Uljana repica 2017/2018

Ajjoj mi ovde možemo samo da sanjamo tu vlagu.Jel ste dobili kiše ovih dana???:ppozdrav:
 
I nocas bilo malo, a i veceras kad smo zavrsili pocelo da paducka


Znaci svake godine me sve vise i vise ova kultura iznenadi. Dobila je leda prije nepunih mjesec dana dok je bila zelena mahuna nije se otvorila. Jucer je palo citajte dobro 45 litara kise, danas probali neki u selu pa reko ajmo i mi,vlaga 9,7 (primaju do 10 bez susenja) oko 16 sati i vrsili smo do 21 sat. Vlaga je pala cak na 9 bilo je vjetra i sunca. Prinos 4,4 tone po ha sa primjesom od nekih 4% . Kws Gordon je hibrid jedan dio parcele je presijan i sva uljana nije radjena fungicidom (kasniji je hibrid,lane nikako da sazrije pa ga zago nisam tretirao ove godine fungicidom). Dok 40 km prema Madjarskoj tko ima 3,5 tone po ha je aga. Bas im lose curi tamo se prinosi jedva oko 3 tone krece. Cak ni njiva nije jako ugazena od kombajna. Tako da cim prvo since sa vjetrom dodje idite zakosite. Kws alvaro me zanima kako ce curiti jer im je to udarni hibrid.
 
Gledam ovde kod mene u okolini kod ovih koji nisu vrsili pre kise znaci otvorila se strasno...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Još sva sreća da si ti mogo skinuti pre kiše,kod nas danas neki zakosili i još je vlaga 12%...
 
Kod nas i pored jake kise jos uvek deluju repice sasvim OK. Ne vidi seotvaranje mauna bar za sad.
Ako ne pada veceras mozda sutra probamo.
 
Mozda se otvorila, ali dodji da vidis kako puni bunker. Danas kosili i prezadovoljni prinosom

Kod Kustiljanaca samo obrati paznju kad budes nosio repicu u zadruzi,znaci iz Vs kad ides prema zadruzi levu stranu gledaj, ta je i polegla od jakog vetra a i gornje mahune su se otvorile,ko zna koji je to hibrid ali i pre kise ta repica nije obecavala nesto.Uglavnom kod njih idu prinosi do 1600kg.Mozda neki je dogurao 1900-2000 ali cisto sumnjam.Ja sam zadovoljan sto se tice prinosa,kakva je godina bila ovo je veoma dobro,dobro se izvukla.


Danas su krenuli da skidaju 8% vlaga.Kod nas i danas opet kisa.:sta:

- - - - - - - - - -

Maxo hocu sve nekako da te pitam koje si godiste ?

Zar je bitno, da`l ima 10 ili 60godina:haha:
 
Kod nas viktorija sve prima, na vlagu od 12% na zmajevku(oko 6500 do 7000t) uzmu od 80-100kg na vlagu,tek preko 13% ide na susaru al primaju
 
E vi imate Viktoriju a mi nemamo samo kišu svaki dan...i ovi koji su izmerili tih 12% ih oterala kiša,napunili bunker i roknuo jedan manji potop poslepodne...:zli:

- - - - - - - - - -

na zmajevku(oko 6500 do 7000t)
Koliko dana vam treba da napunite tu zmajevku???:osmeh:

- - - - - - - - - -

Gledam u Austriji cena repice 39 din, valda ce i kod nas biti
Aco šta bi sa samoniklom???Nisi napisao...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh