Alati i radionice

I pola od toga bi bilo dosta,izgleda ću i ja moj od sikpa prebaćiti na massea a za 560 napraviti manji ,imam jedan započet pa mi fali nešta malo para da ga završim
 
Ima li neko sliku kako je napravio dvorišnu preniosivu stegu li ti šrafštuk?Hteo bih da napravim postolje i kupim neku jaču stegu te zašrafim na postolje.Mrsko mi je da stalno isterujem sve iz šupe kako bih nešto radio.Te prska od varenja ,te od sečenja pa razmišljam da bi mi prenosna stega bila bolje rešenje.
 
Diklofen
Masivni U-profil duzine oko 120 cm. zasarafljena stega i cetiri noge od cevi vezane(zavarene poprecne u H) i to je to.Tako sam bar ja uradio....
 
nxjrxx.jpg


2n0nfb7.jpg


2rqd6c3.jpg
 
Danas smo se i mi malo ponovili, stubna bušilica TISCHBOHRMASCHINE TB13/5, godina proizvodnje 1997, 300 W. Da li neko ima istu, kakva su iskustva ?

 
Dobro vece majstori!!!!!!!!!!
Imam neki aparat za varenje koji je ve duze vreme neaktivan... cale ga je davno rasklopio i tako i sad stoji...
Ovako izgleda
fotografija1240.jpg

Ovo je ne citljivo i uzivo a kamoli ovako
fotografija1244.jpg

ovo je neka druga etiketa.. neko vezivanje sema...
fotografija1242.jpg

iznutra
fotografija1245.jpg

otprilike neki potenciometar...
fotografija1246.jpg

kablovi sa navojem koji izlaze iz rupa na prvoj slici... i verovatno se na njih odnose one seme povezivanja
fotografija1247.jpg

ovo su neki natpisi
fotografija1243.jpg


proizvodjac je Erwo wien
Ovo sam nasao na internetu vezano za proizvodjaca
http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/3IwAAMXQWzNSogxA/$_72.JPG
http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/n-YAAOxyNo9SogxE/$_20.JPG
Ali je neki drugi tip....
Da li je neko upoznat sa ovim tipom aparata... vredi li ga testirati i eventualno popravljati...?????
 
Evo i ja majstorisao nesto ovih dana... Napravio sam ovo cudo za ostrenje burgija ili kad treba nesto da se obradi...


p2212131417.jpg



A pored je i sto za stegu koji sam napravio prosle zime...

p221213141701.jpg


Od ulaganja nisam imao nista,uglavnom sam sve imao,konstrukciju sam nasao skoro gotovu na otpadu samo sam je ja malo namestio i modigfikovao... :osmeh:
Sa otpada je cak i osovina i el,motor.. U zamenu sam dao neko staro gvozdje...

Sta mislite lici li na nesto??? :sta:
 
Bitno je da sluzi svrsi,a sto mozda nije lijepo za oko to je druga stvar,ali i to kratko traje samo dok se oko ne privikne na nesto, poslije bude sve jedno:osmeh:
 
Sad se dvoumim dal da ostavim ovako ovo za ostrenje i obradjivanje ili da stavim jedan lim preko celog i ispod osovine a samo prosecem za kajis sta vi mislite??? Ostalo mi jos to dvoumim se i da stavim kabal za struju ali to jedino moram da kupim... :osmeh:
 
Super i za oko.Pogotovo pričinjava zadovoljstvo kad se nešto napravi uz mala ulaganja a posluži kao i nešto zašto bi dali 200-300 e.
 
A onaj metal sto se vidi ispod stola od njega sam poceo da napravim ono sto ce da ide izmedju poluga na Traktorima... Spasoje to je anjlepse kad za male novce dobijes nesto od niceg... :osmeh:
 
Sto se ne raspitas kod ovih sto rade te aparate koliko bi ti uzeli da ga osposobe za rad???? I dal se isplati???
 
Pa ti neki koji su elektricari,ne znaju da ispitaju trafoe.... mogu samo da mi vide dal je kabal ispravan...:):):)))
Pa sam mislio da se raspitam dal neko poznaje tip aparata.... Ako je kvalitet.... onda vredi popravljati... ako ne onda ide na otpad i kupujem nesto drugo....
Npr- ja kao amater znam da je gorenje varstroj (stari za novije ne znam) jako dobar aparat i gazi svaki novi u okviru klase... i preporucio bih svakome da ga cuva,popravi i td... ali ovaj ne znam... niti ga znaju ljudi sa kojima sam pricao...
 
Isnogood koliko ima kg bakra u tom aparatu, rasturi to i daj na otpad i za te pare (i plus troškovi popravke) možeš da kupiš inverter i da variš ko čovek sa njim (čak i bazičnu elektrodu), lak za nošenje, monofazni, lepo vari i plus ostale pogodnosti.
 
Nazad
Vrh