Alati i radionice

Pošto nemam tocilo a trebale su mi obe ruke da nešo obruisim ,probo sam ovaj sistem.

dscf4028.jpg
 
Prije 10-tak godina je bi jako dobra marka ali za baterijski alat, naprimjer kod britanaca on je bio br.1 kod profesionalaca, a i po cijeni je bio u vrhu.
Covek sa kojim saradjujem i koji prodaje polovne alate kaze da DeWalt ima najbolje baterije. Iskreno, meni se nesto ne svidjaju. Ja sam najvise za Bosch, Metabo ili Makita, a tu je i Hitachi koji se probio na trzistu i pokazao kao veoma kvalitetan:ppozdrav:.
 
Ko je majstor, za njega nema problema koji ne može da osmisli kako reši. Majstor nekog umeća se postaje nakon velike prakse, kada se rezultati teorijskog znanja i prakse stope u jedno - intuiciju, suštinu majstorstva u svakom umeću.

Za Kiraja ne sumnjam. :bravo:

 
Milane,svaka cast za ove snimke koje pronalazis i postavljas ::svaka cast::
Ako nadjes neki snimak gde ima ovako neko prakticno resenje za savijanje lima,postavi da vidimo :ppozdrav:
 
Pošto te interesuje a možda će i druge, podeliću i video jednog dečka koji obećava. :osmeh: Ima zanimljiv kanal, rekao bih da je elektrotehničar jer ta tema dominira u njegovim snimcima. Može se videti i naučiti dosta od njega iako je dosta mlad (tako mi izgleda). A pošto želim da se držim teme, evo interesantnih alata koje popravlja:


PS. Na 22.-om minutu videćete odakle sam pozajmio objašnjenje za nazive proizođača alata na prethodnoj stranici. Ne zamerite. :osmeh:
 
Ovih dana se zanimam sa jednom Fein bušilicom starom oko 40 godina.Čekam da mi se ostruže jedna osovinica od birača brzine.Električno je sredjena.

dscf3949.jpg


dscf4003.jpg


dscf4008.jpg


dscf4025.jpg


dscf4027.jpg
 
Koliko si zadovoljan sa kompresorom Villager, koliko je star. Razmišljam da sebi uzmem jedan, treba mi povremeno i onda pozajmljujem. Nekako mi deluje da je dobar za upotrebu par puta godišnje.
 
U Nedelju bio sam u Bernu na pijaci i kupio ova 2 pneumacka cekica. Hazet 1/2col platio sam 10e , a Kavasaki 3/4col 30e.



16kox02.jpg


- - - - - - - - - -

Danas sam oba otvorio i generalno ocistio . Na Hazet jedna osovina je polomljena , dok na kavasaki mnogo je bio prljav rotor i peraja , koje sam uspeo da ocistim i osposobim tek posle drugog ciscenja i sklapanje.

- - - - - - - - - -

Isto sam kupio i ovu Bosovu masinu. Nju sam kupio pokvarenu.


2hhehc2.jpg
 
Nazad
Vrh