Šećerna repa 2018

Nema tu nikakvog izvinjavanja. Tako je. Sve 1 covek kontrolise. Preko nas se peglaju neke druge stvari.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uzeo danas analizu iz zadruge ... pocetak vadjenja - repa povadjena pre "kise" (10-15l) i prizmirana za prebiranje , taj dan uz prebiranje natovarena 3 kamiona, ostatak tovaren par dana posle dok se prosusilo, prebrao ostatak i navadilo jos ... razlika u necistoci izmedju utovara vec izvadjene i prebrane repe pre kise i posle 10 %!
Na ovako suvu jesen, prebiranje repe, utovar mausom da prosecna necistoca bude 18-20 % (bilo je vozila i sa 26-28%)! ::sramota::

O digestiji da ne pricam .....
 
Od kad znam za sebe uvek smo imali repu...ali ovi iz kovacice ove godine su prelili casu...da imam fetis da kroz ruke radnika mora proci kompletna proizvodnja gajio bi kupus ili bostan ili nesto sl. a ne secernu repu! ...al nazalost sa gasenjem Sente to se moglo i ocekivati....
 
Al nam lepo pakuju.... A ove zime kad pocnu sa cenom pa uvlacenjem u **greška....

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod nas sigurno 70% povrsine od ove godine se nece posejati. I mi koji smo sejali ili prestajemo ili ce posejati po 2-5kj da potrose zalihe hemije.
 
Sta i ocekivati kad su imali viska secera. U kovacici oko silosa pune dzambovke starog secera..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pratim temu dugo , nisam redovan proizvodjac repe uglavnom kad moram da je posejem,ali primecujem da odredjeni forumasi svake godine pricaju da nece vise a stalno seju imam osecaj kao da ubedjuju druge da ne poseju kako bi oni bolje prosli.To je sve preslikano i na selu medju poljoprivrenicima i svi dobro znaju da ce sejati kao i do sada .
 
Nema bas interesovanja za sledecu setvu repe, kako od secerane, tako i od proizvodjaca. Danas sam prosao pored jedne repe na glavnom putu ka Pancevu, istulila 50%, njiva izgleda katastrofalno.
 
Nama tako rekli. Drugeva repa stojala zbog "kvara". Ako je lazni kvar, onda nego gura svoju repu, dok nasa stoji.:zli:


@tomislaw
Dogodine da li ce Crvenka ugovarati proizvodju na 5-6 ili 10+ hiljada hektara?
 
Sledece godine max. 20-25 hiljada hektara repe i to je to.

Za par godina uvozimo secer kao sad Madjari, ali ne po cene od 49 din/kg na akciji!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Sve je to već viđeno i uhodano,jedio su Mađari za gašenje proizvodnje šećera dobili ozbiljne pare ,a mi ćemo debelo platiti sopstvenu propast:svinja:
 
Koliko nam je generalni optimističan zbog cene šećera, neće raditi ni Crvenka ni Žabalj.
Proizvodna cena šećera izađe nekih 40 dindži po kg, ne isplati se prerađivati...
razumem da je sad zbog skupe nafte proizvodna cena 40,koliko im je onda bila prouizvodna cena pre par godina?recimo tamo oko 2014? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh