Prskalice

Nije li ta na sajmu bila od 800 lit ?,imala je na razvodniku elektronsko iskljucivanje-ukljucivanje mislim.
 
A ne,ja sam gledao onu vecu ,na sajtu kod njih je pod F serijom.Ona na sajmu je bila mislim 280-290k dinara.
 
Stare moravine prskalice mi se nikad nisu svidjale..imam agromehaniku,iz 80tih..a ove nove morave u opste ne izgledaju lose..cak sta vise usla bi u uzi krug pri odabiru nove prskalice..
 
Uzeo sam ja ove god agrometalovu prskalicu,cometova je pumpa,bure mislim da je slovenacko ili italijansko,prskalica je dobro odradjena i jako,jako smo zadovoljni,agromehanika je stvarno preterala sa cenom

- - - - - - - - - -


Bure na tim prskalicama nema veze sa italijom i slovenijom-ono je nase proizvodnje,firma Roto.
 
Roto je firma iz Slovenije a u Alibunaru imaju takođe svoju firmu pod istim imenom. Neke cisterne za prskalice ne prave ovde već uvoze iz Slovenije. Ovo sve pod uslovom da nisam pobrkao informacije sa sajma.
 
Jel bi neko iz Hr. bio ljubazan pa da se raspita koliko kosta 5 el. sekcija sa kontrolama za kabinu? I koliko kosta kompletan elektro razvodnik sa 5 sekcija.
Unapred se zahvaljujem.
Zanima me posto je neko postavljao cenu dodatne opreme, i bilo je jeftinije nego kod nas, i to poprilično.

Pišem relativno napamet ali sam siguran da poprilično nisi u pravu. Svi strojevi i rezervni dijelovi (i vaše i strane proizvodnje) su kod vas jeftiniji dijelom zbog poreza a dijelom drugim razlozima o kojima sad nećemo. U najgorem slučaju slična cijena. Napriimjer , Agromehanikin AG - TRONIK 14 je minimalno 2000 €. Za preciznije informaacije trebalo bi zvati dobavljače pojedinačno jer na njihovim sajtovima nema cijena.
 
I na tu cenu treba dodati još razvodnik sa elektro ventilima što kod nas dolazi na nešto preko 4000e ako se dobro sećam takva je bila ponuda za AG komplet,davno sam kupio prskalicu,mogao bih je već i menjati...
 
Spajki sta znaci da si davno kupio prskalicu? Stara je po godinama ili je mnogo odradila pa je zato stara?
Kupio sam je pre pet godina a i oprskala je finu površinu do sada.Dok država daje 40% povraćaja na nove prskalice treba dobro razmisliti da li koristiti ove postojeće do dublje starosti i ozbiljnijih servisa i opravki ili po zapadnom sistemu posle 5-6 godina upotrebe,zameniti je novom.
 
Da li je neko podnosio zahtev za subvencije za prskalice u ratarstvu?
Da li vracaju pare?
Hteo bi da kupim nosenu od 1000L
 
Ne možete dobiti povraćaj novca zato što konkurs tj. podnošenje zahteva traje do 1. oktobra. Kada prođe konkursni rok onda se raspodeljuju pare. Znam za dosta primera gde su ljudi početkom ove godine dobijali povraćaj od prošlogodišnjeg konkursa.
 
Jel moze par reci o agrometalovim prskalicama,hoce rodjak da kupi u pitanju je 2000l,kompijuter,neka navigacija,novi tip bure itd.
 
e sad lagano jedno pitanje, trebam veccu prskalicu naravno nosenu, 1000-1200 litara , svi znmo da je amazone vrh i po kvaliteti a bogme i po cijeni, nemogu reci da je iskljucena ali cu nastojati da bude, lomim se izmedzu slijedece tri, agromehanika , gaspardo ili bargam, po cijeni su tu negdje 500-1000 eur gor ili dol, naravno razgovaramo o prskalici sa 18 metarskim granama sa svom mogucom opremom, to mi je zelja... sta vi mislite o ovome...??? iskustva preporuke itd is prve ruke bi bile naj bolje...
 
Nazad
Vrh