Rolo balirka.

Pozdrav narode trebao bi mi savet jer planiram kupovinu rolo balirke a ne razumem se u njih.Koja je po vama od boljih a da ima opciju kanap-mrezica?Inace mislim da je vucem sa 577 ili 82

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Do jedno 5000+ nemam predstavu ako je dobra platicu....bolje da dam malo vise nego da se patim da namestam.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Welger Rp 200 - valjci moze mreza ili spaga potreban traktor od 60+ hp ; Krone Kr 130 - letva-lanac mreza ili spaga potreban traktor od 50+hp ; Fiat-Hesston - Remenje samo spaga potreban traktor od 50+hp.

Po meni najbolja Welger.

- - - - - - - - - -

Welger Rp 200 - valjci moze mreza ili spaga potreban traktor od 60+ hp ; Krone Kr 130 - letva-lanac mreza ili spaga potreban traktor od 50+hp ; Fiat-Hesston - Remenje samo spaga potreban traktor od 50+hp. teze balira sirovo (proklizuje )
Po meni najbolja Welger.
 
Onda gledam welger rp 200.Da nema mozda neko da proda?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Gledam da kupim neku rolo presu,balirao bih i suvo i zeleno pa sad neznam koji je sistem bolji, letva lanac ili sa valjcima.
Teca ima Claas rolant 44 sa metalnim valjcima dobro ga sluzi skoro da se i ne kvari ali nekako mi lagane bale pravi, ima uzak pikap a i spora je.
Icicu da pogledam ove dvije
http://www.olx.ba/artikal/22354895/rolo-presa-galignani/
http://www.olx.ba/artikal/22679465/rolo-presa-krone/
Molim cijenjena misljenja,Gallignani mi cjenovno vise odgovara ali ima aluminijske valjke (cuo sam da znaju biti problematicni neznam zasto).
 
Ako imas finansijske mogucnosti bolje uzmi ovu Krone. Mozda bi ga mogao oboriti na 10 000 KM, mozda cak i ispod toga. Bio sam ja kod Rajka par puta u vezi nekih prikljucaka i traktora i uvijek je spustao cijenu malo vise.
Jedini problem je sto nema nozeve.
 
Ja i dalje imam problem sa mrezicon na krone 125 nece da razvuce mrezicu celom sirinom bale ostane po 10 cm sa obe strane dok kod drugara ravnja sa obe strane sta tu moze biti
 
Današnja zanimacija utovar rol bala
Photo0270.jpg
Photo0271.jpg

Photo0276.jpg

Photo0277.jpg
 
rolo presa Fiatagri Heston 5650 u nekoj sam pogodbi razmisljam da je kupim pa me zanima kakve su kako rade presa je kajsara neizgleda lose
 
Gde ima da se kupe kaiševi za jon dir 545 presu takođe i za heston 5650 kakve su te prese na šta da obratim pažnju pri kupovini da nenadrljam pošto su kaiševi i kopče dal su skupe za održavanje baliro bi slamu i seno lucerke takođe u planu mi je sistem kron jel problem za delove lance letve dal su skupi kako je za nabavku na šta da obratim pažnju pri kupovini ovo mi je prvi put da kupujem rolo presu neznam nista
 
Danas mi je stigla rol presa koju sam kupio.I ja sam nov u tom pogledu ali sam izbegavao prese sa kaisevima bas zbog toga gde naci kaiseve.Po mom nekom misljenju za mene su bolje sa valjcima imas samo lezaje i lancanike ne vidim neki tezi kvar.Ali ipak sve ima svoje prednosti i mane tako i prese sa kaisevima valjcima.Imas u predhodnim postovima kako koja radi...Ali ja sam se ipak odlucio za valjke i pazario Welger Rp15 koja veze manilu i u mrezu pa ce vidimo u radu to iz prakse sta i kako...

Poslato iz ravnoga Banata
 
Jon dir 545 vezuje sa dve manile i mrežom izgleda ofarbana skockana.treba da vezem oko 200 bala godišnje zbog ulaza u senjak maksimalno 120 obim bala da ne lupam puno vrata zbog male količine bala uzeo bi mehaničko vezivanje da je što prostije nema to kod mene niko pa da se nešto ne pokvari da lako nađem deo gledao sam klas 34 na valjke solidno izgleda al zapeo na 4000 eur ona jd 545 super izgleda i nije skupa dugo je pratim na oglasima kao da je farbana samo da nije gorela. Izmakla mi jedna krovne 100 prodao čovek dok sam se ja smislio zvao sam agrodendi stižu im prese od nedelje pa cu videti
 
Nazad
Vrh