Cena Suncokreta rod 2017

Dakle sta onda? Sta ciniti? Ostati i dalje nemi posmatraci i dozvoliti im da nas zgaze do kraja!
Niko nam nije kriv osim nas samih! Ovi, a i svi naredni lako opipavaju tacku i nivo na kojem se ne bunimo! Nama 0+ a njima bez rada i muke odlicna zarada!
Da nismo zadovoljni sve bi drugacije bilo!
 
Pravice kombinacije dok god ne dodju do dobitne, nase interese niko ne zastupa i nase zarade su samo u extra rodnim godinama, u susnim pucamo, u prosecnim smo na nuli...
Madjari imaju subvencije i drzava brine o njima i bole ih uvo!
Madjarska drzava brine o svojim seljacima i o nekim nasim, tako da smo u minusu kako god okrenes.

- - - - - - - - - -

Pravice kombinacije dok god ne dodju do dobitne, nase interese niko ne zastupa i nase zarade su samo u extra rodnim godinama, u susnim pucamo, u prosecnim smo na nuli...
Madjari imaju subvencije i drzava brine o njima i bole ih uvo!
Madjarska drzava brine o svojim seljacima i o nekim nasim, tako da smo u minusu kako god okrenes.
 
Dakle sta onda? Sta ciniti? Ostati i dalje nemi posmatraci i dozvoliti im da nas zgaze do kraja!
Niko nam nije kriv osim nas samih! Ovi, a i svi naredni lako opipavaju tacku i nivo na kojem se ne bunimo! Nama 0+ a njima bez rada i muke odlicna zarada!
Da nismo zadovoljni sve bi drugacije bilo!
Mi smo pukli kad su nam privatizovali uljare, secerane, mlinove, luke, hladnjace...Nama punili glavu kako treba da se udruzujemo a kumovi i rodjaci kupovali fabrike za tepsiju ribe! I sta nam sad znace udruzenja i asocijacije, kad dodje do ovakve situacije ne mozes da postavis ni jedan uslov jer nisi suvlasnik u nicemu, nece cak ni za astal da sednu sa nama! Protestne voznje su izgubile smisla, niko nas ni ne pogleda tamo nedelju dana!
 
Dajem ti ja za pravo sve do zadnje recenice! Ali ne i da su protesti izgubili smisao, cak naprotiv, ali zalosno je to sto su se sve te vodje svih protesta prodale ko pi..e a svi mi koji smo ostavljeni na cedilu nismo se ni potrudili pronaci neke adekvatne ljude koji nece se potkupiti i biti na strani mucenika, poljoprivrednika!
Nekima je mozda bilo smesno kad sam ranije napisao da na nekim proslim protestima nije se odazvalo skoro ni iz jedne opstine niko gde je vladajuca stranka na vlast. A svuda su!!! Ko ce se organizovati protiv svog idola, ne videvsi to da propada iz godine u godinu!
Ili da okrenem pricu u drugom toku i da kazem da nam je sve mnogo dobro i nemamo potrebu kukati! Da nam je lose i da nemamo zarade sigurno ne bi samo cutali, pljuvali i psovali vec bismo se organizovali na takav nacin da bi prosli kroz njih ne do BG vec kroz 3 BG!:ppozdrav:
 
Ima GI razni,otkupljivaci..
c8af5a2562c728d96cc96ed19b37c0a6.jpg


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Samo da su lepljeni na bandere.O protestima samo da se zna zadnji veliki protesti u Pancevu pred most velike vodje nisu bile iz ove vladajuce partije vec iz tadasnje vladajuce a gle cuda dobro se udale pa sad vladaju opstinama i sta onda da pricamo o protestima.Obican mali poljoprivrednik ne moze da povede masu jer da je pametan ne bi bio mali tako veliki razmisljaju.
 
Ovo je moglo svako od nas da napise i da zalepi.

Sto nisu stavili pecat i potpis direktora??

Znam i ja da je uvek Raca izasao sa najboljom ponudom pa kad su videli ovi vrsili pritisak nad njim pa je odmah spustio cenu.Najbolje da blokiramo BG i to je to nista da ne ide za BG.:haha: salu na stranu ali niko od ovih nasih otkupljivaca nemaju dobru cenu sem ovi sto izvoze za Bosnu oni daju ponudu od 40din
 
Moj prijatelj inace jedan od direktora u Dijamant Fabrici ulja kaze nezvanicno da se prica da bi cena bila 45din/kg ali da je jos rano za neke prognoze.
U subotu na otkupnom mestu gde sam predao suncokret kazu 40din/kg akontacija a posle ostatak ali i to je sve nesigurno.
 
Tako bilo sa Racom pre par godina ,nigde pečata,navukao robu pa posle prc. Član Peet je bolje upućen šta se dešavalo.

Mislim da sam jos napisao u vezi ovoga, ali aj jos jednom, nece skoditi!
Plakat je bio zalepljen sa cenom od 40 din ako se dobro secam na otkupnom mestu u Lokve kod Race! Ljudi terali mnogo vise tu suncokreta nego na ostalim mestima!
Navodno sta se desilo, Raca je imao ugovore sa Dijamantom a uljara u vlasnistvu Hrvata Todorica koji je bio spreman da plati tu cenu ali u medju vremenu tetka Viktorija posle nekoliko dana vrsenja je izasla sa svojom cenom od 32 ( nisam siguran ) i onda preko noci desi sta se desilo da ne sirimo ko je sve dobio po tamburi i kome je na kakav nacin zapreceno pa Todoric spusti cenu na egal sa teta Viktorijom.
Svakako i logicno da skida i Raca papir sa vrata sa onom cenom .
Naravno da svako ko ne zna sta je sve bilo drzi se price da je Raca namerno nasamario sve koji su kod njega terali suncokret! U sredini se igrala neka sasvim druga igra!
 
Nije teta Viktorija mala maca tu je Evropska banka za razvoj i jos neke jake evropske institucije,ali ni cika Raca nije bez pedigrea pa bas tako se usrao da je samo tako spustio cenu.Ljudi za popodne i drugi da prepodne protok sucokreta je bio 200 vagona,za tako malo otkupno mesto je previse.Pa da verujem bas tako lako ne mogu video i cuo za ovih 30 godina svasta.
 
Ovo je moglo svako od nas da napise i da zalepi.

Sto nisu stavili pecat i potpis direktora??

Znam i ja da je uvek Raca izasao sa najboljom ponudom pa kad su videli ovi vrsili pritisak nad njim pa je odmah spustio cenu.Najbolje da blokiramo BG i to je to nista da ne ide za BG.:haha: salu na stranu ali niko od ovih nasih otkupljivaca nemaju dobru cenu sem ovi sto izvoze za Bosnu oni daju ponudu od 40din
Eno imas na dobroj zemlji raspravu oko cene,niko ih nije demantovo da nisu toliko isplatili,ljudi sa imenom i prezimenom,mene interesuje cena i lova na racunu,a zabole me za pecat.
 
Dajem ti ja za pravo sve do zadnje recenice! Ali ne i da su protesti izgubili smisao, cak naprotiv, ali zalosno je to sto su se sve te vodje svih protesta prodale ko pi..e a svi mi koji smo ostavljeni na cedilu nismo se ni potrudili pronaci neke adekvatne ljude koji nece se potkupiti i biti na strani mucenika, poljoprivrednika!
Nekima je mozda bilo smesno kad sam ranije napisao da na nekim proslim protestima nije se odazvalo skoro ni iz jedne opstine niko gde je vladajuca stranka na vlast. A svuda su!!! Ko ce se organizovati protiv svog idola, ne videvsi to da propada iz godine u godinu!
Ili da okrenem pricu u drugom toku i da kazem da nam je sve mnogo dobro i nemamo potrebu kukati! Da nam je lose i da nemamo zarade sigurno ne bi samo cutali, pljuvali i psovali vec bismo se organizovali na takav nacin da bi prosli kroz njih ne do BG vec kroz 3 BG!:ppozdrav:
Ova ti na mestu.

- - - - - - - - - -

Mislim da sam jos napisao u vezi ovoga, ali aj jos jednom, nece skoditi!
Plakat je bio zalepljen sa cenom od 40 din ako se dobro secam na otkupnom mestu u Lokve kod Race! Ljudi terali mnogo vise tu suncokreta nego na ostalim mestima!
Navodno sta se desilo, Raca je imao ugovore sa Dijamantom a uljara u vlasnistvu Hrvata Todorica koji je bio spreman da plati tu cenu ali u medju vremenu tetka Viktorija posle nekoliko dana vrsenja je izasla sa svojom cenom od 32 ( nisam siguran ) i onda preko noci desi sta se desilo da ne sirimo ko je sve dobio po tamburi i kome je na kakav nacin zapreceno pa Todoric spusti cenu na egal sa teta Viktorijom.
Svakako i logicno da skida i Raca papir sa vrata sa onom cenom .
Naravno da svako ko ne zna sta je sve bilo drzi se price da je Raca namerno nasamario sve koji su kod njega terali suncokret! U sredini se igrala neka sasvim druga igra!
E ova nije ,mi u Srbiji nismo naci a trebali bi da budemo ko Izraelci samo nas koči to da nismo iste nacije ali pošto se svi bavimo poljoprivredom trebali bi biti jedno,samo sad iskaču Mađari zbog mađarskog prosperiteta u Srbiji.
Tu je vladajuća koalicija sa nama pojela veliko gono,prerađivački kapaciteti delom je trebalo ostati državno vlasništvo tj. u rukama poljoprivrednika.:off_topic:
 
Nije teta Viktorija mala maca tu je Evropska banka za razvoj i jos neke jake evropske institucije,ali ni cika Raca nije bez pedigrea pa bas tako se usrao da je samo tako spustio cenu.Ljudi za popodne i drugi da prepodne protok sucokreta je bio 200 vagona,za tako malo otkupno mesto je previse.Pa da verujem bas tako lako ne mogu video i cuo za ovih 30 godina svasta.
Ja ne zelim da steknes utisak da branim Racu ali svaka logika govori to da za ta 2 dana niko od drugih otkupnih mesta u okolini skoro da nisu ni videli zrno suncokreta osim Race!
I da se nije on licno uplasio, uplasio se Todoric koji je zatim svim saradnicima oborio cenu na Viktorijinih 32 sto znaci da su svi saradnici otkupljivaci koji su imali ugovore sa Dijamantom morali spustiti cenu. Nisu valjda ludi da daju iz svog dzepa!
A sto se tice tih 200 vagona nista strasno za jedan dan, cak malo je to!
Racunaj SAMO 10 kombajna i to Zmaja da su izasli i kosili svako samo po 12 kj na dan po 1700 kg/kj vec dolazis do 204 vagona! A ti dobro znas koliko ima kombajna kod nas, a Boga mi i suncokreta!

- - - - - - - - - -

@Savopunck
Kacis se naconalizma opet i ne bi hteo da rasirim o tome!
Ta prica i volja tvoja da treba se ponasati kao nacisti, je prilicno glupa, a i ne bi tako lako trebala proci!
U ovoj drzavi se sve zivo prodalo i proda ce se bez obzira kome! Onaj ko ima navca i dobru vezu prolazi. E, sad zasto strancima ? To pitaj sve politicare koji su prodali , dali zbog vecih cena ili su lakse kamuflirali kupo
prodaju! Itd...itd!!!
 
Nazad
Vrh