Alati i radionice

Toliko mi i traži . Kaže da 3,25 topi sigurno za 4,0 ne zna nije probao . Na njemu kaže da piše 130 ampera .
 
To ce biti verovatno nesto jako slicno KZUBR-u samo su ovi posteno napisali amperazu
 
Koji ludak što radi bez maske,desilo mi se pre 15-ak godina tek sam učio da varim.Dva-tri puta mi bljesnulo u oči,uveče je bilo veselo kao pesak u očima.Bio sam par dana kao terminator
Mij komsija vario bez maske pa.je preprosle godine u januar jurco apencom po selu u 3 sata nocu da ohldi oci

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Bio sam mozda 5 razred 98-99 g
Drpio caletov MZ motor ( onaj TELEVIZOR) 175CCM.
I odvalim nogaru bila na zadnjoj viljusci, crni dani ja I drugar DJUNTA varili dok nam oci nisu ispale, jedan vari jedan gleda kad vise nismo mogli odemo kod komsije I on nam zavari, onaj kovac sto sam pisao o njemu!
Tu noc kad nisam crko oce oci napolje!
Ustao u 3_4 ujutru oci gore pa Cale iz prve pogodio sta sam radio ogulio krompir presekao po pola I kaze drzi ovo na ocima apoteka otvara tek u 7h
Onda HLOROFEMINIKOL I KAPI I trajalo je ceo dan gore oci! I jos dva dana naocare

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Malo off,
Cale od mog kuma,i majstor koji vari kod mene,bili pre nekokiko godina u Holandiji na 6 meseci da vare u nekom brodogradilistu.tamo bilo jako puno varioca iz cele bivse sfrj
I bio jedan bosanac,koji je ceo zivot po terenima vario,i pricao je kad je bio negde u africi,da su svako jutro cim je svanulo,dolazili majmuni,i otvarali kontejnere ,lupali,pa nisi mogao da spavas,kaze mogao si da im dodjes na 2,3 metra,i ovaj jedan dan popizdeo,jer su lupaji,uzeo neku sinu,kutiju elektroda,i aparat,pa blizu njih i poceo da vari,kaze nikad vise tamo mamjune nije video..
 
Onaj ko ima svetle oci mora vise da paz na varenje,osetljivije su dosta naspram tamnijih...

Da pohvalim clana @ihbicmilana sto mi je nabavio masku za varenje,sto bi rekli "vrh brate"....

Za bolove u ocima pomaze sirova snicla.
 
Koliko kosta dobra automatska,kao jeftinije imaju los odziv i navodno od njih i ova obicna je bolja...e sad neko kaze da bilo koja sa auto-zatamljivanjem je bolja naspram kartonske...
 
Za onaj osecaj peska je najbolja secerna vodica,a za bol sirov krompir.Jos je to mene zadesilo na terenu dok su varili kadu,a ja se motao okolo :osmeh:

Posle toga sam potrosio litre vestacih suza i kapi za oci.
 
Jednog klinca sam ubedio da moze da se gleda i kroz pivsku flasu pa on i drugar varili tako. Sutradan je bilo "da ti uterala pivska flasa i bog i dan kad si nam rekao" ahahaha
 
Desi se ,kao danas, da ne kupim ništa od alata na vašaru u selu.Pre neki dan sam kupio veliki Bošov ručni cirkular.Pošto nije imao kabal mnogo sam ga zagledao ,čak sam i četkice proveravao a nisam video da mu nedostaje ploča kojom se reguliše dubina i nagib reza.Sem ovog nedostatka sve ostalo je u redu.


 
Danas je SVETSKI DAN DIMLJENIH
mozda daju popust na vasaru u BASAIDU!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na pohvali Nikola. I ja sam prezadovoljan sa mojom. Kad prodje setva, ima cu i delove za njih kao sto sam ti obecao. A verovatno i novu masku :osmeh:
 
Ja imam problem da mi smeta ta automatska maska na glavi, cak I ona obicna za glavu mi smeta pocne da me boli glava, a obicno opecem levu ruku jel bude slobodna,
Ma da u nekim postupcima moram da trpim I radim

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh