Torpedo

За цену делова има истине. Пре две године на 90-ки хаварија КТ-ог у орању. Кад је већ расклопљен хајде да се претресе комплетан диференцијал и мењач, све скупа један старији фергусон. Следеће године поново у орању, опет КТ, одем код другог мајстора и испостави се да претходни који је радио није добро наштеловао. Нов КТ плус руке 600е. Причам са мајстором за предњи мост јер има луфта, у зависности шта се све буде мењало, око 2000е, радио он (мајстор) Т90 једној муштерији и Класа нова генерација после 2005, ту негде иста цена ремонта предњег моста за оба трактора.
Зелен па уобразио да има рогове на себи што се цене резервних делова тиче.

Лепо сам ја теби рекао да то тераш на пазар :) Онај плави што имаш је трактор и по наспрам зеленог.
 
Kad se nadje dobar majstor i iole dobri delovi, traktor mora trajati. Dzaba tebi zupcaanici ili KT par original Deutzov ako majstor to ubudzi i ne podesi zazore kako treba. Ode mast u propast :osmeh: Dobar majstor i nema brige:ppozdrav:
 
Jedno pitanje:Da li se davač temperature ugrađuje na drugi cilindar bez obzira koji je motor u pitanju, konkretno radi se o 3 cil.(4506)?
 
Znam da je prvi do zamajca ali sam negde u ovoj temi unazad pročitao koliko se sećam da se davač ugrađuje na drugi cilindar,možda zato što je u sredini pa ga ovi sa strane dodatno zagrevaju,al znajući nemce nebi ga dozvolili da im jedan cilindar bude više izložen toploti od ostalih.
 
Ne znam kako se broje stavio sam na onaj koji je najudaljeniji od turbine:osmeh:
 
Код мене иако немам никакав термометар мислим да сам видео неки носач сонде (сензора) на њему, фабрички претпостављам постављен, и налази се на првом цилиндру, до замајца, дакле најдаљем од турбине (од шест).
 
Na "Deutz" motorima, 1. klip je do zamajca a "zadnji" u slućaju f6l, 6-ti je kod turbine imaju fino brojevi na bloku motora, nego u narodu inace svi kazu 6-ti klip da je onaj do zamajca :)
 
Jel zna netko slucajno dimenziju torpedovog (75-90) križa kardana idem ujutro u grad a danas nisam stigo skinit, ako itko zna nek pomogne :) :ppozdrav:
 
Pitanje za poznavaoce Torpeda 75ice dali se i kako skida sigurnosni ventil na cilindru,i sta se desava kad ne radi kako treba
 
Ode u zimski san:
20141227141907.jpg

20141227141921.jpg
 
Nazad
Vrh