Soja 2018

Zbog prilicno najavljenih nekih nedostatka padavina u Maju, a dok jos ima vlage u zemlji morao sam krenuti posejati soje nesto ranije ove godine.
Tako da smo posejali nekih 23 kj Sorta Fantast na 50 cm medjuredno, razmak 4.4 cm u redu.
2975386d5a472e879244d198784a8eb7.jpg

4b1a576e58d5a58f020f8987f0ddbe3d.jpg

b8e449cf9e776f6485a52d904127c074.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neznam, mozda cu ipak nastaviti bit tvrdoglav i cekati bolje uslove, jer i to malo u sta ima da se seje ce bit suvo za par dana..
 
Јуче смо завршили са сетвом соје. Сорте које смо сејали су Тајфун, Балкан на свега 2,5кј (одустали смо од веће површине под њим у корист других сорти), затим ту је Белуга, Максимус кога смо поново вратили у асортиман и на крају Аполо...

Међуредни размак 70цм, предсетвенто је било бачено ~120кг/кј КАНа, ~40кг/кј УРЕА, а јесенас је било заоране ~150кг/кј НПК 6-24-12....
 
Tako je druze. Seme Beluge je vec tretirano sa bakterija i inokulantom za brzi rast u pocetnim fazama, basf to zove hi-coat
 
A jel se kod tebe 2 baterije drže na kačenje za traktor, ili je nezavisno? Ne znam dal me razumeš. Kod mene je tako, i gledam dal mi je pametno kupovati još jednu bateriju pa stalno prestelavati, ali ima tu zafrkancije.
 
Ne, nezavisni su sarafi koji drze baterije. Moja sejalica je NG 4 reda, pa sam dokupio jos dve baterije ali su one PNU, nisam nasao NG. Prosle godine sam sejao 4 reda (medjuredni razmak 40 cm) isle su izmedju tockova, pa sam gazio 2 puta po istom tragu i u setvi i u spartanju, napravio sou na njivama. Zafrkancija se svela na 1-1,5 posla da se sve prebaci.
 
Aha, a kod mene se drže na kačenje.
Verovatno si hteo napisati NC da je tvoja, pošto je sa raonim ulagačima kao moja. A što si dokupio 2, jel si hteo na 40cm da seješ soju ? Pošto sad ti je na 53cm i to na 5 rede, koliko vidim. I ja kod mene bih da ubacim, da imam 7, ali sve nešto gledam da mi je to velika zajebancija, sve se treba premeštati.
Sad sejem na 40cm, ali ne sviđa mi se, jako su uske vrste, i teško da će to moći i da se šparta.
 
Sa rau spartacem za repu nikakav problem, cak sta vise nikad nisam lakse spartao, udjes u red i nema vrdanja samo gas. Ipak je moja NG, najnovije su NC. Mada u sustini je to sve isto sto se tice setvenog aparata (ng i nc), jedino plasticna kutija je razlicita. PNU je druga prica.
 
Sa rau spartacem za repu nikakav problem, cak sta vise nikad nisam lakse spartao, udjes u red i nema vrdanja samo gas. Ipak je moja NG, najnovije su NC. Mada u sustini je to sve isto sto se tice setvenog aparata (ng i nc), jedino plasticna kutija je razlicita. PNU je druga prica.
Jer si sejao sa 4 baterija, kod mene neće tako biti, ali videću kad nikne, kako će biti i dal će moći. Jako mi je to knap i za traktor.
Da sve je to isto,tj isti setveni aparat, takodje i na diskosnoj.
 
Juce poceli setvu soje Wendy, na 70cm, ali mi je izaslo nesto malo semena, 42-45 kg po kj. Danas pojacavam setvenu normu, da ne bude - ostalo mi semena.
 
50 međuredno,4,4 otislo 55 kg wendy,45 fantast i trijumf.Wendi ixuzetno krupna.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh