Willamette u Vojvodini

@Green
Jako lepo izgleda, prijatno sam se iznenadio kada sam bio kod vas u ispomoci.:ppozdrav:
 
Konačno stigoh da napišem par reči. Na sreću nismo imali oštećenja od snega i niskih temperatura. Kako sada stvari stoje najveći problem će nam praviti vetar koji je lomi rodne grane

Kada se vreme stabilizovalo tretirali smo kombinacijom scudo+trainer.
Trenutno smo u fazi uklanjanja izdanaka.

Malina je počela da cveta

U jednom delu malinjaka na nekim mestima primećujem malo žuće listove. Na tim mestima je zemlja lošijeg kvaliteta. Šta predlažete? Da li je moguće da je od hladnoće?
 
Pred cvetanje natabaj dobro azotnog djubriva. amosulfan, sulfamo, nitrabor...

Meni sasvim ok izgleda ovaj zasad u ravnoj Vojvodini. Koji je razmak izmedju rodnih grancica na stabljici? Koliko ima odprilike rodnih grana na jednom stablu?
 
@Vlada Nikolic, prosecno ima oko 35 rodnih grana na oko 5cm razmaka. 4.04. je nađubrena sa oko 46g amosulfana po metru dužnom. Sutra je u planu fitofert berry, zatim ostatak yare 8:11:23, pa smo onda mislili ponovo amosulfan. Ako imaš drugi predlog, piši :osmeh:

@shonepa, nije sve baš sjajno, ali rešićemo. Na parceli ima jedan deo na kome je slatina. Tamo nema maline, ali to je i očekivano. Rešićemo tako što ćemo iskopati kanale duž reda i u njih nasuti redovnu zemlju. Nije puno, ali kad već radimo, zalivamo...
 
Dajte neku sliku, krupan plan, da vidimo kako je sada stanje, da malo krene voda na usta onima koji kažu da ne može ova sorta u ravnici ;)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Evo mojih jeste ravnica i jug srbije Leskovac
6440282de830d4a35dc6a906a1d14c70.jpg
b0906bd00d4a35a9d431cd56b2133ec9.jpg


Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh