Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja danas poceo da kosim rezultat ocajan 1250kg/kj jus vlaga bila od 12-15,7 i prekinuto dalje kosenje,a primese od 3,5-8% katastrofa.Zetvu nastavljamo za nekoliko dana valjda ce vlaga pasit ispod 10% inace kws barolo i dragon mislim da ispadaju iz igre dogodine imam nesto posejanog ns oskara i le 25 pa cemo videti sta oni kazu za sada ns oskar izgleda najbolje i najlepse ali dok kantar ne vagne na lepotu vise ne padam.
 
Bas kuburis sa odabirom sorata...Kondi je bio godinama najprinosniji,ti ga prosle godine posejao,on podbaci...Ja ga se drzim k'o pijan plota i ove godine ce opet biti najbolji...Ja sutra skidam prve Kondie u selu na delu preko šlajza gde je bilo najmanje kise...ce da vidimo.Ujutru ranom zorom cu prvo u leje,pa ti javljam kakvo je stanje!
 
Ja mislim da je imala 2500kg mozda malo manje.Skinuo kondija, atar prema pancevu gde je i kukuruz bolji od ostatka atara 2170 kj vlaga10,5 primese 4,2 ostala jos neoma.
2860kg. Pre je bilo max 2300kg.
Slobo, le25 se omlatio - zemlja se crnila od prostih zrna a to je bilo pre žetve a i ptice su ga jele. Bilo je da fali 60-70% zrna u glavi a negde i 80. Da to nije ispalo bilo bi ok, ovako ga više neću sejati.
 
Pa kontao sam mozda 18-19 ali dole masu praznog zrna bilo. Prosle godine mi je losije izgledao suncokret a bilo 22/kj. Ali prosle godine je bio barolo ro.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bas kuburis sa odabirom sorata...Kondi je bio godinama najprinosniji,ti ga prosle godine posejao,on podbaci...Ja ga se drzim k'o pijan plota i ove godine ce opet biti najbolji...Ja sutra skidam prve Kondie u selu na delu preko šlajza gde je bilo najmanje kise...ce da vidimo.Ujutru ranom zorom cu prvo u leje,pa ti javljam kakvo je stanje!
Na sve parcele ove godine mi bio kondi i nisam pogresio sto sam ga posejao! I sledece godine samo njega sejem.
Na peskovitoj zemlji sa minimalnim djubrenjem i visegodisnjim plodoredom kuk-suncokret rodio je 1500+ kg/kj
A na prvoklasnoj zemlji ove godine oborio sam svoj licni rekord 2560 kg/kj jusa ,sejan 3 aprila 100 kg Npk pred oranje i 100 kg ureje predsetveno 21,5 cm razmak. Prosek ove godine 1800 kg/kj.
608f4c0e97f615010ae6ed30e72ab683.jpg


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Ne kazu dzabe da se seje u mocvarnim zemljistima jer brzo isušuje zemljiste.Koristi se i u zagadjenim podrucjima da ocisti zemljiste od radioaktivnosti npr.
 
Koja sita koristite za suncokret ja koristim kukuruzna ali mi se nesto ne svidja kako izgleda suncokret u prikolici!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh