Pasulj

=slavkos;
Evo ima još ako nekome treba za broš :)

Gledam da pronadjem tu crnu sortu pasulja,ali ne znam koja je to sorta?
Crni i taj tamno-braon što vuče na tamno crveno..koje su to vrste pasulja?
Ima li seme da kupovinu?
 
HDCkhcZ.jpg

Ovo je "Zlatko" NS Seme. Ja sam ga sejao prošle godine a ove šarene u tegli sam nakupio prebirajuću ručno Zlatka. U rastu a pogotovo u cvetanju se videlo da će biti tih pasulja druge sorte ali nisam hteo da ih čupam, ostavio sam ih, bilo je interesantnih cvetova i baja mauna.
 
Gledam da posejem za moje potrebe neku tamniju sortu jer volim tamnije graške..a sve sejem neke bele sorte.
Koja je ,po vama, sorta tamnijeg pasulja najbolja..naravno, ukusi su različiti..ali zna se šta je dobar čorbast pasulj :)
 
imam smeđe sjeme kao taj zlatko, dvije šake možda, al je visoki, posijem slijedeći tjedan, al ću uz njega morati i kukuruz da se penje.....za probu samo
 
Bajina Bašta :)
Ja vidim da pominješ Vidovac, ovde niko ne zna za tu sortu.
Iz istog smo okruga..imam Vidovac , staro seme..ostalo od moje bake,pa ga vrtim u krug iz sezone u sezonu.
 
Ma Vidovac je zakon! :ppozdrav:
Tako i ja sejem to seme vec decenijama,lepo se i prodaje i ima ok cenu. Pored njega sejem i neki sareni,ali zuti ne napustam.
 
Sledeći put kad dođeš daću ti Zlatka za probu.

može, možda još uzmem oko pola jutra zemlje uz mene što se nalazi, čovijek neće više raditi, pa da nestoji i da neraste trava bezveze, tamo bi mogao posijati

ove godine ću imati nekoliko vrsta: imam slavonski zeleni, najviše, pa bijeli biserac, šareni haribec, smeđi visoki (treba posijati uz kukuruz), i još da posijem zlatka, onda će to izgledati ko da radim pokuse, i nekoliko puta treba čistiti vršalicu, od svakog zrna.....
 
Do koje temperature moze da izdrzi pasulj a da ne izmrzne sobzirom da je iznikao iz zemlje,a ove temp su nenormalne?
 
Ovaj moj je izabrao najgori trenutak kad će nići u subotu nijedan nije bio napolju a danas se već uvrstio, dali je dobio po tamburi pokazaće vreme ( jutros jako hladno oko 2 C bez mraza).::vadjenje_repe::
jk7lli.jpg


I ova slika , nije fotomontaža :osmeh:


1gje2p.jpg
 
moj još jučer nije bio vani, malo sam ga možda dublje posijao, danas ću otići provjeriti, jutros opet jak mraz.....prema prognozama, više nebi trebalo biti mraza
 
Moj se uvrstio samo tako, izbacio prvi trolistak.
Jutros sam ga obisao, zeleni se, nadam se da ce preziveti ove hladnoce.
 
Nazad
Vrh