Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Nije onda bilo tumacenja zakona kao sad da svaki punoletan sin moze da ima gazdinstvo na sebi, nego se oduzimalo po domacinstvu.
 
Kod nas su cistili na zalost, jer smo uvek imali svega. Nasa kuca je uvek bila gazdinska, nikada nismo bili sleparija i nikada nismo kukali. Navodis neistine o isplatama u to vreme. Tada su placali svi svoje obaveze na vreme. A ne kao sada, npr. pio nije uslov necu da ga placam. itD, itd,,,
Tada su bile drzavne zadruge, pa se znalo nekog reda. Nije bilo par ljudi da svima kroje kapu. Znam ja ovo da nije mnogima po volji sto pisem. Mnogi nikada ne bih imali stari drzavni traktor ili kombaj, prikolicu,,, da nije ta sistem unisten. Lako je sada biti gazda kada izlicitiras, kupis, cekas povracaj,,,
 
Nije onda bilo tumacenja zakona kao sad da svaki punoletan sin moze da ima gazdinstvo na sebi, nego se oduzimalo po domacinstvu.
Ovo nije tacno

- - - - - - - - - -

Kod nas su cistili na zalost, jer smo uvek imali svega. Nasa kuca je uvek bila gazdinska, nikada nismo bili sleparija i nikada nismo kukali. Navodis neistine o isplatama u to vreme. Tada su placali svi svoje obaveze na vreme. A ne kao sada, npr. pio nije uslov necu da ga placam. itD, itd,,,
Tada su bile drzavne zadruge, pa se znalo nekog reda. Nije bilo par ljudi da svima kroje kapu. Znam ja ovo da nije mnogima po volji sto pisem. Mnogi nikada ne bih imali stari drzavni traktor ili kombaj, prikolicu,,, da nije ta sistem unisten. Lako je sada biti gazda kada izlicitiras, kupis, cekas povracaj,,,
Kakva je to zadruga ako je drzavna?
 
Ima ko je imao dojavu sta treba raditi, kao sto i sad se pametni rastaju od zena, prijavljuju na tudje adrese, prebacuju arendu na radnike i slicno .
 
Ako je bilo tri sina u kuci, a 40 ha zemlje. Otac podeli sinove na max 10 ha i ostatak oduzima drzava. Tako je bilo.
i to je se znalo nije bilo kriveno. Koliko ja znam.
 
Pa ako mene neko nazove"Srbijanac"(a to u mom kraju znaci sirotinja-golja)moram postati nacionalista hteo to ili ne.Ovde sam ja na forumu od 2010-2011 i veoma dobro znam sta pisem,90% zavrsne reci daju clanovi iz vojvodine i hrvatske,uglavnom sve se svelo na to da mi dole juznije nemamo pojma,tacnije sitna buranija pa nam svaki vas odgovor na nasa pitanja podsmevanje i filozofiranje.....

A eno i moj kao neki rodjak juri povracaj zemlje,deda mu bio teski okoreli bradonja,bio gazda imao sluge(sve kao u filmu),bas zagrizen i oduzeli mu,sad juri da mu vrate(a ta zemlja data drugom) i jos se svima smeje i kaze sad cu ja opet da postanem gazda sela...bla...bla....

I cemu sve to vodi....
Ko si ti da sudis ko je bio bradonja a ko partizan-gologuzan,ko je tada bio gazda ,njemu je oduzimana zemlja,nije mogla biti oduzimana gologuzanima i slepadiji,kome je oduzeta ima da se svrati,jedan deo je vracen 92,bice i ostatak,svidjalo se to ''tikvama bez korenja'' ili ne,shvatite znacenje reci pOreklo,te partizanske demagogije su davno pile vodu,daleko im lepa kuca.
 
Kod nas su cistili na zalost, jer smo uvek imali svega. Nasa kuca je uvek bila gazdinska, nikada nismo bili sleparija i nikada nismo kukali. Navodis neistine o isplatama u to vreme. Tada su placali svi svoje obaveze na vreme. A ne kao sada, npr. pio nije uslov necu da ga placam. itD, itd,,,
Tada su bile drzavne zadruge, pa se znalo nekog reda. Nije bilo par ljudi da svima kroje kapu. Znam ja ovo da nije mnogima po volji sto pisem. Mnogi nikada ne bih imali stari drzavni traktor ili kombaj, prikolicu,,, da nije ta sistem unisten. Lako je sada biti gazda kada izlicitiras, kupis, cekas povracaj,,,

To istina, bilo i tad "pametnih". Toga je bilo. Nije se moglo da prebacis na 2-3 sina - bar kod nas nije bilo tako, to znam.
Kao sto je kolega naveo na ovo gore, ja tvrdim iz licnog primera, da je ovo boldovano, sto si napisao neistina. Mozda su tebe, tvoje isplatili, ali moje nisu, da ne navedem primere, i da ne idem u detlaje...
Da ovo sto se sad (poslednjih, da kazemo 20 god.) desava nije u redu, tu si u pravu...

- - - - - - - - - -

Ako je bilo tri sina u kuci, a 40 ha zemlje. Otac podeli sinove na max 10 ha i ostatak oduzima drzava. Tako je bilo.
i to je se znalo nije bilo kriveno. Koliko ja znam.

Iako su bili punoletni, nije bilo moguce. Tako je bilo.
 
To istina, bilo i tad "pametnih". Toga je bilo. Nije se moglo da prebacis na 2-3 sina - bar kod nas nije bilo tako, to znam.
Kao sto je kolega naveo na ovo gore, ja tvrdim iz licnog primera, da je ovo boldovano, sto si napisao neistina. Mozda su tebe, tvoje isplatili, ali moje nisu, da ne navedem primere, i da ne idem u detlaje...
Da ovo sto se sad (poslednjih, da kazemo 20 god.) desava nije u redu, tu si u pravu...

- - - - - - - - - -



Iako su bili punoletni, nije bilo moguce. Tako je bilo.
Kod nas je moglo da bude 86 punoletnih ljudi na jednoj adresi i max 10 ha im je ostavljano.Jedan moj rodjak je trebao da nasledi 9 ha i babinu kuću(sa mamine strane),u to vreme je imao 18,5 godina.Drugovi proleteri su tu zemlju nekako dodali zemlji njegovog oca(koji je imao 20ha),sve se dešavalo pre druge agrarne reforme.Sudili su se i tužili,nekako je dobio zemlju ali su ga obilazili svaki dan i proveravali da li živi u toj babinoj kući.Samo sinovac jednog lokalnog narodnog heroja je nekako ostao sa 20 ha zemlje i posle druge agrarne reforme što je i dan danas misterija za Foksa Moldera a kamoli Krčedin.Ovim putem bi hteo da se zahvalim kolegi Lacinu koji je uspeo bez ikakvih posledica da popljuje milion stanovnika Vojvodine odjednom i stvarno me oduševio.Preterano bi bilo da kažem da mi je idol,razmišljam da istetoviram njegov lik u predelu srca pa molim da ostavi neku sliku ako nije problem.
 
Ko si ti da sudis ko je bio bradonja a ko partizan-gologuzan,ko je tada bio gazda ,njemu je oduzimana zemlja,nije mogla biti oduzimana gologuzanima i slepadiji,kome je oduzeta ima da se svrati,jedan deo je vracen 92,bice i ostatak,svidjalo se to ''tikvama bez korenja'' ili ne,shvatite znacenje reci pOreklo,te partizanske demagogije su davno pile vodu,daleko im lepa kuca.

5+ za ovaj post . Kad bi se demagogija mogla prodavati svi mibi ovde bili Švajcarska odavno .
 
Prvi koji nastavi pisanje u nizu ide na mesečni odmor a sa njim i svi ostali po nedelju dana.
 
E pa nije sve isto.

Izbeglice iz Krajine su Srbi,nasi Vojvodjani su Srbi,nasa braca preko drine su Srbi,pa i Crnogorci su Srbi.....samo smo mi iz srca Srbije Srbijanci.Nismo Srbi.

Odavno sam ja na ovom forumu i samo pratim sta se pise,mozda niste napisali sad ali ranije jeste,tu sam ja 6 godina i cutim i citam....

- - - - - - - - - -

Veliki pozdrav od mene:ppozdrav:
 
Ne ulazeci ni trunke u ovu raspravu hocu da kazem da onaj spisak subvencija u susednim drzavama nije bas tacan.Provereno znam da u Rumuniji imaju najvece subvencije na uljanu repicu.Mislim da su oko 400eur/ha.Njive se snimaju dronovima i na taj nacin kontrolise pravo stanje.
 
Dajte ljudi Bogojavljenska je noć.Tačno u ponoć se otvara nebo a ko to primeti i u tom trenutku zamisli želju u vezi subvencija sam Bog će mu je ispuniti.
 
Zar nemaju i na soju 300e/ha? Za dronove je istina, kolega Italijan sa jabukom isto kaze da kontrolisu povrsinu pod jabukom da se ne desi da neko sa 1ha ima 100t i slicno.
 
Dajte ljudi Bogojavljenska je noć.Tačno u ponoć se otvara nebo a ko to primeti i u tom trenutku zamisli želju u vezi subvencija sam Bog će mu je ispuniti.

Sanjam ja tako sinoć,a ono meni daju 100E po ha.E sad,da li će se san i ostvariti,videćemo.A nije za baciti 420 E.
 
To su malo stariji podaci. Otad su podizali za uljarice (soju) u Ro, i za iste (ako se dobro informisan za soju i uljanu repicu, mozda i suncokret, ne secam se tacno) u Hu.
A i osnovne subvencije su malo "pomerile".
 
Nazad
Vrh