Rolo balirka.

Al ste navrli sa cenema rol-preše majko milena!

Evo kupio jedan kod mene u selu pre 2 godine Fiat-Heston prešu za celih 2200€, sistem na trake/gurtne, pustili je u pogon, nikakvih problema, a još k tome je i varijabilna. Ona radi sa IMT 567, a ladno bi je gonio i 540 da baš zatreba.



Za vlastite potrebe bolja netreba, a još se stigne i usluga sastrane uradit.

A šta se tiće utovara rol bala, ni za to netreba hrpa evrića, to se zabadava reši od malo gvožđa.

Ovo je moj uradak na stražnji Riko naletni utovarivač za đubar.







Sve suve bale, seno, slama, lucerka utovaram sa IMT 540 bez problema.

Uostalom, ko misli terati rol prešu sa 539 taj ni nemože napraviti teže bale da ih percika nebi mogo odnest sa njive :osmeh:
Do koje visine ti dize riko ?
 
picture-086.jpg
Evo i ja da se pohvalim kupljena danas. Kazite mi sta mislite o ovoj presi ? vezuje mrezica i kanap...
picture-084.jpg
Kazite mi drugari kako da znam koliko puta je mrezica obisla prilikom vezivanja bale i gde se to steluje na ovoj presi i gde stoji noz za secenje mrezice?
 
Aha znam da ide nesto preko navoja gledao sam kada sam otvarao ali mi nije bilo jasno. Odlicno ako mozes da slikas i objasnis bio bih ti zahvalan. :)
 
mica@
ovako bi trebalo da izgleda i kod tebe...

bas sam sad gledao prirucnik kod tvoje prese ako je navoj 24mm onda veze 2 kruga a ako je 36mm onda tri, pa ti vidi nadji nesto oko 30 mm za 2.5 kruga
na kraju sarafa imas imbus sa kojim drzis kontru a kljucem 24 popustis maticu( samo pazi matica je levi navoj) i imbusom stelujes kolko hoces krugova

a ovo je moja kombinacija koja me jako dobro sluzi..
 
Bravo ljubo ! Hvala puno. Nego meni je ova guma na ovom da kazem tocku pocela da se odlepljuje,ne znam kako da to napravim ili da skinem da odnesem da se ponovo nalije guma slikacu sutra i postavicu sliku. Nego me zanima jos jedna stvar,kada obmota mrezicu lupam 3 puta sta se desi? Kako znam da je obmotala? Pustim komandu i presece i kako znam da treba da pustim? Ako mozes pojasni mi malo ovih dana cu da probam narucicu mrezicu iduce nedelje i probacu sa slamom kombinacija ti je extra.::svaka cast::
 
Bravo ljubo ! Hvala puno. Nego meni je ova guma na ovom da kazem tocku pocela da se odlepljuje,ne znam kako da to napravim ili da skinem da odnesem da se ponovo nalije guma slikacu sutra i postavicu sliku. Nego me zanima jos jedna stvar,kada obmota mrezicu lupam 3 puta sta se desi? Kako znam da je obmotala? Pustim komandu i presece i kako znam da treba da pustim? Ako mozes pojasni mi malo ovih dana cu da probam narucicu mrezicu iduce nedelje i probacu sa slamom kombinacija ti je extra.::svaka cast::

drzis komandu par sekundi dok nevidis da je bala uhvatila mrezu, onda je pustas i tok trenutka noz pada na navoj i vrti mrezu koliko si na navoju odredio ka zavrsi jednostavno iskace noz i odkida mrezicu i ona prestaje da se vrti, onda otvaras komoru i to je to... najbolje je da probas pa ces sam vremenom skontati sta i kako mada ces i sam videti da je sve jako jednostavno samo treba da radis kao sa svakom masinom....pozdrav
 
Ma ujaku se raspituje a za krusevac sam mu ja i reko al on zaleteo za onu coricevu...u ostalom i ja sam moju uzeo pre 2 godine u v.siljegovcu i radi ko doksa...
 
Nazad
Vrh