Cena soje rod 2017

11. Januara cena je bila 46.70 din bez Pdv-a .

16.01.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Izgleda da se ide na to da se uplasi i to malo ljudi koji cuvaju i to malo robe sto je ostalo, da se ubuduce prodaje u vrsi, kad je cena zajebala vek. Pa moze sve u mafijaskoj drzavi, nije problem :)
 
Ako je verovati Vukosavu Sakoviću na predavanju "Dobar dan domaćine" dosad je uveženo 150000 tona zrna soje i 40000 tona sačme, otud i nečudi što cena pada, ali no.
 
Ух,ух...то је 7600 шлепера по 25 тона,ако је један шлепер 13.60 метара дужине и нека је 1 метар размак између шлепера,то је колона од 110 килуметара.
А ја "јадан"мислим да они чекају на мене да отворим моје складиште од цца.25-6 тона.
 
Poslednja izmena:
Jel se neko oglasio na tom skupu od prisutnih ili ste samo slušali kako nam je lepo.

Što reče kolega Ćurčić samo izdeklamuju i bežanija da nebi neko nešto pitao mada ni organizatori nisu dozvoljavali pitanja prilikom prezentacije zbog probijanja termina a to zahvaljujući prezentacijama semenskih kuća. Mada koliko sam primetio niko tamo ni nebi postavio pitanja da nebi navukao sebi bedu na vrat pošto je bilo dosta pristalica a verovatno i onih koji "snimaju" situaciju i opipavaju puls.Ja sam bio prvi dan a možda i bolje što nisam bio drugi dan.
 
Pa kad nema pitanja i kad ta predavanja nisu usmerena ka nama i rešavanju nekih naših zajedničkih problema nema se šta tu ni tražiti...:off_topic:
 
Drugi dan,za vreme izlaganja ministra,dozvoljeno je bilo da se postavi par pitanja.Posle toga većina napustila salu.Greška je bila što je NS SEME drugi dan ponavljalo priču iz prvog dana.Očekivale se neke bum vesti,super novi hibridi,ono ništa.Jedino su istakli nekoliko dobrih rezultata semena suncokreta(fantazija,konstantin i sumo) i da netreba žuriti sa prihranom pšenice...Martinčani zakasnili na izlaganje ministra pa ih ovaj ukorio kad su ulazili u salu na pola priče.Najviše se veselili kiši koja je napolju padala ceo dan.
 
Nazad
Vrh