Alati i radionice

Pistolj upravo i kompresor kolki je potreban za njega.Kakva je posuda za pesak i kako je prikljuceno. Eto upravo sve me interesuje jer bi nesto mini i meni odgovaralo samo na otvorenom. za auta sam mislio nesto da napravim da mogu na mestima da ispeskiram
pistolj za ovo treba obican za peskiranje iuma da se kupi bilo gde,zavisi sta peskiras,minimum protok kompresora 500litara,od protoka ti i zavisi ucinak,veci protok,veci ucinak,pistolj na sebi ima crevo kroz koje povlaci pesak i na komori je dno napravljeno sa nagibom,pa se sve sliva u kantu u koja je postavljena ispod,prasina i pesak koji je razbijen izvlaci se aspiratorom koji je namontiran na gornjoj strani komore,za upotrebu napolju za popravke recimo auto limarije,ima poseban pistolj,koji na sebi ima ugradjen usisivac da da skuplja iskorisceni pesak.
@MONTOYA nemam nesto odredjeno za sta cu da ga koristim,najvise za peskiranje odlivaka,jer kad dodju iz livnice puni su peska,a to je smrt za staze na strugu.
 
Da li ove niskobudzetne aku buslice straus, einhel, bavaria itd mogu da posluze u radu sa drvetom, busenje rupa 8-10mm?
 
koliko para toliko muzike je otprilike u ovom poslu. Problem najveci je baterije koje su vecinom i nove izgubile dobar deo kapaciteta stajanjem a skupe su. Ja sam uzeo neku novu pre skoro 10 god ali namerno na 12V bateriju. Njena je vrlo brzo skoro nacisto otkazala ali cu je terati na akumulator ako ima posla. Ako imas posla vise za nju onda nesto na 18V barem i da ima rezervni akumulator da bi postigla. Ako ce ti vise lezati nego raditi obicna busilica je bog.U metalu nemogu neznam koliko izbusiti pogotovu sa vecim burgijama dok u drvetu da
 
Ja imam 2 nove akku busilice Bosch iz 90 i neke godine sa po 2 baterije 12V. Baterije i dalje drze struju ali ih uredno punim i praznim. Moam jednu uzeti da pocnem da radim sa njom. Stoje skoro 20 godina a rupe nisu zabusile:haha:
 
Eto a kada ja kazem da pravim mini peskaru sa ovakvim protokom onda mi se savetovalo da kupim putarski kompresor.....
 
Sto je sigurno sigurno. Prava peskara koju sam video u radu to koristi i nema pistolj. Ali cepa sve do lima.Ovo tek kad vidim mogu priznam. Slika je vise od reci
 
Vareks nije los aparat samo je ovaj manje snage i moras fakticki raditi sa 2,5 mmelektrodom.Po meni za vise nije ako ga mislis sacuvati.To je hobi verzija i sama rec ti kaze da je to za povremene poslove i ne elektrodu za elektrodom i przi. #-4 elektrode i odmor po meni kao sto i vecina manjih mora
 
Mislim da ovih aparata je prilicno malo jer je ovo prvi da vidim vareks sa tom snagom.Najveci broj ih je upravo serija ko moj 160/180 zastupljen. Ali znajuci vareks starije aparate mislim da je prilicno kvalitetan i lepo vari.
 
Posle nekoliko pokušaja ,uspeo sam da je ubacim prekidač koji je odlemljen sa štamane ploče.Bušilica rdi punom brzinom i takoreći samo u jednom smeru.Kada probam u levo ,jako varnči.


[video=youtube_share;BS43ajRtopc]http://youtu.be/BS43ajRtopc[/video]

[video=youtube_share;EwZswVV0W4U]http://youtu.be/EwZswVV0W4U[/video]
 
Odnesi ja u servis. Da si blize, poslao bi te kod ljudi koji se bave prodajom i servisom alata. Ljudi rade kvalitetno i u poredjenu sa ostalim derikozama su mnoogo jeftiniji:ppozdrav:
 
Posle nekoliko pokušaja ,uspeo sam da je ubacim prekidač koji je odlemljen sa štamane ploče.Bušilica rdi punom brzinom i takoreći samo u jednom smeru.Kada probam u levo ,jako varnči.

Mislim da su se cetkice ulizale u jednom (desnom) smeru, posto se vise koristi, pa kada se prebaci na levi vise varnici, jer cetkice ne nalezu kao kada je u desnom smeru.
 
k0rp8o.jpg
[/IMG]
23uyl2p.jpg
[/IMG]
wbcw0i.jpg
[/IMG]
e9enwz.jpg
[/IMG][video=youtube_share;1Ln0UcvHJB0]http://youtu.be/1Ln0UcvHJB0[/video]u subotu isprobana komora,radi odlicno
 
Nazad
Vrh