New Holland

Definitivno ne zavisi podizna moc od pumpe jer na mom NH je pumpa od 150 lit a fabricki su bili najtanji hidraulicni cilindri i imao sam problema sa plugom i sa gruberom kada je bilo puno blata nalepljeno. Ne kazem da nije mogao da podigne ali je dizao do 85-90% i dalje nije mogao. Prosle jeseni smo stavili mnogo deblje cilindre i sada je skroz druga prica.
 
Drugar planira da mu radi teske poslove oranje spremanje i tanjiranje nista vise .Prosle god kupio neku polovnu Amazonku zitnu 4 m sa jednim diskom i sa njom se zanima Fendt 312 lsa cini mi se.Malo prcka prednjina.
 
Definitivno ne zavisi podizna moc od pumpe jer na mom NH je pumpa od 150 lit a fabricki su bili najtanji hidraulicni cilindri i imao sam problema sa plugom i sa gruberom kada je bilo puno blata nalepljeno. Ne kazem da nije mogao da podigne ali je dizao do 85-90% i dalje nije mogao. Prosle jeseni smo stavili mnogo deblje cilindre i sada je skroz druga prica.
A da je bilo obrnuto,slaba pumpa,najjači cilindri,onda bi dizao sporo,jer treba više vremena da napuni cilindre,tako da definitivno ide jedno sa drugim,i sa onim trećim ispred - tegom,gumama koje će to sve izneti ... i kraja nema :ppozdrav:
 
Drugar planira da mu radi teske poslove oranje spremanje i tanjiranje nista vise .Prosle god kupio neku polovnu Amazonku zitnu 4 m sa jednim diskom i sa njom se zanima Fendt 312 lsa cini mi se.Malo prcka prednjina.
Jel ti drugar danas bio na tv?
Koji mu ie ono veliki traktor bez dw?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko gde mogu kupiti motor za pokretanje metlice brisača na td5.75. pitao sam u Agroglob tako da trazim na drugo mesto.
 
Informativno posto je u Agroglobe? Taj motoric je verovatno Siemens, Bosch ili tako nesto i verovatno ga mozes naci za mnogo manje novaca ako pronadjes da je identican na Iveco kamionu (Iveco, NH su sve Anjeli porodica, tako da verujem da je to sve isto).
 
Za ljubitelje plavaca jedna danasnja slika:
bfd4f1baf4516f72ec7a9ac8f03bb529.jpg
 
Pik Bečej, zemlha se nalazi oko uprave breg.
2016. bila repa;
2017. bila soja;
2018. Biće opet repa.

Послато са BV6000 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh