Soja 2018

Bogami kod nas neke navigacije baš kao da otprilike seju,imam utisak da bi ručno posejali ravnije...a koštaju koliko koštaju...:ppozdrav:
 
Tako ima moj komsija prskanje i setvu, ali jr pumpa napred spojena sa hidromotorom, koji je ukljucen u uticnice napred, i fino kad spusta sejalicu tak ukljucuje motor i prska, kad izlazi na kraju obrnuto i dobro ide. Samo ima manje bure.
 
Ja sejem na 3,8 cm vec godinam i nema problema. Voli sojka da ima mesta za grananje. Kad je jako zbijena ona ima samo puno lisca i stabla, a ne i mahuna.
 
Ja je sejem na 4.4 cm u redu a na 50 medjuredno.
Nesto ne vodim racuna o tome koliko kg ide po kj, mada ove godine Trijumfa i Fantasta je islo skoro 50 kg/kj dok Belga skoro 60 kg.
Sto se tice setve jos cu sutra probati posejati neke parcele koje nadam se da jos imaju vlage i onda sledi prekid zbog nedostatka vlage.
Preostalih 50 kj posle kise. Cekacu makar to bio i kraj Maja, valjda ce jednom do tada pasti u jednom navratu bar nekih 12 l/m2.
 
Moja soja nikla solidno,sejana 15.04.Na oko kao da je malo jači i veći NS Apolo od Paladora.Ako je po onoj narodnoj da se po jutru dan poznaje,onda je NS ipak bolji ali daleko je do prikolice.
Studenti obećali da će u sredu poći na kopanje,valda neće pasti kiša.
 
Prskanje na crno odrađeno isti dan posle setve.Sad ide prvo kopanje,nadam se da ću uspeti to da odradim u naredne dve nedelje,pa onda taman dolazi na red špartanje,pa posle drugo kopanje.Toliko mogu da izdržim sa 2,2 ha.
 
Nemam para za površinsku hemiju.Platio sejanje,pa posle špartanje,seme,jesenje i prolećno đubrivo,hemiju za dubinsko...Mislim da ću ove godine kombajneru ostati dužan.Čujem da ima dosta dužnika u svesci pa da se i ja jednom nađem na tom spisku.
 
Ja sam pretrcao totalom i za sada je to cisto,mada nema ni kise da potera travu....Palador i Wendy potpuno jednako niklo.
 
I ja sve mislim da ti od prvog vagona nas malo...i da ćeš i kombajneru odneti kući za vršidbu pre nego što uđe u parcelu kod tebe...:ppozdrav:
 
Da li je jos pustiti?
14c440o.jpg
[/IMG]
dpkchd.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh