Torpedo

Zna li ko koje su oznake remena na torpedu 40-06. Drugaru moram zamenuti i danas ce doterati ali stari su remeni i nevidi se oznaka
 
Hvala kolege upravo je taj remen bio u pitanju kad sam ga uporedio sa starim. Nisam mogao naci 9,5-1500 ali zato 10-1500 je legao ko bombon a tamaj je siri koliko su se malo i remenice zajele vremenom. Ovaj stari na sve lici samo na remen ne , vise na froncle
 
kad idem u 3 4 kad polazim mrda mi mali redukrtor i tako isto i u rikverc i i zakrci pomalo zui kad polazim i kad smanjim gas pa kad pocne da usporava.?al imao neki tako nesto? t 48
 
kad idem u 3 4 kad polazim mrda mi mali redukrtor i tako isto i u rikverc i i zakrci pomalo zui kad polazim i kad smanjim gas pa kad pocne da usporava.?al imao neki tako nesto? t 48
POlako kolega. Malo pravopisa i razumnije pisite. No kako sam shvatio, tu je problem mrdanje rucice reduktora, malo krcanja i verovatno ujanje prilikom usporavanja.
Najbolje skinuti poklopac sa rucicama i prekontrolisari sve lezajeve i zupcanike u snopu, tj. videti ima li gde lufta. Mislim da ima postavljen katalog delova na forumu. U njemu ima sematski prikaz svakog sklopa i njegovi delovi. Moze dosta pomoci prilikom dijagnostike kvara:ppozdrav:
 
Kako namestiti imt-ovu poteznicu, ploca ne odgovara i trebalo bi i kod kardana da ima neko srafljenje na onim rupama gde se kaci ona obicna poteznica. Da li je neko mozda namestao imt-ovu poteznicu na torpeda?
 
Da ne čitam od početka svaku stranu a ne sećam se na kojoj je pisalo o tome. Da li može neko da mi kaže koje tačno ulje ide u hidraulik, koliko litara i gde se ispušta kod 7506. Dok je hladno ulje teško se mota volan a kad se ugreje malo više moram gas skoro do kraja da bi kipovao bunker od berača.
 
Da ne čitam od početka svaku stranu a ne sećam se na kojoj je pisalo o tome. Da li može neko da mi kaže koje tačno ulje ide u hidraulik, koliko litara i gde se ispušta kod 7506. Dok je hladno ulje teško se mota volan a kad se ugreje malo više moram gas skoro do kraja da bi kipovao bunker od berača.
Najpametnije da dospes ulja u hidraulik {sea 30} i vidis kako kipuje ..Znam da kod imt 577 kad fali ulja u pumpi volana ide tesko pa je moja pretpostavka da dospes samo u hidraulik
 
Mora se paziti da li negde ulje curi.Ako je curenje vidljivo onda ok,mislim nije ok,tu gde curi mora se remontovati.
Ali ako gubi ulje a ne vidi se,onda vrlo je moguce da dize nivo ulja u motoru preko hid.pumpe gde je semering prosvirao.

To sve isporveravati,pa tek onda dolivati ulje.U hidraulici stane 14lit.
 
Već jeste sae 30 ali je lošijeg kvaliteta, ranije je curelo pa smo sipali ono na točenje sto i nije neki kvalitet. Sad tu gde je curelo su promenjene gumice. I u motoru i hidraulici je na maksimumu. Čuo sam da neki sipaju hidrol 48 da li to valja sipati? Od pre 3 god. imam torpeda pa nemam mnogo iskustva sa tim traktorima.
 
Nazad
Vrh