Balirka

@grabik Eto ja bi volio koju sliku te tvoje kako ti kazes "nenadjebive" welger prese ako moze :osmeh:
@internacional mislim da vecina dijelova pase na rs vezace od drugih presa osim od NH jer one imaju cini mi se malo deblju osovinu od ostalih RS pa zato neki dijelovi od nje ne odgovaraju
 
Meni se čini da su RS vezači univerzalni na svim presama koje ih imaju sem J.D presa kod kojih su mere colovne pa samim tim ne odgovaraju delovi na ostale.
 
Meni je prodavač dijelova rekao da ima razlike u glavnoj osovini da je ili veća ili manj nisam siguran ali mislim da je veća. Ostali dijelo pašu tipa zupčanika ( malih ) petljača i slično. Dok onaj veliki zupčanik ne paše tj sve sto ide na glavnu osovinu.
 
QUOTE=daner;1054586]Ja bas suprotno, ne volim delove na koje se proizvodjac stidi da napise svoje ime, to obilazim u sirokom luku. I ja [sam kod botosa kupio jedan disk ali rupa za stift nije bila dobro izbusena pa mi je odaljavalo disk od malih zupcanika 2mm ali resio sam. U 10 god usluznog baliranja i ko zna koliko hiljada bala( godisnje u proseku 30-40000) nekad i vise
Otkinuo jedan stift( s opruga uletila). Promenio jedan lezaj na klipu, jedan disk( izvukao se stift malog zupcanika i ostrugao disk) jedan petljac i jedan hvatac spage, sve zajedno 300 eur. Balirke postoje welger i ostale , ni jedna bolje nije resena i prostije od welgera , konusni hvatac spage nenadjebiv ! A ne ono smece na klasu dzondiru itd ( imao sam taj tip vezaca na rivijeri hvala bogu pa se resih tog krsa od balirke). Od lad sam uzeo welger preporodio se , serije sa jedinicom iza su po meni najbolje, ove novije mi i nisu nesto , sjebali su idealan mehanizam bespotrebno.[/QUOTE] Ajde druze smanji malo dozivljaj...:haha:Radio sam sa raznim tipovima presa a kroz dvoriste su mi prosle 3 prese prvo sam imao velger ap 41 pa claaas markant 50 a evo 8 godina od kad koristim rivijeru rc 45 i mogu reci naspram velgera ap 41 pravi je zmaj.Na ap41 vecito neki problemi s onim sestougaonim osovinama i to ne smo kod mene nego i kod ostalih ko ih poseduje,nebih se bas slozio da je toliko jednostavna ima tu dosta gluposti koje su mogli da pojednostave pogotovu s onim silnim konusnim zupcanicima i reduktorima.U radu je spora do zla boga.Sto se delova tice tu su za kvlaitetne original delove bezobrazno skupi zato je od mene i odputovala,pa alternativa ostaje da se nabave kod privatnika pa koliko traje.S vezacima jedino nije bilo problema radila je lepo.U sustini ta presa ako se nadje ocuvan primerak radi lepo al kad krenu kvarovi,topla preporuka otarasiti se.Za druge velger modele ne ulazim u raspravu jer nemam posebna iskustva.Velger jeste u vrhu sto se balirki tice al daleko od toga da su ostale marke ispod nje pogotovu claas.Sto se claas-a tice kod mene je radila odlicno,s tim da se i kod predjasnjeg vlasnika lepo naradila tako da mi neki ozbilniji remont uopste nije odgovarao pogotovu sto su i za claas-a lepe cene delova.E sad kako kazes taj krs riviera je kod mene stigla skoro u fabrickom stanju(prodat claas + doplata) uzeo sam je prvenstveno zbog usluga jer pravi manje bale sto je u mom kraju musterijama jako bitno_O rivijeri sam slabo znao bilo sta posto su se najvise kupovale claas i velger no po preporuci par dobrih majstora odlucim se za nju i naravno da nisam pogresio.U svom rangu mogu odgovorno tvrditi da je mozda i najbolja presa, odlicno je zasticena protiv lomova brza je u radu od ostalih,brzi pik-ap i vise udaraca malja u minuti.Dok je bilo vise usluznog posla godisnje je radila po 50-60 hiljada bala bez ikakvih kvarova redovno podmazivanje i samo gaaas.Od kvarova jedino promenjeni komplet lezajevi na malju,jedan par nozeva i prosle godine oba petljaca posto je pocela pomalo da promasuje vezivanje,sad se to vratilo u normalu,ako je kvalitetan konac na 2000 bala,mozda odveze 2-3bale nekad ni to.Cnene delova su upola manje nego za malo izvikanije marke a original delovi za RS vezace takodje.To da su RS vezaci losiji nego na claas-u i velgeru,koji imaju svoje tipove vezacane pije vodu jer da je tako ne bi vecina i renomiranih proizvodjaca(sad quad big bale) presa nosila RS vezace.Malo si preterao sa pljuvanjem ostalih proizvodjaca a nije sve bas tako.Svaka presa ako je ispravna i pravilno podesena moze radi dobro koja god da je marka.Morao sam da reagujem na tvoj post jer nisi bas u pravu za sve receno.Sve najbolje:ppozdrav:
 
Da li pomalo ima i do šofera,odnosno održavanja prese.
Ja na Lifamovoj,vezače nisam ni pipnuo.Nosač igala sam napravio od jačih cevi i od inda nema krivljenja.Menjao sam ležajeve na klipu 2x.Pi-kap prste i limove.Radim sa njom od 99-e.
 
Ta AP41 mi dosta lici na AP45 ali ja nisam nikad imao problema sa sestougaonim osovinama ili ja ne znam za njih, nikad nisam imao problema uopce sa pogonom bilo cega osim pick up kad je remen otisao.

Moja velgerica ima 110 udara u minuti klipa pri 540 o/kardana. Nije to bas toliko sporo. Zadnju kosnju koju sam sebi radio, prije ovih kisa , za oko 2 sata sam nalupao preko 400 bala na dve njive i to me jebe ovaj jedan petljac pa oko 1% usere pa je bilo i izlazaka i prebacivanja nezavezanih bala, sa zetorom , vrlo promjenjivo sijeno vozio od 4 sporohodne do 3 brzohodne sve na jednoj njivi, na drugoj je bilo malo bolje 5 sporohodna do 2 brzohodne i to sve u duzi nesto malo vise od 400m i svaki krug isto.

Te riviera prese nisam vidio jer ih kod nas nema ili nema u okolini, kros selo je proslo poljskih, velger, dzondir, klas ,lifam,one slovenacke mislim panonija , neke egzoticne od rdje nisu imale ni oznake :) . Od svega je ostalo samo welger i nekoliko poljskih.


Klas je ovdje popularan sa rolo balama onim sa valjcima (polovnih iz uvoza) dok im ne ode pogonski lancanik , onda se vecina usere kad cuje cijenu original zamjenskih djelova za klas , valjda su sa cijenama rezervnih djelova gori i od velgera.
 
NIje me sinoc mrzelo pusto sa 7 do 8 klipova sa ju tjuba i merio stopericom i prosek velgerice kad je vuce imt traktor je od 70 do 90 udaraca u minuti ,a kad je vuce dajc verovatno ukluci na 750 obrtaja kardan tu je oko 120 do 130 udaraca..Nikad na mojoj 71 nisam merio pa me bas interesovalo.
 
Cekaj malo ispade oko 2 udarca u sekundi :haha: pa kako ikak sijeno uspije uc ispred malja ? Tu ni najbolji lezajevi ne bi izdrzali a tek vile sto ubacuju sijeno
 
Cekaj malo ispade oko 2 udarca u sekundi :haha: pa kako ikak sijeno uspije uc ispred malja ? Tu ni najbolji lezajevi ne bi izdrzali a tek vile sto ubacuju sijeno

Evo slikao natpise na presi, prikolica je ispred pa nisam uspio udaljiti vise aparat ali vidi se ono sta treba da se vidi, spora presa:haha:, ja bih pre rekao , ono sto je AK47 za jurisne puske to je ovaj velger za ostale prese kockastih bala , ruzan i nenadjebiv:haha:.

Pa sta pise 110 na 540, hod klipa ti je oko 62cm , terana preko 540 , izracunaj max brzinu klipa.

IMG_1343_zpsy3gkukp0.jpg


- - - - - - - - - -

Pa evo radi 40-tak godina.

- - - - - - - - - -

110??? Alal ti lebac mekani majstore!!! Aj prepolovi pa nagodićemo se :ppozdrav:

Koliko ono tvoj klas udara u minuti, nisam cuo:haha:

- - - - - - - - - -

Evo jedna AP45 sa katapultom , takva istu ima jedan u selu , ovaj ne tera brzo da bale ne odlete preko prikolice.
https://www.youtube.com/watch?v=zzkXsBB8drM

- - - - - - - - - -

Evo covjek koji zna da radi sa welgericom ap45, a ne lupa okolo sa praznom presom. Jedino sto dajc treba veliku gascinu za 540 kardana .

https://www.youtube.com/watch?v=dY7iEXHnNWE
 
MA ajd samo ti presaj sa svojom NENADJEBIVOM presom i uzivaj. Nema smisla dalje se raspravljat :ppozdrav: uvazam misljenja i iskustva i uporedbe ljudi koji su probali jednu presu i drugu i tako sve stvari i onda iznijele iskustva a ne sto su vidli da drugi rade
 
Poslednja izmena:
QUOTE=daner;1054586]Ja bas suprotno, ne volim delove na koje se proizvodjac stidi da napise svoje ime, to obilazim u sirokom luku. I ja [sam kod botosa kupio jedan disk ali rupa za stift nije bila dobro izbusena pa mi je odaljavalo disk od malih zupcanika 2mm ali resio sam. U 10 god usluznog baliranja i ko zna koliko hiljada bala( godisnje u proseku 30-40000) nekad i vise
Otkinuo jedan stift( s opruga uletila). Promenio jedan lezaj na klipu, jedan disk( izvukao se stift malog zupcanika i ostrugao disk) jedan petljac i jedan hvatac spage, sve zajedno 300 eur. Balirke postoje welger i ostale , ni jedna bolje nije resena i prostije od welgera , konusni hvatac spage nenadjebiv ! A ne ono smece na klasu dzondiru itd ( imao sam taj tip vezaca na rivijeri hvala bogu pa se resih tog krsa od balirke). Od lad sam uzeo welger preporodio se , serije sa jedinicom iza su po meni najbolje, ove novije mi i nisu nesto , sjebali su idealan mehanizam bespotrebno.
Ajde druze smanji malo dozivljaj...Radio sam sa raznim tipovima presa a kroz dvoriste su mi prosle 3 prese prvo sam imao velger ap 41 pa claaas markant 50 a evo 8 godina od kad koristim rivijeru rc 45 i mogu reci naspram velgera ap 41 pravi je zmaj.Na ap41 vecito neki problemi s onim sestougaonim osovinama i to ne smo kod mene nego i kod ostalih ko ih poseduje,nebih se bas slozio da je toliko jednostavna ima tu dosta gluposti koje su mogli da pojednostave pogotovu s onim silnim konusnim zupcanicima i reduktorima.U radu je spora do zla boga.Sto se delova tice tu su za kvlaitetne original delove bezobrazno skupi zato je od mene i odputovala,pa alternativa ostaje da se nabave kod privatnika pa koliko traje.S vezacima jedino nije bilo problema radila je lepo.U sustini ta presa ako se nadje ocuvan primerak radi lepo al kad krenu kvarovi,topla preporuka otarasiti se.Za druge velger modele ne ulazim u raspravu jer nemam posebna iskustva.Velger jeste u vrhu sto se balirki tice al daleko od toga da su ostale marke ispod nje pogotovu claas.Sto se claas-a tice kod mene je radila odlicno,s tim da se i kod predjasnjeg vlasnika lepo naradila tako da mi neki ozbilniji remont uopste nije odgovarao pogotovu sto su i za claas-a lepe cene delova.E sad kako kazes taj krs riviera je kod mene stigla skoro u fabrickom stanju(prodat claas + doplata) uzeo sam je prvenstveno zbog usluga jer pravi manje bale sto je u mom kraju musterijama jako bitno_O rivijeri sam slabo znao bilo sta posto su se najvise kupovale claas i velger no po preporuci par dobrih majstora odlucim se za nju i naravno da nisam pogresio.U svom rangu mogu odgovorno tvrditi da je mozda i najbolja presa, odlicno je zasticena protiv lomova brza je u radu od ostalih,brzi pik-ap i vise udaraca malja u minuti.Dok je bilo vise usluznog posla godisnje je radila po 50-60 hiljada bala bez ikakvih kvarova redovno podmazivanje i samo gaaas.Od kvarova jedino promenjeni komplet lezajevi na malju,jedan par nozeva i prosle godine oba petljaca posto je pocela pomalo da promasuje vezivanje,sad se to vratilo u normalu,ako je kvalitetan konac na 2000 bala,mozda odveze 2-3bale nekad ni to.Cnene delova su upola manje nego za malo izvikanije marke a original delovi za RS vezace takodje.To da su RS vezaci losiji nego na claas-u i velgeru,koji imaju svoje tipove vezacane pije vodu jer da je tako ne bi vecina i renomiranih proizvodjaca(sad quad big bale) presa nosila RS vezace.Malo si preterao sa pljuvanjem ostalih proizvodjaca a nije sve bas tako.Svaka presa ako je ispravna i pravilno podesena moze radi dobro koja god da je marka.Morao sam da reagujem na tvoj post jer nisi bas u pravu za sve receno.Sve najbolje:ppozdrav:[/QUOTE]
Kod mene nema petougaonih osovina na 61, petljaci dobijaju pogon Sa vila koje tera kardan, dodjes ti brate sa tom rivijericom stanes pored ove moje krsine od velgera i da te vidim . za sad mi je rekord 1000 bala za sat ipo i naravno bez odresene odresi ponekad jednu dve na 3-4-5000 bala . Sto se mene tice za welger nisu skupi delovi jer se i ne kvari. Eto moja konkretno imao sam ulaganja 300 eur u 300-400 000 bala koliko je do sad kod mene, bas skupo odrzavanje zar ne ?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh