Arpadžik i luk

opticka varka. gledam jer moja njiva u placu je oko jutra a 240m duzine a ovo se vidi da je dosta duze ali se nevidi da je u spic. a priblizno su sirine okom gledajuci. zato sam pomislio da je duplo povrsinski veca.
 
ovih dana u novosadskom kvantasu je katastrofa i rodaje i cena. nocas ni po 6din vezica nije mogla se prodati koliko je luka stiglo na pijacu. 20 buntova sam dao u bescenje u mitrovici u povratku jer nisam imao kome prodati
 
Isti slucaj i na kvantasu u BG, sad me zet zove i kaze krecem kuci nista prodao nisam, puna pijaca luka.
 
Necu nista da kazem...do sada je bilo dobro od 12 do 10,sad sam dosao dao sam 1300 vezica po 9 na gomilu,more luka je na trzistu...Ja verujem da se prazne plastenici i da ce za 10-ak dana biti drugacija situacija,ja pravim malo pauzu!Izvukao sam oko 8-9.000 veza
 
Pomoćnik,
10253907_763610527007058_7620968842110731218_n.jpg


Danas prihranjen

 
Necu nista da kazem...do sada je bilo dobro od 12 do 10,sad sam dosao dao sam 1300 vezica po 9 na gomilu,more luka je na trzistu...Ja verujem da se prazne plastenici i da ce za 10-ak dana biti drugacija situacija,ja pravim malo pauzu!Izvukao sam oko 8-9.000 veza
Proslu i pretproslu noc prodao oko 5.000 veza po 10 din a nesto po 9,u svakom slucaju nije dobro ali nije ni lose!
 
Sta je sad najbolje da bacim u crni luka pa da ga prekopam? Mislim od prihrane...?
 
Blizu kraja ali nikako da zavrsim,ipak sabiracu utiske na kraju...juce i nocas 5.000 veza uradjeno,imam jos 15.000 sigurno,cena sasvim solidna prosek 12 din
 
Odlicna cena u odnosu na proslu godinu u ove vreme. I Ja privodim kraju samo sto ja spremam 10 puta manje nego Ti :osmeh:, Cena sto kazes kad se uzme prosek izadje 12-13 din.
 
malo je krenula cena ali slabo se prodaje koliko cujem. kod nas sve sto je punilo dosad kvantas u NS je zatanjirano. zato i ide malo cena gore. upravo idem u Odzake kod tasta da ocistimo i njegovih oko 3000 veza luka .jesenas je kasnije posejao pa je ko iz baruta sejan.
 
Nazad
Vrh