Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
DKC najava 5% gore, sacekajmo da krene sezona. Spremam se za 1/3 berbu u klipu za sledecu godinu, tako da ZP ili NS opet dobijaju sansu.

"Dok nekom nesmrkne nekom nesvane", činjenica je da će domaće kuće imati bolju prodaju uglavnom zbog cene i nezaboravite jedno, ove godine je jako malo bilo zasnovano semenske robe zato što ima jako puno semena iz predhodnih godina i još nije rodilo tako da ima da počiste magacine ljudcki, uguraće nam i semena od 5-6 godina starosti ali no.
 
Domaci hibrid, manja cena, nema potrebe ici gusto kao DKC a kada ga beres beracem vlaga te ne zanima. Dosta mi je tablica i 4x merenja vlage pa ulazak kombajna. Inace KWS je kod mene zavrsio sto se tice zrna. 16.7 ima vlagu danas fao 400, a DKC ima 15 i 14.8. Pionir 15 sve je fao 400. KWS bi imao 14 vlagu na prolece sledece godine i to tamo 15 april eventualno.
 
Na njihove fao grupe izgleda treba dodavati + 200. Ko je pre sejao kermes i nije obrao nego hteo da skida u zrnu, zna kako je to sporo islo sa spustanjem vlage, kao da je fao 900:haha:
 
Ja sam imao oko 1,5 t/kj na strnjike koje su dosta kvalitetno uzorane ,možda nisam orao na 40 cm ali oko 30 .Možeš orati duboko do Kine ako ne uradiš druge stvari kako valja .Moram ti skrenuti pažnju na još jednu stvar .Onaj od gore ,ima najbolju agrotehniku .Ako on zataji ,džaba sve naše agrotehnike.Nikom ne bih želeo da doživi sušu kao što je vladala u potezu Kikinda Novi Bečej Zrenjanin.Verovatno ima još područja pogodjenih sušom ali ovaj deo je najgore prošao.
Mi da bi dosli do vaseg proseka morali smo + da palimo njive, pa da pabircimo, pa da proturimo to kroz krunjac a znamo sve carolije krunjenja! I tako na misice 1,5t/kj. Umesto da ladimo m.da mi smo imali ovaj ''sitan''dodatni posao :cvetic:
Eto cisto da vam olaksam dusi da ima i gorih od vas :ppozdrav:
P.s, paljen kukuruz ne moze se prodati na silos nego se mora proturiti kroz stoku!
 
Prosek mi je bio manji (1090 kg/kj).Ovo je na srnjištu u delu atara u kojem je pala jedna "kišica" krajem maja.
 
Prošle godine KWS 3381 je imao vlagu za 1,5% veću od Pionira iste fao grupe, isti dan sejano, ista agrotehnika i predusev. Kvalitetno seme ali otpuštanje vlage katastrofa, zato je KWS i izbačen.
 
Kod nas na suncekretistu niko nije mogao da prebaci 800kg. Sojiste je bilo naj bolje (al tu gde je sojiste je i naj bolja zemlja kod mene) pa strniste, pa kukuruziste.
 
Mi smo skinuli KWS Kerbanis, vlaga je bila 19.1% ide odmah za ishranu stoke. Prinos odokativno oko 3,5t/ha. On je ujedno i najslabiji. Cekam da se popravi kombajn pa idemo ranije fao grupe.
 
Danas zavrsen kukuruz i ujedno skinut cuveni AQUAMAX 0216 iz NAJSKUPLJE prve grupe koji odoleva susnim uslovima.

Dao je prinos od cak 3020 kg zrna na 10.5 KJ.

95% biljaka je bilo jalovo a prinos je dao na tih 5%.

Mogu samo da cestitam Pioneeru za AQUAMAX tehnologiju.

Setva je bila 13 aprila na parceli koja mi je prosle godine dala 2400 kg soje/kj.

Ovako je to izgledalo:

29lgxsw.jpg
 
Ja sam cuo da je Pionir na pragu da proizvede seme koje ce radjati u totalnoj susi,kisa mu uopste nece trebati. :haha:
 
Eto vidis, a kod mene je taj isti bio najrodniji sa prosekom preko 5,5 t/kj. Nije uopste do hibrida vec do kise i pozicije zemljista. Neke njive iako su pored puta ne vrede ni upola kao neke koje su Bogu iza nogu.
 
Kod nas sa ti što su dužni pare za usluge daju zemlju u arednu, pa sad mi dužni njima.
 
Eto vidis, a kod mene je taj isti bio najrodniji sa prosekom preko 5,5 t/kj. Nije uopste do hibrida vec do kise i pozicije zemljista. Neke njive iako su pored puta ne vrede ni upola kao neke koje su Bogu iza nogu.

Paore pa jel ti nas celo leto zaj.. da u vašem kraju nema kiše:sta:.9,5t/h su prošlogodišnji prinosi,ili ti pionir posebno drag:osmeh:Jedino ako su te neke njive pored puta Stapar -Sombor:ideja:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh