Francuska alpina

miladinovic je napisao(la):
Nadam se da ce uspeti im taj uvoz da se pokrene i ta dugo zanemarivana grana stocarstva koja je ovde bila bas zastupljena do pre 2. sv rata i titove uredbe
Inace nije do jarca prosek jaradi po kozi nego do koza u 99 posto slucajeva,koliko celija napravi koza toliko jaradi se dobije
Bravo za fotke Nena:):)
:ppozdrav:
Sasa radi upravo ono za sta sam tvrdio da je jedino moguce. Novac mora da se ulozi u odlicna grla. Onda je koza isplativa. Njemu ocigledno jeste. Postigao je neki zadovoljavajuci nivo i sada treba ici dalje. Sa onim sto postoji u Srbiji to ne moze. Zato covek uvozi iz Fr.
MIslim da je neko komentarisao kako je on selekcijom dobio dobro stado. Ja sumnjam u to. Kada se raspala farma u Bacu? Pre godinu, dve..? Ako se ne varam on je imao koze i pre toga. Pa je prema informacijama kojima raspolazemo probrao iz te farme najbolje....pa ni to nije dosta jer za dalju napredak mora da uveze.
Da me neko pogresno ne razume. Ne mislim da covek ni lose ni dobro gaji koze jer jednostavno ne znam. Ono sto moze da se lako zakljuci je da je nabavio(ulozio) u odlicna grla, da postize zadovoljavajuci finasijski efekat jer sada odvaja novac za uvoz novih grla, a to nije jeftino.Naprotiv. Dakle njegova poslovna politika je ispravna. Ulaze da bi dobio.
Kada u srbiji bude vise takvih odgajivaca sa zvanicno kontrolisanom mlecnoscu i kvalitetom mleka onda cemo biti manje zavisni od uvoza.
Sto se tice price da treba kupiti obicne koze pa onda selekcijom napraviti dobro stado to je prica koja pripada proslosti. Neizvestan posao koji traje godinama(decenijama) i opet bez uvoza i bez vestackog osemenjavanja nema sanse.

Tacno je da nista ne vredi dobar jarac ako koza ne "proizvede" veci broj jajnih celija. Na ovo se u izvesnoj meri moze uticati bez koriscenja hemije, pravilnom ishranom i dobrom negom.
 
TAR potpuno si u pravu, ja sam pomenuo selekciju misleci na odabir petnestak grla sa farme u Bacu
koja je imala oko 100 koza iz FR, nisam se dobro izrazio_On od tih 15 najboljih koza sada ostavlja cerke za koje on misli da su vrhunske ali jednostavno da bi otisao jos korak dalje neophodna su nova priplodna grla iz uvoza sto i on sam misli.
MILANE BAC ono sto ja znam je da je vrlo moguce da sa uvozom Alpine udje i odredjen broj Sanskih koza ali o tome je bolje da popricas sa Sasom ili njegovim kolegom koji uvozi
POZDRAV
 
naravno,hocu....medjutim hteo sam da pitam kakva je sudbina sanskih koza,sa farme u Bacu,koja je propala,da li je mozda neki covek poput Sase izabrao nesto najboljih koza i da li ih uzgaja....I neno reci mi molim te za kad se sprema taj uvoz da znam pa da iskontaktiram Sasu
 
te su koze zavrsile na farmi u begeču,čuo sam da su prodavane na licitacitaciji dva tri puta bez uspeha i to kako sa čuo po nekoj mizernoj ceni
 
da li ste gledali zadnju emisiju emisiju B92 "Znanje na poklon" Tu je bio prilog o farmi sanskih koza u blizini Sida u Kukojevcima.Oni su uvezli blizu 200 sanskih koza i pet elitnih jarceva iz gornje Austrije.
Ako je neko pogledao prilog, molim za komentare.
pozdravljam te
 
Zdravo kolege kozari. Vidim da ima Zainteresovanih za kupovinu malih jarceva od gospodina
Katanica, pa ja imam predlog ako je neko za. Naime radi se o sledecem.,hajde da kupimo
3. komada nezavisne krvi ja moslim da toliko ima, i onda rotirajuci 3 godine smo mirni,
dobicemo sigurno jeftinije i obezbedjeni smo sledece tri godine A posle toga na praunuce
slobodno mozemo opet sto znaci jos tri godine ali ne mora. Valda cemo i mi dotle zaraditi :haha:
:haha:. Ja sam tako nekada radio sada svake godine kupuje malog i ove cu ali mislim da moj predlog
nije los pa ako ima ko zainteresovan neka se izjasni.Takvo jare u toj kombinaciji bi bilo
jeftinije isporuka bi bila kraj marta :D :bravo: :ppozdrav: Pozdrav.
 
miljko je napisao(la):
da li ste gledali zadnju emisiju emisiju B92 "Znanje na poklon" Tu je bio prilog o farmi sanskih koza u blizini Sida u Kukojevcima.Oni su uvezli blizu 200 sanskih koza i pet elitnih jarceva iz gornje Austrije.
Ako je neko pogledao prilog, molim za komentare.
pozdravljam te
ja nazalost nisam video tu emisiju. Kada je repriza?
 
U pravu je BRUNDALO gajim koze 30 god i kadsu bile zabranjene imam ih uvek oko 10-12 vecinom imaju rogove preko leta su u ispasi a u zimu u staji ja moram svaku da vezem u konop jel hoce da ubije jedna drugu biju i ovce nabiju rogove u vunu i samo cupaj nisam cuo do sad dase sprze rogovi dali postoji neko sredstvo dase namaze da ne rastu.
 
u septembru smo kupili dve kozice jedna se juče ojarila i evo prvih prinova
s4020772_0a7fe.jpg
 
Da li neko ima iskustva sa svajcarskim udruzenjem odgaivaca koza tacnije sa Zbinden Peterom pretsednikom udruzenja i izvesnim odgaivacem Pieerom Schluneggerom, ::lose:: cuo sam dosta losih stvari o njima pa me zanima dali je neko iz okruzenja imao posla sa njima? :sta:
 
pokusaj drugi

24qr1b8.jpg

Post je spojen: [time]1267899674[/time]
_________________________________________________
evo jos koja slika

33e7exw.jpg
 
sada sam upravo malo svrljao po austrjskoj stranici i svicarkoj u vezi aparata za spaljivanje rogova i nadjoh vrlo zanivljive informacije.u austriji je jos do kraja ove godine zakon o spaljivanju ogova a sta ce dalje biti to je pitanje(najvjerovatnije zabrana) dok u svici je ostavljeno otvoreno pitanje jer su se svi uzgajivaci pobunili protiv zabrane i sad drustvo za zastitu zivotinja ispituje podatke s kojima raspolazu i traze mogucnost da dokazu da je zabrana bolja solucija.mozda bi nas veterinar miljko mogao nesto vise da napise i da se informise direktno kod gospodje gerde matias iz IBT;VÖT njena adresa je www.tierversuchsgegner@chello.at tacno je da je tekst izdat negdje 2008.da li je to jos uvek aktuelno
 
sibili lepo stado,reci mi kako da ubacim i ja slike
Post je spojen: [time]1267907648[/time]
_________________________________________________
 
Nazad
Vrh