Objekti za smeštaj mehanizacije

Pa jeste logično zbog vode, ali opet sam našao dosta fotografija gdje su rađene fabričke hale i bušeno je u donju zonu pa me to malo zbunilo. Kao onaj dihtung kad se stegne dole ostaje u istom obliku bez razvlačenja, a gore je elastičnija veza i vremenom popusti.
Još negdje sam našao da zavisi od podloge u koju se buši pa da za drvene letve ide gore, a u metalne cijevi dole što tek ne kontam zbog čega.

Ako može pošalji fotografije, da ne pretjerujemo bezveze sa bušenjem.
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne znam koliko gusto se srafovi postavljaju. Ali sto gusce to bolje zbog sile vetra , da ga ne podigne .

Tacno je sto si ti video da se strafi u kanal , ali samo onda kad se lim postavi uspravno pod uglom od 90°
 
pozdrav svima imam jedno pitanje poceo sam da pravim objekat pa me interesuje koliko ce da kosta krovna konstrukcija komplet sa limom objekat 20x10
 
Imas na netu cene profilnih limova,a i za metalne cevi mozes videti okvirno kolko te izadje,ako ces sam praviti bindere.
Lim za krov valjda oko 150k,mozda i manje.
 
zvao sam neku firmu supa mont binderi lim samo za krov 6000e da nije to malo mnogo znaci samo krov
 
1rad
img20150728124101.jpg
ovi u toku

- - - - - - - - - -

2
23082015029.jpg


- - - - - - - - - -

3
23082015035.jpg


- - - - - - - - - -

4
img20150902123643.jpg
 
Za ovakve uslove kao sto je ovaj moj zemljak uradio mora da se stavi Kondor i da se vari , da nema ni jedna rupica u sastavu , var treba da je uradjen od strane ljudi koji poznaju taj poso. Ja na slikama ne mogu da vidim najbolje , ali po svemu sudeci oni su stavili foliji koja se stavlja izmedju zemlje i Kondura, a svrha te folije je da ne dodje do mehanickog ostecenja kondura prilikom zatrpavanja , i malo sprecava kapilarno penjanje vode uz zid .
 
Pa jel kondor ili nešto drugo? Pitam zato što bih i ja zidao nešto tako uz zemlju pa neznam šta mi je najbolje staviti između zemlje i zida.
nije kondor samo folija isto, smo uradili jos na jednoj zgradi za sad nema voda zakondor treba vise vremena i naravno novca

- - - - - - - - - -

mi smo na crevo stavljali kamen posto smo njega imali a jos bolje sljunak

- - - - - - - - - -

1
img20150918184710.jpg
 
Kad se radi drenaza mora da se predvoji kamen i zemlja sa filc platnom. Cena tog platna je 85din/m2. Evo i primera.


iqzk03.jpg


- - - - - - - - - -

Kamen koji ide u drenazu je 16/32mm . Nista sitnije od ovoga , moze samo krupnije.
 
Ovo je jedna ideja, odnosno rešenje problema o kome sam razmišljao već neko vreme a letos sam konačno to i realizovao.



A ovih dana je to skoro popunjeno i izgleda ovako:

shtSrHB.jpg

FvgwCIL.jpg

P1fDs0f.jpg


Dimenzije ove desne (glavne) nadogradnje su 5,2 m dužine (od prve daske do zadnje strane), 3.5 metra širine (oko jedan metar je prepust sa leve strane, izvan grede, a urađen je i prepust sa desne strane oko pola metra, unutra od zida). Visina ispod je dovoljna za priključke koji tu dolaze kao i za 539 sa kabinom (iako moj nema kabinu). Visina na spratu je od jedan metar (najniže) pa preko 3 ipo metra u najvišem delu.

Naime, pošto imam baš mnogo dasaka, građe itd (ovo na slikama je manje od polovine svega uskladištenog), sve to zauzima veliki prostor pod krovom. Zato sam hteo da to i dalje ostane pod krovom ali i da iskoristim prazan prostor u vrhu. Olakšavajuće je bilo to što sam imao sav potreban materijal pa me nije koštalo puno. Sve je rađeno masivno upravo iz razloga što će se gore tovariti daske dokle god ima mesta. Ovo sada što je složeno je uglavnom cerovina i hrastovina, veoma teška. Gore je temeperatura znatno viša što samo pomaže prirodno sušenje.

Sa leve strane je rađeno za nešto lakše, zbog slabije grede koja ne bi mogla da nosi veći teret. Trenutno ima suncobrane i par limova. :osmeh:

Sz8nfhR.jpg


Ovo sve pišem iz razloga što možda može nekome dati ideju i pomoći mu u sličnoj situaciji. Nekada je i to sasvim dovoljno.
Uglavnom, u selu su rekli: Vidi ludaka, diže sprat u senjaku :osmeh:
 
Nazad
Vrh