Torpedo

Posto treba da menjam lamelu na traktoru, interesuje me zna li kod da mi napise mere za stelovanje zazora kvacila na polugama korpe, kao i to da li se moze dostelovati kardanska lamela. Kada je kvacilo maximalno pritisnuto ,kardan se prestaje okretati, kao da kvacilo nije dvostepeno. Inace rec je o modelu D4006
 
Nisam ja uopste ogranicio potragu samo na TD 55 A,gledam i Store duplake i Universal duplake,a na kraju krajeva nije bas ni obavezno da bude duplak.Nego ovo tema o Torpedu pa sam se zato ovde za njih raspitivao.
Inace majstorisem i oko kola i oko traktora i dobro se razumem,da se sad ne hvalim,ali nemam iskustva sa Torpedo trakorima pa ovde pokusavam da nesto naucim.

oke onda štore je po meni lošiji izbor ništa bolji mjenjač manje brzina nema kvačilo rukom za kardan i još štošta za universal neznam po meni je možda još najbolja kupnja imt 549dv imaju tu dva u selu i stari su oko 7-8 godina i odlično su se pokazali e sad ti izaberi nemoj mislit da je td55 baš krš dobar je on samo maziš ga paziš i svejedno te iznenadi
 
Bez uvrede ko ima ove traktore ali posto sam radio i menjac na Torpedu i na Storama mogu konstatovati da su to jako neozbiljani menjaci za traktore.Neki auti srednje klase imaju vece zupcanike i jace snopove.
 
oke onda štore je po meni lošiji izbor ništa bolji mjenjač manje brzina nema kvačilo rukom za kardan i još štošta za universal neznam po meni je možda još najbolja kupnja imt 549dv imaju tu dva u selu i stari su oko 7-8 godina i odlično su se pokazali e sad ti izaberi nemoj mislit da je td55 baš krš dobar je on samo maziš ga paziš i svejedno te iznenadi
Imaju ljudi ovde kod mene storce i jeste da im je menjac dosta slabasan na izgled i svira u trecoj brzini,ali nema nikakvih problema.Sto se 549 DV tice oni se tesko nalaze,naso sam jedan bio za 8000e sto je mnogo za takav traktor.Za mene je TD 55 A najbolje uskladjen i mnogo mi se svidja sto je vazdusar,a da ima te neke probleme sa menjacem to stoji.Ako mi naleti dobar za normalne pare uzimam pa kako mi bude,ako bas pravi probleme prodam i gotovo.
 
Posto treba da menjam lamelu na traktoru, interesuje me zna li kod da mi napise mere za stelovanje zazora kvacila na polugama korpe, kao i to da li se moze dostelovati kardanska lamela. Kada je kvacilo maximalno pritisnuto ,kardan se prestaje okretati, kao da kvacilo nije dvostepeno. Inace rec je o modelu D4006
Zna li neko na koliko mm se podesava zazor? Posto imam sve potrebne delove i volju za rad(majstor je prezauzet, pa moram sam da radim:osmeh:), samo me muci to stelovanje zazora na tim capicama, zamolio bih nekog da mi pomogne::pomoc:;
 
Hitno mi treba odgovor!!!! Kako najlakse da ispustim ulje iz hidraulike a da nepalim motor? Rec je o modelu d4006. Da li na holenderu za izla ulja iz pumpe ili negde drugde?
Molim za sto brzi odgovor
 
@mindjusar
Hvala Vam:ppozdrav:. Uspeo sam nekako i sam da se snadjem jer mi se bas zurelo, ma da meni povratna cev iz kucista hidraulika ide direktno na pumpu, nema nigde selna, pa sam na holenderu odvrnuo i tek tad sam video kakvo je ulje-crno skoro kao preradjeno!!
Evo i slika danasnjih radova





I jos nesto:osmeh: Kako se pravilno okrecu lamele(i vucna i kardanska), mislim na ono ispupcenje na nutovima, posto je tata montirao, pa se bolim da nije nesto zajebao, nisam bas obratio paznju na taj veoma bitan detalj prilikom demontaze, jer traktor ce tek u cetvrtak biti ponovo sklopljen, pa mi do tada treba odgovor
 
Kupim uloske dizni za TD48, majstor zamijeni, nasteluje, presteluje ventile, upalili i radi uzasno. Nikako cisto ne radi, prekida, kao kad zraka ima, ono preskace. Probo ga, malo bolje vuce u brdo ali opet nije to to, dimi crno :S Dizne je kaze na 175 (po meni neprecizno stelovo), ventile na 0.15..sve u svemu nista to ne valja ::lose::
 
Kako pravilno da okrenem kardansku lamelu na Td 4006. Da li ono ono duze ispupcenje sa nutovima ide ka motoru ili ka menjacu? Nigde nemogu da nadjem sliku kako se pravilno montira. Molim za pomoc:osmeh:
 
Nazad
Vrh