Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvini a jel treba neko tebe da pita da li moze da se komentarise na ovom forumu. Generalno zato nam je i ovako. Ne daj Boze da se Srbi sloze. Pa dokle vise ovako. Ja bih najvise voleo da ti i svi mi imamo prinose 10t/ha i da svima bude dobro. Ali avaj u svakom zitu ima kukolja. Budimo realni. Nije svuda na vreme posejano, nije svuda ista klima i ista kolicina padavina pa tako je kako je. Pa sta treba da rade ljudi juzno od Save i Dunava u odnosu na tebe u Vojvodini? Nisam jos na ovom forumu procitao da se oni malo malo zale za svaku kulturu kao ti. Kad kod tebe rodi kod drugih treba da bude 1t/ha bilo koje kulture. Prava srpska posla. I vidim da nisi dao komentar na slike od clana mirmag. A pravis se pametan za svaku stvar. Bolje ti je da budes realan i korektno komentarises

Ja sam se upočetku malo šalio sa onim pregledom,ali sad vidim da ti je stvarno potreban,jel ti umeš da čitaš šta sam ja napisao,ajde velikim ću slovima možda slabije vidiš citiram sam sebe"PROŠLE GODINE KAD JE KOD NAS BILA GODINA POGOĐENA,A NEGDE JE BILA SUŠA JA NISAM TE LJUDE UBEĐIVAO DA JE SVE U NAJBOLJEM REDU JER JE TAKO I KOD MENE.Nadam se da si malo bolje razumeo.Ako treba i prevešćemo na neki od stranih jezika .Tako da ovo tvoje da ja drugima želim da im rodi 1t bilo čega nikako ne stoji.A ovo je upravo suprotno od onog što si ti napisao.tj da ne razumeš kako većina članova kuka kad je kod tebe pšenica zelena,mene gde kukam za rod pšenice tj. moj post gde kukam sigurno nisi video pre nego što si napisao taj tvoj post,nego je to bio moj odgovor,znači i tu si omanuo.Idemo dalje,nisam znao da si meni uputio pitanje za stanje pšenice člana mirmag,ali evo da ti udovoljim,tu će po meni biti prosečan prinos oko 3,5 t po kj hektolitar 74-76, vlagu ne mogu reći jer ne znam kada će da skida pšencu.A to sve će da ima daj bože i više,jer je okolina Vrbasa između ostalog dobila jednu ili dve kiše više od nas kad joj je bila najpotrebnija.Ako ti još nešto nije jasno pitaj,mada ja i dalje stojim iza toga da ti treba jedan pregled.
A za putina mislim da je kasno njemu bi jedan hiruški zahvat pomogao mada je možda i za to kasno, jer nam je nestalo telećih mozgova.:ppozdrav:
 
Polako ljudi,vidim da vas hvata nervoza pred žetvu pa se situacija nepotrebno zakuvava.Rod će svakako biti manji nego prošle godine ali i dosta šarolik jer su pojedini krajevi dobili kišu a neki ne.Kad se tomr doda i primenjena agrotehnika,onda eto i odgovora.Zato će biti izveštaja da ljudi sa istom sortom imaju dosta različite rezultate.
Ako se slažemo sa ovim konstatacijama,ostaje da za koji dan krene polako žetva i da javljamo rezultate uz obavezni podatak da li je primenjena ful agrotehnika i kako je bilo sa kišom.
Jel se slažemo forumaši...slažemo!(Koliko vidim,imamo većinu za ovu odluku,bar 128 vas).
 
Danas idem da izmerim vlagu na jednoj parceli od 10ha,u pitanju je ingenio. Taj deo nije dobio vise od mesec dana kise(tj. 5 litara) njiva je na brdu i gotovo svakog dana ima vetra. To mi je najslabija psenica,i 99% moze da se kosi.
 
854eec2c655fb6bf2b707cc4e3606048.jpg
f9819221403c1bf4b1a0d2429b4c4173.jpg
58a060684d4f73babfaf2309e1e1d700.jpg


Poceli smo sa ingeniom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh