Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mirosti

Naravno da neko mora da organizuje proteste. A masovnost se ne postiže finansiranjem, nego idejom tj. ciljem. Okupiti i pokrenuti masu je lakše ako je ta masa nezadovoljna, ne vidi budućnost, loše živi...

A demagogija 5. oktobrom ništa nismo postigli nego je i gore, može da prođe samo kod onih koji su imali privilegije tadašnje vlasti ili su tada bili deca i nisu znali šta se dešava oko njih.

Ta demagogija se i sada razvlači. Ovi su loši, ali nema boljih, opozicija su izdajnici, pa treba ćutati i trpeti...

A istina je da su ovi nepismeni nasilnici zbog kojih se narod našao u beznađu i traži spas u iseljavanju.
 
Biće bolje kad nas za 20godina zajašu njihova deca. U stvari, neka već jašu...

49286315_274117016791990_7334853656715460608_n.png
 
@vuxsd
Mislim da si pametan i obrazovan covek, ali me jedno malo čudi kod tebe:
Dali ti stvarno misliš da se nekom spontanom pobunom ili "narodnim" protestima nešto rešava i menja? Dali zaista misliš da izbori funkcionišu, odnosno, da nisu samo statistička provera javnog mnjenja?

Hvala Mirosti ali možda nisam dovoljno pametan jer ipak verujem u ideale... (za ideale ginu budale kao u onoj pesmi...). Nisam siguran da mogu da verujem više nikome i niušta jer smo izmanipulisani više puta. A život ide polako. Svi smo razmišljali ajde nama je teško ali će deci biti bolje.... Ali nije bolje... i ne ide u boljem pravcu... Ide u pravcu da su se svi utalili u toj paukovoj mreži pokvarenjaštva i beščašća i čvsto se drže jedan za drugi jer ako jedan pusti raspašće se cela mreža...
Nisam više pristalica ni neizlaska, ni belih listića, ni glasanja za manje zlo... a ni naravno za veće zlo...
Ostaje mi da verujem da će narod sam od sebe da počne da se bolje ponaša i da time natera da stvari krenu na bolje odozdo a ne odozgo jer odozgo samo sebe fatiraju.... jer je narod doterao do duvara.... nema dalje... ni niže... ili možda ima?
Jer narod možeš plašiti do praga kad mu je svejedno da li ima ili nema ti dvesta evra, kada shvati da decu i unuke gleda preko skajpa, da to što smo najbolji na svetu ide do prve oluje kad nestane struje, da komšija koji je neuk, bezobrazan i bahat gradi ogromnu kuću bez dana radnog staža, da nije uopšte loše da se prijavi komšija koji krade, laže, vara, mulja, da se pomogne država tako što će se platiti porez... da kasa i treba da bude puna... ali da narod shvati da i taj koji upravlja kasom mora da bude domaćin i da uzme onom koji ima više a da da onom koji ima manje... a lošeg domaćina očepi pravo u jaja...
Jeste ideal ali od nekud se mora početi... ovi odozgo sigurno neće želeti da drmaju sami sebi kavez jer i nisu u njemu...
 
Pusti ideje i ideale, zaboravi partije i koalicije

Nego dobra ova BARBARICA uf ZMIJA
Sto kaze nas narod prvo bi je normalno, pa onda u pixdu!!!!

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
@vuxsd
Mislim da si pametan i obrazovan covek, ali me jedno malo čudi kod tebe:
Dali ti stvarno misliš da se nekom spontanom pobunom ili "narodnim" protestima nešto rešava i menja? Dali zaista misliš da izbori funkcionišu, odnosno, da nisu samo statistička provera javnog mnjenja?
Da ponovim po ko zna koji put:
Uspešne pobune, iliti promene se uvek finansiraju iz nekog izvora. Svi smo videli kako smo preveslani na protestima u vezi cene goriva. Protest je za tili čas ispolitizovan sa očiglednom zamenom teza, pa čak ni poljoprivrednici ne dobiše bilo kakvo sniženje.
Razmislite samo o petom oktobru, kako je tadašja vlast skidana i koji su ljudi došli na vlast. Mislite li da se bilo šta desilo što nije dizajnirano u centru koji je finansirao čitav projekat.
Kako se u bilo kom novom establišmentu nikada ne nadje neko iz naroda, već uvek neki koji dođu ko zna odakle..
Zaboravite na demokratiju i promene svojim trudom, od toga nema ništa, samo ćete postati DonKihoti..
Ne postoji spontana ili slučajna promena, sve se planira, finansira i sprovodi po striktnom planu.

Pogledajte šta se dešava u Francuskoj koja je čuvena po istorijskim demokratskim događajima. Iako su demonstanti odlično organizovani i sa puno volje i energije, ništa nisu uspeli uraditi. Verovatno samo zato što su donekle spontani i narodni, a ne planski planirani i finansirani. Čim neko odluči da treba da prođu, eto promena. Ali neće doći ljudi iz naroda ili redova demonstranata, već oni određeni iz centra moći.

Zuti prsluci su u Francuskoj mnogo toga postigli suspendovane su akcize na gorivo,minimalac je povecan na 1500 evra,itd....itd....itd.
Narod je uvek kljucan,bitno je da se okupi oko neke prave ideje i ta ideja ce pobediti.Nema nepolitickih protesta,prosto svaki stav u vezi svake javne stvari,a javna stvar je cena nekog proizvoda,je politicki.
 
Cela veka sam osudjen na drugu klasu
Uvek me privlačila žuta karika iza zvona
Nekog zuta rucica, nekog karika

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Reko Stefanovic 1500 1600 nije ni bitno.

Veliki vodja reko da se samo u pokretu slikaju, zato ih na slikama izgleda kao da ih ima mnogo vise. A zimske jakne da ne racunamo.

Vise nije ni smesno, kao sto je bilo kad sam prvi put slusao izjave.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Cek,cek a o kojoj opoziciji i idealima pricamo?' O onima koji kad su pali sa vlasti pocepali stranku i pljuvali se medjusobno? Ili ipak ideologija "RODOLJUBA" Boska??

Da li opozicija uopste postoji?
 
Zuti prsluci su u Francuskoj mnogo toga postigli suspendovane su akcize na gorivo,minimalac je povecan na 1500 evra,itd....itd....itd.
Narod je uvek kljucan,bitno je da se okupi oko neke prave ideje i ta ideja ce pobediti.Nema nepolitickih protesta,prosto svaki stav u vezi svake javne stvari,a javna stvar je cena nekog proizvoda,je politicki.

E moj komšo, ti si izgleda skoro sa fakulteta..
Upravo si napisao rečenice koje si u moje vreme mogao pročitati u svakom udžbeniku marksizma.
Pretpostavljam da znaš kakav je bogataš bio Marks, a proslavio se pišući o proleterijatu. Verovatno znaš i kako se proveo naš zemljak mladi idealista Dimitrije Tucović kada je otišao kod marksa da zatraži savet za pokretanje borbe/ustanka proleterijata u Srbiji!?. Ko ne zna, Marksov sluga ga je oterao sa objašnjenjem da nema zakazano..

Najbolje je misliti svojom glavom, pa kako god.
 
Ne,nisam skoro sa fakulteta.Tucovic tesko da je navracao kod Marksa,obzirom da se Marks upokojio dok je Dimitrije tek stao na noge i vukao serpice po avliji.
Marks je pisao o kapitalizmu,jako dobro i tacno,kako je vreme pokazalo.Proucava se na univerzitetima u SAD.Na osnovu Marksovog Kapitala,Tomas Piketi je pre par godina napisao Kapital u 21 veku,knjigu koja je ostavila jake utiske na Zapadu.Marksov otac je bio kapitalista,Marks nije bio preterano bogat,ali ga je Engels uspesni kapitalista i njegov sledbenik,cuven po Komunistickom manifestu i onoj recenici "Bauk kruzi Evropom,bauk komunizma",finansijski pomagao.
 
Nego jel neko gledao na YouTubeu klipove MILAN IMPA
Kakav car!!! Tip je navodno "TEHNOLOG" obrade metala, OŠTRAC KOVAČ?
Ajde pogledajte raonike sto radi mislim da bih ga angazovali mnogi renomirani proizvođači plugova
On verovali ili ne nezna padeze, uvek nosi papuče bez obzira na vremenske prilike, nokte na nogama ima ko KONDOR!!!
Nesto uvek brlja i kuje da mi je znati ko to kupuje?


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Očigledno si načitan, ali ti ipak predlažem da počneš razmišljati svojom glavom na vreme.
Nemoj mi se naljutiti, nemam ni najmanju nameru da te vredjam, sigurno sam stariji od tebe, pa sam valjda neke stvari shvatio kako funkcionišu.
Takodje, smatram da nije korisno čitati baš sve, može čovek debelo da zastrani..
Naravno, dozvoljavam da i ja možda nisam u pravu..
 
Dali ti stvarno misliš da se nekom spontanom pobunom ili "narodnim" protestima nešto rešava i menja? Dali zaista misliš da izbori funkcionišu, odnosno, da nisu samo statistička provera javnog mnjenja?
Da ponovim po ko zna koji put:
Uspešne pobune, iliti promene se uvek finansiraju iz nekog izvora.
Zaboravite na demokratiju i promene svojim trudom, od toga nema ništa, samo ćete postati DonKihoti.
Ne postoji spontana ili slučajna promena, sve se planira, finansira i sprovodi po striktnom planu.

Upravo zbog takvih glupih izjava koje pusate u javnost dolazi se do toga da ljudi gube poverenja i u sebe i vise ne izlaze na glasanje.
Mislis li da ako bi izasli 80-90% gradjana na glasanje da i dalje bi ovi pobedili ili bi gubili izbire kod od sale?
I za kraj bas me zanima koja li je zapadna strana stala i isfinansirala pobedu ovih bednika po tvom misljenju!
 
Poslednja izmena:
Ja neznam sta je sa nama da li smo mi tooliko glup narod pa jel vi stvarno mislite da se izborima moze nesto promeniti ,lepo je rekao onaj iz opozicije nogo sta treba da se uradi ,jedno 200 ljudi na terazijama ,pa onda da se donesu zakoni npr ko sto ima singapur neke zakone pa da vidimo onda sta ce da se desi,posle toga se opet izabere vlast ,a ona ce onda da zna sta je sleduje ako pocne opet da se zajebava sa narodom .Mozemo ovde do sutra da lupamo gluposti i predloge ali osim ovog ja ne vidim nista bolje .
 
Na kraju kad se sve sabere i oduzme Danci i Nemci nas uče kako se tove svinje Holanđani imaju izvoz semena veći nego cela naša država a to rade na zemlji koju su oteli od okeana. Albanci i Makedonci nam uvaljuju paradajz... Za sve njih smo izmislili kako se radi i šta se radi, bili smo reper za čast, poštenje i hrabrost... imamo i zemlju i znanje i veštine samo nam organizacija hvali... i taj analni šta god... :osmeh:
 
Ovi ce vlast da brane svim mogucim silama,uvek postoji bojaznost od onoga sta ce biti kad drugi dodje na vlast,da li ce prethodni odgovarati za svoja ne dela.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh