Objekti za smeštaj mehanizacije

Ova rasprava ode predaleko.
Ja sam hteo da ukažem na to, da se može i jeftinije napraviti hala, ako se nabavi posebno materijal, a posebno angažuje majstor, naravno, ko ima volje i vremena za to.
 
Mislim da si malo pretrrao.Ali ne previse.
Ja radim jednu od 750kvm.Javicu vam bas u tancine koliko ce da kosta.Inace moja ce biti komplet na srafovima.U jednom delu je nastresnica po duzini a u samoj hali prisyor za rad i hladnjaca 20x10x6.
Slobo ako ne zuris obidji otpade ima povoljnih i plati coveka da dezura na gradilistima da ti pokupuje drugu i trecu klasu, ima da ustedis. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ova rasprava ode predaleko.
Ja sam hteo da ukažem na to, da se može i jeftinije napraviti hala, ako se nabavi posebno materijal, a posebno angažuje majstor, naravno, ko ima volje i vremena za to.
Znas kako je lepo kad dodju majstori s kojima sam prvi dan imao obavezu da im dovezem to na prikolici par km i posluzim hranu-pice, drugi dan kad su bili sam bio na krstenju i skoknuo 2-3X na 10min da vidim kako ide, ne mislis ko ce sta da zasere i iskilavi.
Radio sam letos nesto dosta manje od ove supe,ali neki krov od 10-15kvm smo dizali nas 7 ljudi. Ovi za svaki problem imali resenje.
2u8cld1.jpg
 
NA, ja sam slično pokrivao jesenas kombajn, ona vetrometina u septembru mi skinula salonit sa konstrukcijom. Parkiarao kombajn, pa po meri ponovo postavio drvenu konstrukciju sa limom, a uz put sam imao praktičnu skelu :osmeh:. Samo što sam ja sve uradio sam za neka 3-4 dana, kupio samo lim i šrafove, a grede iskoristio od stare kuće.
 
Visina je 20 cm, a širina prema mjerama koliko se traži za predviđenu debljinu tipli. Također je dobro ispod zatvorenih strana izbetonirati niski parapetni zidić.
Zabatni i uzdužni zid imaju vjetrovni vez (kose zatege), u krovu nedostaje. No to nije poseban problem, ako je lim vijačen u donjem dijelu trapeznog profila. Iako je malo kompliciranije matematički dokazivo, tada lim preuzima tu funkciju.
Meni se objekt jako sviđa, ovako od oka djeluje čisto i kao da je dimenzioniran taman blizu dopuštene granice naprezanja.
 
Ovde je toliko,ali je to jako zapravo,kopa se stopa u krug pa se zalije betonom,pa se kopa temelj,kamen,armatura,beton,giter blok,cerklaz na 2-3m kako ko hoce,vencanica betonska,binderi,roznjace,pod zid u krug,zidan zabad,lim,oluci,kapije,lepetika...aj zdravo
Tako nesto smo radili 2014- te. Po ceni koju je Kris80 nspisao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
NA, ja sam slično pokrivao jesenas kombajn, ona vetrometina u septembru mi skinula salonit sa konstrukcijom. Parkiarao kombajn, pa po meri ponovo postavio drvenu konstrukciju sa limom, a uz put sam imao praktičnu skelu :osmeh:. Samo što sam ja sve uradio sam za neka 3-4 dana, kupio samo lim i šrafove, a grede iskoristio od stare kuće.
Ovo je da ne kazem dekorativno(nema mesta da se letnjikovac radi) pa smo pravili tendu, napravili pa popeli na sasiju prikolice, pa sa sasije na dubravu sa stranicama e kad je trebalo podici da se podvuku "noge" jedno 3 m visoke onda je bila muka ziva(znam da izgleda naivan posao, pa smo poceli nas 4 da radimo, ali je na kraju jos 3 drugara + 1 bas mamuran dosao :osmeh:) i to malo krova sa rukama + materijal oko 450e kostalo( jos sam imao 2 cevi za 2 od 4 stuba).
 
Moj doneo im na probu, kazu da lepo radi. Kvalitet i koliko ce dugo raditi je upitan, ali su zadovoljni i narucili su jedan za rezervu ako se ne varam.
 
Osim majstora ise, ko jos radi supe u okolini vrsca?
Planiram nesto sa metalnim stubovima, resetkom na 2 vode i pokrivanje rebrastim limom, za ovaj krug , ako dadnu komsije
 
Ja kupovao po 100 din kvadrat..razmerili krov koliko je kvadrata i puta novaca...mislio da stavljam na krov pa se predomislio,ipak je to polovno i krto,pa sam ih prisrafio na ledja šupe..
 
Nazad
Vrh