Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
45k po hektaru,tj vise od nekih 33cm u redu.Imao sam tek malo bolji sklop od tog prosle godine sa le25,razlog pokorica,i dao je oko 3.3 tone,imao je dosta krupne glavice,kao i zrno.
Sto se tice nicanja le25,kod mene se uvrstio lepo,sejan na oko 5-6cm dubine, 10-11.04.Malo losije nicanje imam sa LG 56.63,ali je i zemljista malo teze gde je on sejan,videcu za koji dan ponovo da ga obidjem,evo bas i pada kisa trenutno.
 
suncokret vec vise godina bas iz tog razloga sejem na 21,5.

sklop bi trebao da bude 67k malo bube malo zecevi i bude to oko 55-60k....
 
Gust sklop = male glave,sredina glave zrna prazna,stabljika tanka jer ode u visinu bori se za svetlost, malo jaci vetar ga posle lomi. Sejali su i kod nas bili gusce pa se opametili,
Nekad kad 2 suncokreta niknu na metar budu velike glave i krupna zrna cak mozda i vise vagne nego 4 male.
Nema pravila

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Gust sklop = male glave,sredina glave zrna prazna,stabljika tanka jer ode u visinu bori se za svetlost, malo jaci vetar ga posle lomi. Sejali su i kod nas bili gusce pa se opametili,
Nekad kad 2 suncokreta niknu na metar budu velike glave i krupna zrna cak mozda i vise vagne nego 4 male.
Nema pravila Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Nije li neko ovde na forumu komentarisao da sitne glave daju kilazu, a velike glave hoce u sredini da budu prazna zrna??
I ja se lomim uvek izmedju 21,5 i 23,5 pa nekako zavrsim pola-pola
 
Moze komentarisati sta hoce , ja naucio iz svojih gresaka, to iz sredine na sitnim glavama kombajn izduva napolje jer je sturo ( nema nista unutra)
Kosili smo njive sa extra sklopom na 21 sejano i rod oko 19m/ kj kondija , a kosili smo i sa katastrofa sklopom , negde na metar cak bio razmak negde 30-40 , rodilo vise nego taj na 21. Stabljike ko bagrici tornado ih nebi pomerio a na ovom guscem malo jace da dune sve bi popadalo.
Ja prosle godine presejao sav suncokret zbog trave i sklopa sem jednog jutra, ( ostavio sam ga pa sta bude) tu bio redak zategla trava , pregorio kasno usli da kosimo , mislio sam ni 700 kg nece biti a ono 19.5 jus / kj krstio sam se . gledam papir i ne verujem. Da vodite njivu rekli bi parlog a sipao super.barolo hibrid je bio. Zato ove god sve express da se ne machujem sa travom

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pisao sam pre koju godinu,ponovicu opet...2013 godine,greskom sam posejao sve suncokrete na razmak od 29cm.Vec tada sam razmisljao o presejavanju,a kada je kraja maja meseca dobio led,vec sam spremio tanjiracu.Svaki treci je imao ostecenje u sredini i ostao jalov.Tast je obisao parcelu i sprecio me da je pretamburam.Vise do Gospojine nisam isao da ga gledam.Kada smo otisli da ga skidamo,glave su bile kao lavori,svako zrno je bilo naliveno i veliko kao zno kukuruza.Tada i verovatno nikada vise necu imati takav prinos po katastarskom jutru.Nacurelo 3045kg SRPS Kondija...Tako da od tad pa nadalje,nikada ispod 23,5cm.
 
25.5 ove godine, prosle sejao pola na 23,5 pola na 25,5 bolje curelo na 25,5 i lepse i popunjenije glave.
 
al imate problem sa onom zutim crvom jede suncokret ?ja nisam tretirao seme moracu ko ne valja da presem.
 
Dali bi ispalo express hibrid zrno krupno, kad bi se posejao retko, sa namenom za grickanje i vrlo je bitna velicina zrna, jer se lakse prodaje i veca je cena kod semkare.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Evo ga i moj LE 99 ,lepo se uvrstio,sejan na 26 cm,za sad ga ne dira ništa mada ima dosta tragova od divljači jer je pored omanja šumica.Ali smo zato danas postavili ometače za zercove i ostale životinje.


9sci9d.jpg


rkseoh.jpg


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh