Jecam 2017-2018

Radim 120-150 kg MAP po kj ili 200-220 kg NPK U proleće 100 kg urea + 100-120 kg An ili SAN,zavisi od potesa i preduseva,đubrim napamet znači be anslize,prinosi se kreću oko 4000 kg po kj ,bude i do 5t ali bude i 3.Zemlja je pretežno kod nas Alkalna i ima višak CaCO3.Prošle godine sam radio ječem kao i pšenicu stim da je rađen regulator i 1 zaštita.Prinos nisam merio ali pošto su i komšije imale suncokret kombajn je pravio krug na pravu duž (385) i nije mogao da izađe do kraja bunker je 4000l.Nešto malo sam nosio i hektolitar je bio blagi očaj 58 .Kod nas u sely niko ne radi za sladare nego sve ide u stočni.Meni sada treba za slad znači da prinos nije ns prvom mestu nego kvalitet.

auuuu bre mnooooogoooo djubriva........
Ja vec par godina radim stocni jecam Bingo, a pre toga sam radio pivarac nektariju i batalio.......

80kg/1kj map predsetveno
setva obavezno 1 oktobar +- 2dana
Prihrana kad krene vegetacija 150 an/1kj (polovina marta)
Zastita SAMO po potrebi, (zadnje 2 godine nije radjena)
i takodje neradim prskanje protiv kirova u bingu, toliko rano krene sa porastom da korovi nemaju sansu. Kada jecam bude do kolena neki korovi nisu jos ni krenuli da rastu, kao i uglavnom sve ostale sorte jecma.....
Zato sve ovo sto pisem Vazi samo za Bingo!

Prinosi
2017 4t/1kj prosek
2016 i do 5t/1kj
Inace iz iskustva, sto tvrdja zemlja bolji prinosi. Na zemlji 1 klase sam imao najlosije prinose.....
 
Da li ce jecam izdrzati sa 300kg KAN-a po ha, 81 kg azota po ha? A da ne koristim regulatore? Do sada sam bacao 200kg KAN-a, ali mislim da je malo...
U jesen je dobio 150kg MAP 12-52 po ha...
 
A sta kazete za lg passo jer on ide u visinu tj.da li ga prskati regulatorom rasta....od djubriva dobio po jutru jesenas 50kg mapa i pre 10tak dana 100kg ureje?
 
Ubacio ga u zemlju,na penale,jos jedan dan vetra bilo bi odlično.Sreća u RD ne vadi vlagu pa se moglo uraditi inače je dole dosta vlažno na našem terenu.
Sorta Skarlet.
1cd0967071b8c09fdcef4439fe53e437.jpg
5b868c2d2642118fd66e048c22afb659.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Moj nice .Nije ga sjebao mraz zbog lepog snežnog pokrivača.Nema šanse da bi juče i danas mogao uci u njivu tako da je dobro ispalo.
Mnogo bolje bi bilo da ti je sejalica na rd.Ovako baš tone u tragovima.
 
Tone dosta bolje da posle RD odleži malo da se slegne ali sam ceo dan bio na radaru hoće pasti ili ne. Nemam onaj lift planiram već godinama da ga uzmem ali nikako.
 
Davno smo sejali prolecni jecam ali se dobro secam kad bi uleto ugarili te njive hteo je da umre i traktor i plug a ni meni nije bilo svejedno,najgore je kad se zagazi u prolece ali cesto drugacije i nemoze da se poseje
 
Nazad
Vrh