Uljana repica 2017/2018

Mozes imati 115 godina iskustva kad si(smo) uvek djaci prvaci. Taman pomislis da sve znas kad te nesto iznenadi :osmeh:
 
Kako pa sad to???Ne pomaže 15 godina iskustva u proizvodnji repice???:sta:

Sve dzabe,mi smo uvek djaci prvaci,sto je bilo do nas sve smo uradili po pravilu i cak vise od toga,ali djabe kad kisa nije pala kad joj bila najpotrebnija izmedju uskrsa i 10 maja dobili smo 0 lit.

A sto se tice prinosa, ja uvek volim da kazem 2x manji prinos nego sto je,nego da kazem neki prinos dobar pa posle na kraju kad je skinem da se razocaram.Tako sam i prosle godine rekao da cu biti zadovoljan sa 1800kg/kj medjutim na kraju izvukao sam na dosta parcela prinos od 3000kg/kj i to na 5 klasi zemljista(ali prosla godina je bila idealna za repicu), ali svakako ne moze svaka godina da nam godi, sve u svemu ja sam zadovoljan kako izgleda samo da je skinemo ako da Bog, da ne bude neko nevreme i ta cuda.

Ali videcemo na kraju,vaga ce reci koji je hibrid najbolji.

- - - - - - - - - -

Sve dzabe,mi smo uvek djaci prvaci,sto je bilo do nas sve smo uradili po pravilu i cak vise od toga,ali djabe kad kisa nije pala kad joj bila najpotrebnija izmedju uskrsa i 10 maja dobili smo 0 lit.

A sto se tice prinosa, ja uvek volim da kazem 2x manji prinos nego sto je,nego da kazem neki prinos dobar pa posle na kraju kad je skinem da se razocaram.Tako sam i prosle godine rekao da cu biti zadovoljan sa 1800kg/kj medjutim na kraju izvukao sam na dosta parcela prinos od 3000kg/kj i to na 5 klasi zemljista(ali prosla godina je bila idealna za repicu), ali svakako ne moze svaka godina da nam godi, sve u svemu ja sam zadovoljan kako izgleda samo da je skinemo ako da Bog, da ne bude neko nevreme i ta cuda.

Ali videcemo na kraju,vaga ce reci koji je hibrid najbolji.


Danas ili sutra krece MK Panonija da skida repicu,vlaga je 10% ali je oprskana da brze sazri.
 
Poslednja izmena:
Sve dzabe,mi smo uvek djaci prvaci,sto je bilo do nas sve smo uradili po pravilu i cak vise od toga,ali djabe kad kisa nije pala kad joj bila najpotrebnija izmedju uskrsa i 10 maja dobili smo 0 lit.

A sto se tice prinosa, ja uvek volim da kazem 2x manji prinos nego sto je,nego da kazem neki prinos dobar pa posle na kraju kad je skinem da se razocaram.Tako sam i prosle godine rekao da cu biti zadovoljan sa 1800kg/kj medjutim na kraju izvukao sam na dosta parcela prinos od 3000kg/kj i to na 5 klasi zemljista(ali prosla godina je bila idealna za repicu), ali svakako ne moze svaka godina da nam godi, sve u svemu ja sam zadovoljan kako izgleda samo da je skinemo ako da Bog, da ne bude neko nevreme i ta cuda.

Ali videcemo na kraju,vaga ce reci koji je hibrid najbolji.

- - - - - - - - - -




Danas ili sutra krece MK Panonija da skida repicu,vlaga je 10% ali je oprskana da brze sazri.


Jel imaju napad crvi u mahunama ili bolesti pa zure ili? Ako to nije slucaj ludost je to raditi jer ce biti gro zelenih mahuna koje kombajn ne moze izraditi
 
Jedan covek iz susednog sela krenuo da vrsi juce je skidao ceo dan, prinos je 1500kg/kj,ali rece mi da je samo jedno prskao repicu od insekata pocetkom aprila posle vise nije nista uradio.Repica mu bila sva polegnuta.
 
Ako je tako kako on kaze onda ispadne da susa nije je toliko skratila bas.

Daa, imala pipu i popadala od silnog vetra.
 
To baš i nije puno,ne očekujem ni ja više a možda ni toliko i jedva čekam da skinem to .ovno sa mojih njiva...
 
Nazad
Vrh