Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce i danas sam dobar deo dana proveo u ataru, ostecenja ima i to generalno je bolje podneo mraz onaj koji je kasnije nikao.Sto veci to je vise fasov'o.
Moj jos nije izasao, a klica je svaki dan sve veca jel to znaci da nije istrunulo seme od zime ?
 
Danas sam malo obilazio parcele i kukuruz niče lepo.Za dan-dva sav će biti napolju,nije propao niti istrunuo kako se prognoziralo.
 
I moj sejan par dana pred Vaskrs samo sto nije izasao, ali nasao sam 2-3 zrna izbusena od zicnjaka. Svake godine ih ima na nekoj parceli gde ih nikad pre toga nije bilo obavezno na strnistima, a seme je tretirano. Izgleda da je bila slaba doza. Nisam imao iskustva jel se javljaju zicnjaci i kad se seje kukuruz na kukuruz 2-3 godine za redom ??
 
Danas sam na jednoj mojoj njivi video izbusene kukuruze a ne pogrickane skroz..jel to pipa ili nesto drugo?

- - - - - - - - - -

Nisam primetio nikakve insekte..
 
Danas sam moj zp 606 isprskao Adengom. Negde izbija 4 list. Malo ga je oprljio mraz ali se dosta popravio i gura dobro. Pratimo situaciju dalje.
 
Završena setva kukuruza danas...

7cf50e112c6aeed792ed66d684a6f77c.jpg


1e90d8bdf6a29a98bfab956a8669322f.jpg


64aa8faac080472369ae9cb716aef799.jpg


Svi reslovi i 9241,sve na 17cm
 
Koliko sam primetio kod nas je mraz u zavisnosti od dela do dela atara bio slabijeg i jačeg inteziteta.Ima kukuruza na kojima se posledice skoro i ne vide a ima i onih kojima treba pop da ih okadi kako bi krenuli sa rastom/regeneracijom.
 
Juce i danas sam dobar deo dana proveo u ataru, ostecenja ima i to generalno je bolje podneo mraz onaj koji je kasnije nikao.Sto veci to je vise fasov'o.
Moj jos nije izasao, a klica je svaki dan sve veca jel to znaci da nije istrunulo seme od zime ?
Ja imam parcele kws konsesa koje sam sejao 11.04 i klica je skoro izbila. Nisam nasao nigde da je mekano-istrulilo zrno. Trebalo bi za par dana da izbije. Mislim da ce sve biti ok. Pratimo situaciju pa cemo videti.
 
Ja imam parcele kws konsesa koje sam sejao 11.04 i klica je skoro izbila. Nisam nasao nigde da je mekano-istrulilo zrno. Trebalo bi za par dana da izbije. Mislim da ce sve biti ok. Pratimo situaciju pa cemo videti.
Kod mene se konses za sad najbolje pokazao...


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh