Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Više neznam kako bi okarakterisali našu oblast...Jedne godine zvečimo od suše a druge plivamo...:ppozdrav:
 
Više neznam kako bi okarakterisali našu oblast...Jedne godine zvečimo od suše a druge plivamo...:ppozdrav:

Obišao sam večeras njive, sa ašovčićem! :osmeh:

Nisam bio neko vreme u ataru, ali onih 25l (iz tri puta) je strašno godilo usevima. Kukuruzi su znatno porasli od poslednjeg puta kad sam ih gledao (sad su preko glave dok su tad bili meni jedva do ramena), ima i po koja metlica. Soja je otprilike malo preko kolena i nije još zatvorila redove. Ali lepo cveta i ima po koja mala mahuna. Ovo je trenutak kad će usevi početi znatno više da crpe vodu iz zemlje.

Međutim kad se malo zakopa situacija nije ružičasta, već na dubini malo jače od ašovčića je zemlja prilično suva. Nije ono baš barut, ali kad se vrlja kroz ruke ostaje rastresita i ne formira grudvice. Fali minimum bar još tridesetak litri.

Uzgred, čuo sam da je u utorak popodne u jarošu bilo 20l kiše. Takođe sam se vozio skroz do ratarstva (sa razlevske strane). Tamo je izgleda noć ponedeljak na utorak bilo kiše, ne znam koliko ali je zemlja još mokra. Komšija mi kaže da je u celom ostaku atara dosta mokro.
 
Poslednja izmena:
Dakle radujte se ljudi predstojecoj kisi iako psenici ne prija kukuruz i ostale kulture ce to nadoknaditi ako Bog da .Mozda i ima nesto dobro u kilavoj zetvi psenice da vidimo koliko je glavonjama stalo do iste::jako_besan::
 
Ja upravo gledao na yr.no prognozu za moj kraj. Sutra u petak kiša skoro ceo dan, pa onda sub-ned-pon sunce i bez padavina a temp 21C a od uto do nedelje kiša i to ukupno oko 60mm sa temp oko 20C. Dakle za popravljanje vlage biće dobro a i da prolećni usevi imaju mogućnost da odarade vlatanje i cvetanje. Samo će biti problem svima koji nisu skinuli pšenicu. Moguće da ova godina bude i dobra. Ali.... videćemo kako će biti do kraja.
 
Jutros sam se sa kombijem zaglavio naletnjem putu u barustini,da otkinem klas iscupam celu stabljiku,vlazno u njivi,a zito suvo...
Al dobro,boze moj,koliko uradimo danas,uradimo...bar da imamo za rostilj i pivo...pa nek onda, sta mi tu mozemo..
Veme za zetvu nam ne ide na ruku,al bar ove prolevne kulture guraju samo tako...
Dobijes na mostu,izgubis na cupriji..pa u krug...
 
Samo sto ce te prolecne kulture da budu jedno 10-15% jos jeftinije od psenice i tako nas je....u u krug

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kakve su ovo munje i gromovi?Tutnji a kise jos nema

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh