Torpedo

Gde se na Torpedu nalazi broj sasije? A ako je broj negde a sigurno da jeste na kućistu menjaca ili nazad jos na kućistu diferencijala u slucaju mehanickog ostećenja tog kućista na kome je broj a potrebno zameniti drugim kućistem sa razlicitim brojem sta raditi kako to legalizovati ili dokazati?
 
Pronasao sam plocica na kolevci tacno. Ja ne znam sta da radim prodao bih 6206 pa bi da kupim 7506 sa prednjom vucom treba mi traktor duplak ali sam jos uvek veran torpedu.:osmeh:
 
Da li se zamena el. grejača na 45-ici može na licu mesta ili mora ususna "napolje", kako sam video on je samo ubačen u granu trebalo bi da izađe lako jel neko možda menjao,svaki savet dobrodošao.
 
Ako se secanm, kod tebe je stariji TD 4506. Ima 2 tipa grejaca. Suvi sa spiralnom zicom i mokri koji koristi naftu i ima nekakav poseban ventil. Kod mene je taj suvi a da bi se on izvadio mislim da mora da se skida grana jer nema prostora izmedji grane i cevi od vazdusnog filtera. Za ovaj mokri ne znam ali bi trebalo da je poput onog na IMT-u.
 
Ako moze pomoc. Jutros po mrazu upalim torpeda i pritisak ulja na manometru 3,5 a inace je hladan oko 5,5bari. Pocnem da orem i u odnosu na pre drzi za 2 bara manji pritisak. Sve mislim da je doslo do zapusenja u samom manometru. Traktor se sve normalno ponasa. Posle izvesnog vremena na leru poce da pali i crvenu od ulja. Prekinuo oranje. Inace ulje u motoru je bilo maxima 20-50. Zamenim ulje i sipam maximu sae30 ista prica za 2 bara manji pritisak. Sta mislite da bi moglo da bude? Predhodni dan sve se normalno ponasao i tako ugasen
 
Moguće je da je nešto zaglavilo pa zeza. Takav sam ja imao preoblem na 577, zamenjana pumpa i posl nije bilo problema. Nisam ja raskalpao nego mi je majstor radio...
 
Kazite mi kako je najlakse skinuti rezervorar na 45tici,i sve ono sa upravljacem i tablom moram da sredjujem menjac?
 
Mislim da ne mora da se skida. Rezervoar je oslonjen na zvono a menjac i zupcanici su u kucistu iza. Ako moras da ga skidas odvrnes sraf sto je na sredini na dnu, one bocne nosace i pozadi ispod intrument tble imaju 2 srafa na onim nogarama:ppozdrav:.
 
Voleo bih da ne skidama ako ne moram,ko posle struju da povezuje to me ubija. Videću sta se desava. I na kraju ću baciti neku sliku :)
 
Gde da nadjem iglicasti lezaj za zubcanik rikverca mere su 24x28x36 u knd ima 2mm kraći nigde nema standard ...
 
Nazad
Vrh