Podizanje višegodišnjih zasada

Мени је битно да саднице стигну неоштећене. Купио сам кајсије од Мутавџића. Коријен је добро рбзвијен и без оштећења. Сачувани су и пупољци.
 
Drugari hvala, poslao sam PP kolegi miroljubceful ,a mislim da sam kolegu mutavdzic1 kontaktirao danas , ako je njegov rasadnik mutavdzic koji sam nasao na internetu, on je nema.
Ako neko slucajno ima broj od
mutavdzic1 neka mi posalje na PP
Danas sam okrenuo dosta rasadnika koje sam nasao na internetu i santa mariju na sejancu nemaju

Kolega Miroljub se javio , nema ni on ..
Sad se nesto razmisljam da uzmem na dunji , nije mi zemlja po analizi za dunju , ali mozda uzmem za probu , pa da vidim kako ce se pokazati za ubudece...
 
Poslednja izmena:
Imam jednu nedoumicu (možda je negde i bilo ali nisam video), pre podizanja zasada kruške uraditi rigolovanje ili podrivanje ? Neki rade jedno, neki drugo, interesuje me šta je bolje.
 
Po meni je podrivanje bolje jer ne prevrće zemlju, ne narušava njen sastav pa bih se ja odlučio za to ali onako...baš često tj gusto da se podrije a ne samo jedna linija posred reda.
 
Ја бих орао на 40 цм, а подривао на 70 цм. Али нисам никога нашао да оре на 40 цм у вријеме кад је мени требало па сам узорао на 30 цм. Гледаћу да нађем некога да исподрива на 60 цм јер мислим да за дубље нећу наћи.
 
Zavisi od podloge. Generalno masa zila je na 30cm dubine. Ispod ide, samo ako nema vode blize. Ja cu jabuku saditi bez podrivanja, samo cemo uzrati ljudski na 35-40cm koliko bude moglo, a dublje necu ici jer je zuta zemlja.
 
Moj tast ima kajsije na severoistocnoj strani brda, godinama ih pratim cvetaju isto kad i moje koje su na juznoj strani. Sve sto imam od voca je juzna strana. Ne kazem da severna strana brda nema efekta kod kretanja vegetacije. Na vecim nadmorskim visinama je sigurno izrazenija razlika. Ovde na maloj visini, sve jedno na kojoj strani sadis...
 
pozdrav...u planu mi je da kupim pola jutara placa (skoro pa je sigurno)...hteo bih posaditi vocke...pitam iskusne vocare sta bi oni posadili i koliko tu sadnica moze posaditi?...prvenstveno me jabuka interesuje,ajdared,ali sta kazete vi?....zemlja je prvoklasna,vojvodina,srednja backa...hvala
 
ono sto imas prodaju to sadi,jabuku mozes od 80 cm pa nadalje a izmedju redova 3.20 m pa nadajle u zavisnosti kako i cime obradjujes,spalirska brada,podoga m 9
 
Slazem se. Greni nema trziste. Zlatni, ajdared i crveni delises (red cif, red cap itd) imaju kupce. Jonagold ima fanatcine kupce, koji sam to hoce i nijednu drugu jabuku, medjutim njih je malo i nije zanimljiva sorta za gajenje. Mozda po koje stablo cisto da imas veci sortiment.
 
hvala na odgovoru...otprilike tako sam i planirao...ajdared i zl.delises...to je ustvari jedna kuca sa pola jutra placa,a pored kuce ima objekat za 500 pilica:osmeh:...moj drugar ima jutro zemlje pod jabukom,sve ajdared...ima 500 drveca...to ispada oko 11 m2 za jedno drvo...jel to uredu?
 
Pošto sam u pripremi za sadnju voćnjaka, a trenutno na pauzi zbog kiše, podeliću neke trenutke tog posla sa vama. Njiva koju sam kupio nije bila u nekom sjajnom stanju a i ova godina je pogodovala rastu korova tako da i uprkos prskanju totalom u aprilu trava je za dva i po meseca porasla i do 1.5 m. Jedino rešenje za takvu katastrofu je bio tarup.
25qb34p.jpg
[/IMG]
2ic9q4g.jpg
[/IMG]
2db8kjm.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Pošto ni ovo tarupanje nije zaustavilo rast korova moralo je da se odradi još jedno detaljno prskanje totalom, plus ponavljanje nekih delova njive herbicidima protiv divlje kupine. Kada se trava dobro osušila pristupilo se čišćenju međa od smoniklih stabala, vađenju panjeva i mašinskom planiranju zemljišta.
35lavdv.jpg
[/IMG]
28b9yr5.jpg
[/IMG]
30tsc3r.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

I naravno podrivanje teškim podrivačem
2ziofgm.jpg
[/IMG]
aexlb4.jpg
[/IMG]
2465p3l.jpg
[/IMG]
2nvf1y1.jpg
[/IMG]
2lw6lx5.jpg
[/IMG]
2qk1g5e.jpg
[/IMG]
2jcu39s.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Kada se zemlja osuši od ove kiše ide oranje pa obrada teškom drljačom. U zavisnosti od toga koliko usitnjena bude zemlja odlučiću da li ide roto freza za kraj.
 
Nazad
Vrh