg
[/IMG]
p1060102.jpg
[/IMG]
p1060103.jpg
[/IMG]
p1060104.jpg
[/IMG]
p1060105.jpg
[/IMG]
 
Vojkane ovo je 63 a ne 630.Kod nas je 539 vuče bez problema ali je najbolje da je vuče traktor sa 5 brzina da bi učinak došao do izražaja.
 
U pravu si covece,tek sam vidim sliku koju sam slikao i pise 63.Ima li tu neke razlike u odnosu na 630?Tj. jel to dobra balirka?Ja o Welgeru ne znam bas nista.
 
Kolega Matiću može da je vuče ferguson ali da bi presa dala svoj pravi učinak treba makar 560
 
Vojkane to je najbolja Welger presa ikada napravljena.U principu restilizovana 61.Novi tip vezača,proširen pick up uređaj,ojačan klip,hidraulično podešavanje visine pick up uređaja i neke još imaju hidraulično otvaranje rude.630 je sasvim druga serija.Nema ni jedan lanac već sve ide preko reduktora,šestougaonih osovina i zupčanika.Održavanje im je dosta skuplje u odnosu na starije modele.
Pankin sve Welger prese mogu da se vuku sa manjim traktorima.Za ovu je kako sam napisao dovoljan 539 da radi solidno ali je najbolji traktor sa 5 brzina i brzim kardanom.542-549 kao stvoren jer kod tih presa ide parola što brže to bolje.Moju najradije vučem sa 577 jer onda mogu da vozim kako god hoću.
 
Ekstra povoljno.Drugar je uzeo prošle godine istu u srednjem stanju za 3.800.Ako ti odgovara ne razmišljaj se puno.
 
Ne znam sta da kazem,trenutno nemam veci traktor a njive su mi poneke i navaljene i uzbrdne.Veoma je siroka i cini mi se da nece 539 uspeti da je savlada.
 
Nazad
Vrh